Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś focusrite scarlett 2i4 (najlepiej 2nd gen) ? jak się prezentuje sekcja DAC w tym modelu? być może ktoś porównywał ze scarlett 6i6? przymierzam się ciągle do zakupu monitorów i pomyślałem, że może bym wziął 2i4 jako balans pod monitory + line out RCA pod jakiegoś wzmaka słuchawkowego. nie wiem tylko jak to zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięty pod głośniki jest ok. Nie czuć by graniu czegoś brakowało. Choć jesli porownasz do jakiegos DACa typu rDac albo innego hi fi to wychodzi w scarlett 2i4 mniejsza przejrzystość dzwięku. Taki lekki kocyk. Ja wpinałem focusrite`a do Bursona Soloista i AKG Q701 i scena kurczyła sie dramatycznie, dzwiek dalej z mniejszą przejrzystością. Pod słuchawki to średni dac. Z kolumnami az tak tych wad nie słychać. Moj 2i4 to 1st gen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. 2i4 1gen podpinałem pod ifi ican se, ale lepsze brzmienie, przede wszystkim scenę miałem podłączając słuchawki pod idac2, albo oppo ha-2.

Evil był pid wrażeniem dac'a w 6i6, stąd wnoszę, że gra to lepiej niż 2i4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał może z takich podkładek?

 

http://www.audioengine.pl/DS2-desktop_stand.html

 

Do Erisów E5 powinny pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem.

Chciałbym kupić interfejs pod moje monitorki. Padło na Scarlett 2i2 lub Presonusa, no ale poczytałem i wyjście słuchawkowe podobno słabej jakości jest, a muzyki też często słucham właśnie w ten sposób.

I teraz pytanie - co będzie lepszym rozwiązaniem. Kupić jeden z wymienionych interfejsów i do tego jakiś wzmacniacz słuchawkowy?(jeśli tak to jaki do około 500zł) czy jest jakaś alternatywa w postaci dobrego DAC-a z wyjściami XLR pod monitory do 1000zł (może być używka).

Wstępnie natknąłem się na DAC MAGIC od Cambridge.

Proszę o radę, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Damix, jak kupisz DACa (tak jak zwykłego Dac Magica) to będziesz musiał regulować głośność z poziomu systemu.

 

Zresztą zwykły Dac Magic nie ma wyjścia sluchawkowego, dopiero Dac Magic Plus ma zainstalowany wzmacniacz słuchawkowy, a on kosztuje już ponad 1000 zł. Poniżej tej kwoty można trafić Matrixa Mini-i (bez Pro), ale kompletnie nie wiem jak to gra.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to Dac Magic na pierwszym filtrze bardzo fajnie gra z E5, ale nawet pomimo tego że staniały to Plusy kosztują ponad 1500 zł.

 

Osobiście jak szukałem czegoś niecały rok temu to z segmentu konsumenckiego jedynym combo z wyjściami symetrycznymi poniżej tysiąca był stary Matrix, z kolei do dwóch tysięcy można trafić (głównie używane): Asusa Xonara Essence One, Cambridge'a Dac Magica Plus, Audiolaba M-Daca i Matrixa Mini-i Pro v2015. Przy czym nawet w tym zakresie trzeba czasem poczekać na okazję, bo nie wszystkie powyższe trafiają się w takich cenach "od ręki".

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Bo trochę zielony jestem w tym temacie. Rozumiem że 2i4 ma jakieś dodatkowe wyjście?

Czyli uważasz ze jest to nieopłacalne rozwiązanie?

I albo się pogodzić ze słabym wyjściem słuchawkowym albo wyłożyć około 1.5K na dobry DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No porównaj tylne ścianki obu modeli. 2i2 ma tylko jedną parę wyjść, którą podłączysz do monitorów. 2i4 ma 3 takie pary, jedna do monitorów, jedna do wzmaka i jeszcze jedna ci zostanie. No chyba że chce ci się przełączać kable za każdym razem jak masz zamiar używać słuchawek.

@down: A to pardon, niedopatrzenie z mojej strony.

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - wszystko fajnie, ale nie wprowadzaj w błąd.
Scarlett 2i4 ma (jak nazwa wskazuje) 4 wyjścia dźwiękowe, czyli 2 pary (a nie 3 jak piszesz). Gniazda RCA o numerach 1 i 2 są ZAMIENNE z gniazdami zbalansowanymi do monitorów!

Także masz albo 4xRCA, albo 2xRCA+2xTRS.

Reszta porady słuszna: kup Scarlett 2i4, monitory wepnij w TRS (duże jacki), a potem kup jakiś zewnętrzny wzmak słuchawkowy i podłącz go do interfejsu Focusrite złączami RCA (chinch) o numerach 3 i 4. :)

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bassreflexy w Adamach A7X można bezpiecznie zatkać. Mocno rezonuje u mnie bass w okolicach 60hz. Zatkanie portów rozwiązuje problem tylko czy w ten sposób coś się nie uszkodzi?

Alternatywą jest mocne ściszenie o 12db.

 

Czy w ustawieniu poziomym ma znaczenie z której stroje jest wysokotonowiec? W instrukcji pokazane są oba sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś wstawił panele akustyczne w rogi pomieszczenia jeśli masz taką możliwość. Wykonanie ich samemu nie kosztuje wiele, a robi mega robotę.

Najlepiej byłoby gdybyś wstawił panele akustyczne w rogi pomieszczenia jeśli masz taką możliwość. Wykonanie ich samemu nie kosztuje wiele, a robi mega robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O adaptacji akustycznej pomyśle dopiero w przyszłym roku. Obecnie szukam jakiegoś półśrodka aż uda mi się jakoś akustykę ogarnąć.

 

Obawiam się jednak że trudno będzie panelami zniwelować podbicia w okolicach 60hz.

Czy jest różnica pomiędzy panelami stojącymi na nóżkach a wiszącymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zgłaszam się z erisami e5.

Niby jestem szczęśliwym posiadaczem ale jest jeden mały problem strasznie irytujący. W kompie siedzi AIM SC 808 z 3x Opa301b i 1 Burson ss v5. Karta z rca i w gniada słuchawkowego leci na espressivo-e i po słuchawkach wszystko pięknie ładnie i miodnie gra jak podłącze easy pod espressivo-e prze wyjście pre AMP zaczynają się schody. Słychać buczenia jakieś piski jak używam scrolla w myszce to oczywiście słuchać to w głośnikach jak HDD zaczynam pracować bo na nim coś robię to też głośniki o tym dają znać na edifierach r2730b nie ma tego problemu lub nie jest to aż tak bardzo słyszalne. Na słuchawkach zaczynam słyszeć te cyrki dopiero jak rozkrecen potka na ponad 15godzine czyli nigdy bo by mi mózg nosem wypchalo jak bym muzyki na tylu słuchał. Średnio mam ochotę wymieniać cały tor bo to co mam gra dla mnie znakomicie na słuchawkach.

Myślałem nad jakimś interfejsem który przyjmie sygnał z AIM po 2parach rca i puści to na espressivo-e i przytuli sygnał z usb i pogoni to na głośniki.

Lub kupić jakiś tani interfejs tylko pod głośniki lub pogonic cały tor i kupić jednego klocka tylko co by mi zagrało jak to co mam i nie musiał bym na to wydawać miliona monet.

Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic z tym nie zrobisz bez zmian w torze. Miałem dokładnie taki sam problem (inny DAC, ale dokładnie takie same problemy). Opcje są dwie: albo spróbujesz wypuścić sygnał cyfrowy przez wyjście optyczne do jakiegoś DACa (koaksjal raczej nie załatwi sprawy), ewentualnie jakiś przetwornik z dobrym USB.

 

Ewentualnie możesz sprawdzić czy jakieś ekranowanie karty pomoże, ale raczej byłbym sceptyczny.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności