Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

No takie nowe to one nie są. Za 5k to już masz Focale CMS65 lub jakieś dobre Adamy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o nowych KEF LS50 ? Może nie studyjne ale aktywne.

slyszalem Ls50 z krellem 500i, i powiem ze sa to kolumny na mojej liscie.

Moze troche nie moj profil grania (soczysta góra ale mysle ze to bardziej byla wina krella) ale przestrzeń, oddech i kontrola na mega wysokim poziomie.

Jest ich dosyc duzo w salonach mozna nawet warto posluchac. Strona wizualna to inna kwestia - sa piekne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez suba to nie gra moim zdaniem, a parowałem je z piecami takimi jak Hegel H360. R300 moim zdaniem lesze z tańszą elektroniką.

Większe konstrukcje Kefa to takie trochę łubudubu dla mnie :) Jakby realnie te wireless wyrwać za 7 tyś to fajny zestaw do okazjonalnego słuchania bez spiny.

Bardziej szlachetne granie to Harbeth P3ESR chociaż bassu tam też nie ma za bardzo ale to bardziej wyrafinowane kolumny które mają swój indywidualny charakter bez nalotu dyskoteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy LSR305 usypiają się same po tym jak nie podaje się przez dłuższy czas sygnału?

Nawet ja mają auto stand-by, to i tak niekoniecznie się sprawdzi. U mnie w Mixarsach przy cichym słuchaniu co jakiś czas jeden z monitorów na chwilę przechodził w stan uśpienia, bo siła sygnału była dla niego za niska.

A że głównie słucham cicho, to wyłączyłem tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

poszukuję monitorków do 800 PLN za parę. Wyłącznie tych w ofercie Thomanna:

 

https://www.thomann.de/pl/aktywne_monitory_bliskiego_pola.html?oa=pra

 

Przeznaczenie: amatorskie, ciche słuchanie muzyki elektronicznej [ambient, downtempo] i sporadycznie poważnej. Miejsce ustawienia: biurko, przy monitorze. Pokój: bardzo mały [jakieś 3x3 m]. Źródło: zintegrowana karta dźwiękowa.

 

Nie zależy mi na basach [bo paskudnie rezonują z biurkiem i dudnią w małym pokoju], ani na dużej głośności/mocy, ale na zrównoważonym, detalicznym i analitycznym brzmieniu, z dobrą średnicą.

 

Im mniejsze gabaryty, tym lepiej. Niska awaryjność mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.02.2017 o 17:23, david11 napisał:

Czy LSR305 usypiają się same po tym jak nie podaje się przez dłuższy czas sygnału? Kuszą mnie żeby spróbować studyjnych monitorów, cena przystępna, pomiary fajne, opinie jeszcze lepsze, a ja generalnie lubię detaliczne jasne granie + przestrzeń.

Czas z LSR305 trwa w najlepsze. Monitory podłączone do Xonara ST po drobnych modach oraz z wymienionymi wzmacniaczami operacyjnymi. Kabelki mojej produkcji. Samo ustawienie zajęło sporo czasu na teorię i praktykę.

 Poszukiwania sprzętu jak na razie się skończyły, jedynie nad akustyką pracuje. Nie jest wcale jasno ani ciemno, jest naturalnie, realnie tak.. Do tego wrażenie nieograniczonej szybkości. Wyraźna i detaliczna przestrzeń w trójkącie równobocznym, dzięki falowodom nawet troche poza trójkątem dalej jest przestrzeń. Nie mam już tego problemu, że chce posłuchać z kimś muzyki na powwiedzmy wwyższym standardzie i nasze odczucia się różnią przez mocno kierunkowe wysokotonówki (w poprzednich kolumnach).
Dodam że Xonar robi robotę, bo to naprawdę dobrze grająca karta. Siedząc w trójkącie równobocznym z kolumnami nawet góra mi się bardzo podoba, gdzie praktycznie zawsze mam jakies zastrzeżenia. DT880 poszły w odstawkę, bo na szczęście klasa D radzi sobie również przy niskich poziomach głośnosci czego się mocno obawiałem rozpieszczony vintage sony w klasie A. Dodam na koniec że te 43Hz o których zapewnia producent wydają się być wyraźnie słyszalne, nawet do filmów mi wystarczo to basisko :rolleyes:.

To co trzeba zrobić, to zakleić naprawdę dośc mocne LED'y na monitorach. Ja użyłem dociętej na rozmiar taśmy izolacyjnej w których to kawałkach wczesniej zrobiłem malutkie dzirki gorącą igłą żeby było widać że monitory działają :). W środku z tego co widać przez BF kable są na szczęście normalnie podłączane do driverów, można się teoretycznie pobawić w wymiane aluminiówek na jakieś 4N Cu o odpowiedniej grubości. Póki co jestem szcześliwy i nie ruszam :P.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły Fostexy PM 0.5n + 0.5 SUB. 

No cóż nie spodziewałem się ale te  małe monitorki mają dość basu bez subwoofera. Jasne, nie schodzi tak nisko (jakieś 40-50hz vs 20-25hz subwoofera z regulacją mocy) i nieco brakuje zróżnicowania (porównuję Do Celestion Ditton 442 gdzie bas trzymaja się w ryzach dzięki zamkniętej konstrukcji i średnica membrany jest duuużo większa). Gdyby ktoś się zastanawiał to mają go zdecydowanie więcej niż Erisy E5 w neutralnym ustawieniu. Charakterystyka faktycznie mocno wyrównana, ja bym chętnie jeszcze nieco podbił górne rejestry ale to zboczenie po krystalicznych Focal listen, teraz w większości sprzętu brakuje mi góry. Może to jeszcze kwestia ustawienia na odpowiedniej wysokości, muszę pokombinować i kupić jakieś piankowe podkładki. Przy głośniejszym odsłuchu dość szybko męczą przez ową bezpośredniość względem tradycyjnych kolumn. 

 

Dalsze wrażenia później, z uzyskaniem sweetspot nie będę walczył bo i tak muszę wysłać je do drugiego mieszkania, allegro dało dupy i podało sprzedającemu inny adres niż widnieje u mnie w szczegółach zamówienia.... 

 

Ważna kwestia, nie słychać szumu na co wiele osób narzeka przy innych monitorach. Jest dopiero słyszalny gdy przyłożymy ucho do głośnika wysokotonowego lub z 16 cm w ciągu  dnia przy gain ustawionym na max (mi wystarczy na połowę)

 

 

IMG_20170512_172600[23254].jpg

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły Fostexy PM 0.5n + 0.5 SUB. 
No cóż nie spodziewałem się ale te  małe monitorki mają dość basu bez subwoofera. Jasne, nie schodzi tak nisko (jakieś 40-50hz vs 20-25hz subwoofera z regulacją mocy) i nieco brakuje zróżnicowania (porównuję Do Celestion Ditton 442 gdzie bas trzymaja się w ryzach dzięki zamkniętej konstrukcji i średnica membrany jest duuużo większa). Gdyby ktoś się zastanawiał to mają go zdecydowanie więcej niż Erisy E5 w neutralnym ustawieniu. Charakterystyka faktycznie mocno wyrównana, ja bym chętnie jeszcze nieco podbił górne rejestry ale to zboczenie po krystalicznych Focal listen, teraz w większości sprzętu brakuje mi góry. Może to jeszcze kwestia ustawienia na odpowiedniej wysokości, muszę pokombinować i kupić jakieś piankowe podkładki. Przy głośniejszym odsłuchu dość szybko męczą przez ową bezpośredniość względem tradycyjnych kolumn. 
 
Dalsze wrażenia później, z uzyskaniem sweetspot nie będę walczył bo i tak muszę wysłać je do drugiego mieszkania, allegro dało dupy i podało sprzedającemu inny adres niż widnieje u mnie w szczegółach zamówienia.... 
 
Ważna kwestia, nie słychać szumu na co wiele osób narzeka przy innych monitorach. Jest dopiero słyszalny gdy przyłożymy ucho do głośnika wysokotonowego lub z 16 cm w ciągu  dnia przy gain ustawionym na max (mi wystarczy na połowę)
 
 
5915d473df29f_IMG_20170512_17260023254.thumb.jpg.15b58b3f930bdd14756a07518a5edf08.jpg


Jak same monitory Ci schodzą na 40-50hz to szacun przy takim wooferze. Moje 8" zaczynają spadać przy 52hz bodajże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym znał program do sprawdzenia frequency response to bym zmierzył bo mam porządny mikrofon ale według producenta od 50hz do 20khz z maksymalną różnica 2dB. Do 40hz, już ze spadkiem do 10dB.

 

Tak czy inaczej jak chce to podpinam subwoofer do nich i robi konkretny pomruk, pracuje do 65hz, wiec skupia się tylko na najniższym paśmie, wzmocnienie jest regulowane - cud miód i orzeszki.

Jak będę miał większe mieszkanie to się przesiadę na coś większego bo jednak brakuje trochę wypełnienia na średnicy i jakości wokali w porównaniu do celestion Ditton 442.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym znał program do sprawdzenia frequency response to bym zmierzył bo mam porządny mikrofon

 

 

 

Ja używam bodajże roomeqwizard czy jakoś tak z pomiarowym mikrofonem pojemnościowym behringera.

 

Ogólnie fajny soft do zabawy z akustyką pomieszczeń.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale... kupiłem suba Presonus Temblor T8 i jeżeli jest tak zestrojony, że w pokoju obok po zamknięciu drzwi ledwo go słychać (testowo monitory wyłączone, w miarę cichy odsłuch, ściana działowa z płyt g-k) to sąsiedzi pode mną mogą go słyszeć? :P Ogólnie w mieszkaniu bardziej słychać średnicę i górę niż suba, więc nie wiem czy mam się obawiać, że komuś przeszkadzam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eXorcist napisał:

Głupie pytanie, ale... kupiłem suba Presonus Temblor T8 i jeżeli jest tak zestrojony, że w pokoju obok po zamknięciu drzwi ledwo go słychać (testowo monitory wyłączone, w miarę cichy odsłuch, ściana działowa z płyt g-k) to sąsiedzi pode mną mogą go słyszeć? :P Ogólnie w mieszkaniu bardziej słychać średnicę i górę niż suba, więc nie wiem czy mam się obawiać, że komuś przeszkadzam. :rolleyes:

 

Najprościej to zejść do sąsiadów i porobić testy na głośność odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bleck55 napisał:

@eXorcist

Jak Ci się ten Sub sprawuje jakie pomieszczenie. Bo mam e5 i właśnie się zastanawiam czy wymienić na coś większego 8" czy dokupić właśnie tego Suba. 

Pomieszczenie 3x4.5m, monitory i sub ustawiony po środku krótszej ściany Mam niepolecane tutaj Rokit RP4 G3 na podstawkach Isoacoustic (drogie, ale polecam bo robią robotę). Na subie włączony filtr górnoprzepustowy HPF (fabrycznie ustawiony na 80Hz), dolnoprzepustowy ustawiony na 70Hz.

 

Przez odciążenie monitorów subem scena jest nieco szersza, poprawiła się góra, muzykalność i całość zyskała na realizmie. RP4 nie są już tak zamulone midbasem, choć nie mam porównania. Niewykluczone, że większość małych 4 - 5" monitorów tak ma. ;)

Edytowane przez eXorcist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie co polecicie 8" niskitonowcem i dobrym zejściem do około ~1600

wstępnie przymierzam się do erisów e8 czy do 2k znajdzie się coś lepszego ?
e5 sprzedałem bo miały dla mnie na mało dołu i zejścia 
 

Ktoś słuchał

Adamy a7 

eris e8

MR8 MK3 
Tannoy Reveal 802
 jest ktoś coś w stanie doradzić ? bo im więcej czytam tym mniej zdecydowany jestem 
czy zacisnąć pasa i kupić alpha 80?
 

Edytowane przez bleck55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A widzieliście te nowe ADAM-y ? Nie wiem czy coś przeoczyłem ? Od niedawna chyba są ? Kiedyś byłem posiadaczem A7X i fajne paczki w swojej cenie choć staram się nie wracać do monitorów studyjnych i przestałem je śledzić bacznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności