Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Kable będą raczej wpięte na stałe więc o to się raczej nie martwię.

Od 3 lat mam cordiala z wtykami neutrika, mini jack - mini jack, zdaje się że są tego samego typu co w tym tańszym kablu, jak na razie nie było problemu.

Różnica w cenie jest niemal dwukrotna, więc zastanawiające jest w czym różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Różnica w cenie jest niemal dwukrotna, więc zastanawiające jest w czym różnica.

Przecież to jest jasne, przynajmniej dla osoby często zwijającej sprzęt np. podczas nagłośnień imprez. Lepsze połączenia to zwiększona żywotność i niezawodność, za które warto dopłacić w określonych zadaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zamówienie poszło :) jbl lsr 305, focusrite scarlett 2i2, the t.akustik ISO-Pad 6 plus niezbędne kabelki, zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane, tak z ciekawości ;)

 

nismovsky, dzięki za wcześniejsze porady i sugestie, i sorki za bycie upierdliwym i zawracanie tyłka kiedy całe info jest na forum ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a ja spotkałem się z nazewnictwem "zbalansowane/niezbalansowane", zarówno na tym forum jak i na forach i blogach zagranicznych. Mało tego, na thomannie kable opisane są jako zbalansowane. I ja się tego trzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no to zamówienie poszło :) jbl lsr 305, focusrite scarlett 2i2, the t.akustik ISO-Pad 6 plus niezbędne kabelki, zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane, tak z ciekawości ;)

Nie ma takich. Symetryczne i niesymetryczne ~^

 

 

To się chłopaki z Focusrite i innych firm ośmieszają. No normalnie nie może być ;)

https://uk.focusrite.com/mic-pres/octopre-mkii-dynamic/specifications

 

Analogue Channel Outputs:

  • 8x Balanced 1/4" TRS Jack on the rear panel

 

 

no to zamówienie poszło :) jbl lsr 305, focusrite scarlett 2i2, the t.akustik ISO-Pad 6 plus niezbędne kabelki, zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane, tak z ciekawości ;)

 

nismovsky, dzięki za wcześniejsze porady i sugestie, i sorki za bycie upierdliwym i zawracanie tyłka kiedy całe info jest na forum ;)

 

pozdrawiam

 

Cieszę się, że coś sobie wybrałeś i nie przejmuj się - grunt, że doszedłeś do tego sam, swoją pracą i teraz wybrałeś w pełni świadomie swój zestaw :)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, a ja spotkałem się z nazewnictwem "zbalansowane/niezbalansowane", zarówno na tym forum jak i na forach i blogach zagranicznych. Mało tego, na thomannie kable opisane są jako zbalansowane. I ja się tego trzymam :)

Bo to pokraczna kalka językowa. W angielskim jest unbalanced etc. W języku polskim odpowiednikiem jest niesymetryczny. Bierze się to ze znaczenia słów oraz funkcji jaką pełni przewód. Kolejnym terminem, który widzę należałoby wyjaśnić, jest różnica między kablem a przewodem.

 

https://youtu.be/PuFbyQfHY60?t=16

 

 

no to zamówienie poszło :) jbl lsr 305, focusrite scarlett 2i2, the t.akustik ISO-Pad 6 plus niezbędne kabelki, zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane, tak z ciekawości ;)

Nie ma takich. Symetryczne i niesymetryczne ~^

 

To się chłopaki z Focusrite i innych firm ośmieszają. No normalnie nie może być ;)

https://uk.focusrite.com/mic-pres/octopre-mkii-dynamic/specifications

 

Analogue Channel Outputs:

  • 8x Balanced 1/4" TRS Jack on the rear panel

...

 

Po Tobie takiego komentarza się nie spodziewałem ;)

 

Jeszcze dalej pewnie pojawiłaby się wymowa słowa cinche (nawet w Reduktorze Szumu błędnie), ale tego jak Wymawiacie na forum nie sprawdzę :P

Edytowane przez nietopyrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2k za sztukę to może Dynaudio :D.

tak wiem że mowa o parze, LSR308 raczej będą spoko



Pytanie zasadnicze, czy testował ktoś jakieś lepsze kable w monitorach studyjnych? One mają dość skomplikowaną budowę od wejścia, bo większość jeszcze ma jakieś DSP po drodzę i ciekaw jestem ile taki dobry kabel potrafi wprowadzić. W kolumnach pasywnych różnica bywa słyszalna. Niestety nie mam żadnych wolnych żeby podesłać komuś na testy :/

 

 

 

no to zamówienie poszło :) jbl lsr 305, focusrite scarlett 2i2, the t.akustik ISO-Pad 6 plus niezbędne kabelki, zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane, tak z ciekawości ;)

Nie ma takich. Symetryczne i niesymetryczne ~^

 

Już się "zbalansowane" zakorzeniło i raczej tego nie zmienisz :D. Ludzie pytają o "kable zbalansowane", producenci sprzętu audio stosują wyjścia zbalansowane.. No ale powodzenia ^_^

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E8 słuchałem i jakoś nie spełniały się w muzyce której słucham (house, dubstep) brakowało w nich zejścia.

A Ty nowek szukasz czy uzywek? Jesli uzywki to może V-kowe Yamahy, które mam (HS80M) - ale ciężko je dorwać bo zastąpiły je nowe HS8 (nowa seria HSx jest raczej sucha - wnioskuje to na podstawie posłuchanych HS7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być używki mogą być nowe.... I z naciskiem na BR z przodu. Niestety nie mam jak rozmieścić te minimum 50cm ich od ściany .

 

Przy muzyce, którą słucham pompnięcie ma znaczenie a przy moich 502 tego zbytnio nie ma... a zwłaszcza w tak dużym pomieszczeniu.

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie o monitory, ale temat mocno pokrewny: podpinam SMSL SAP-9 do Scarletta 6i6 2gen i cisza. Co może być przyczyną?

Połączenie wygląda tak: 6i6 -> adapter DAP XGA-28 -> kabel XLR-XLR -> SAP-9.

 

Dźwięk w wyjściu słuchawkowym Focusprite jest, dźwięk w SMSL po RCA z innego DACa jest (aktualnie odpięty), a jak je złączę po balansie, to cisza. W Focusrite Control można podejrzeć, że idzie sygnał na monitory na wyjściach 1-2, głośność można rozkręcać do woli i tak nic nie pomaga.

Na monitorach nie sprawdzę, bo jeszcze do mnie nie dotarły.

 

EDYTKA: problem rozwiązany, trzeba było przełączyć wzmak na tryb zbalansowany :D Miło ze strony SMSL, że nie dołączyli instrukcji - taka logiczna zagadka na rozruszanie szarych komórek, dbają o klienta.

Edytowane przez Inszy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te lsr-y 305 :) natomiast z focusritem to 2 godz się męczyłem zanim sterowniki zegrały się urządzeniem, okazało się że w złym momencie podpinałem kabel, ale działa, ładnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z monitorem Krk RP6 G2. Po kilku godzinach, czasami nawet po kilkunastu minutach słuchania muzyki nagle spada głośność.

Po dłuższym spoczynku wraca do normy. Posiadam kable proel mono jack m - mono jack m i interfejs scarlett 2i2. Jaka może być przyczyna?

Edytowane przez raffex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.
Mam problem z monitorem Krk RP6 G2. Po kilku godzinach, czasami nawet po kilkunastu minutach słuchania muzyki nagle spada głośność.
Po dłuższym spoczynku wraca do normy. Posiadam kable proel mono jack m - mono jack m i interfejs scarlett 2i2. Jaka może być przyczyna?

 

 

Obstawiam, że taki stan spowodowany jest twoim niepójściem z tym do serwisu ;)

 

A na serio: wziąłeś dość awaryjne (i słabo grające) monitory, ale twój problem wydaje się tkwić nie w kablu czy interfejsie, a samej sekcji wzmacniacza, wbudowanej w monitor. Widziałem kiedyś takie zachowanie w innym sprzęcie, gdzie nie domagało odprowadzanie ciepła i sprzęt grał ciszej dopóki sam się nie schłodził.

 

Idź do porządnego serwisu na diagnozę. Zdalnie ciężko się pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności