Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli różnica będzie marginalna do 500zl to dla czego polecasz trzy wyżej wymienione interfejsy.

Bo je polecam. Ostatni raz piszę: przeczytaj ten temat dokładnie zamiast powielać pytania.

 

sweet lord.... bo taki ma kaprys. poczytałeś chociaż trochę temat?

Nie zmuszaj go do pracy nad własnym problemem.

Przecież on tu przyszedł po rozwiązanie bez myślenia i poświęcania czasu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem pełno DACÓW na audioshow i do denon d600 najbardziej podpadł mi dac/amp smsl t1 no ale teraz potrzebuje podpiąć pod niego jakieś głośniki które będą się dobrze komponować. Ten dac to z jesieni jest tego roku jeśli dobrze słyszałem. Ktoś poleci mi monitory do 1700 zł ? No chyba , że pójść po taniości i kupić edifier r2730 studio. Kurcze chciałbym mieć możliwość przetestowania takich Focal Alpha 50 - wiecie gdzie jest jakiś sklep w Warszawie by puścić z nich muzykę na sporej głośności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz Ci tu odpisuję. Ten fragment udowadnia, że ****o, a nie czytałeś temat.

Polecasz coś bo? Bo inni polecają? Czy sam miałes testowałes? No widzisz tutaj jest różnica.

 

Zerknij sobie kto założył ten temat i kto przez pierwsze kilkanaście stron odpowiadał i polecał różne zestawy w różnych budżetach (oraz na jakiej podstawie)... Mi się odechciało powtarzać co chwilę te same odpowiedzi na te same pytania.

Wyobraź sobie, że nie zapytałeś o nic oryginalnego i odpowiedź masz m.in. w tym temacie.

 

 

(O ile zakład, że ten koleś dobije do 50 postów i zaraz coś wstawi w forumowy komis?)

Edytowane przez nismovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że nie mam zamiaru nic wstawiać w komis. Ehh...

Ok nie ma co się spierać. Przeczytam od początku do połowy a nie od końca do połowy.

 

Ok poczytałem. Faktycznie polecałeś Focusrite Scarlett 2i2 / Presonus AudioBox / Behringer Uphoria UMC22 i przewija się to przez paręnaście stron :)

Więc PRZEPRASZAM i zwracam honor. Ale jeżeli pisałeś, że różnice będą minimalne to po co dawać 600zł na 2i2 jak za 200zł można miec UMC22 ?

 

Troszkę irytuje mnie góra w tych 502 przed przeprowadzką tego efektu nie było. Natomiast scenę mam nieporównywalną. I kwestia basu jest ale skromny przy biurku natomiast skrajnie w innym miejsu w pokoju jest znacznie bardziej słyszalny.

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

O konkretnych zestawach możesz poczytać przeglądając ten temat od początku. Serio, jest tu masa wiedzy :)

 

To prawda. Przeczytałem cały topic. :ph34r:

 

Przecież on tu przyszedł po rozwiązanie bez myślenia i poświęcania czasu. ;)

Z takim podejściem, łatwo się rozczarować, jak się nie dobierze sprzętu pod swoje potrzeby.

Edytowane przez nietopyrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Troszkę irytuje mnie góra w tych 502 przed przeprowadzką tego efektu nie było. Natomiast scenę mam nieporównywalną. I kwestia basu jest ale skromny przy biurku natomiast skrajnie w innym miejsu w pokoju jest znacznie bardziej słyszalny.

Ja w swoich erisach przykręciłem górę o około 1,5 dB, co prawda jest to tylko subtelna różnica, ale teraz wydają mi się idealnie zbalansowane, a góra nie męczy przy dłuższym słuchaniu. Dużo zależy również od nagrań, wiele z nich jest zbyt jasno zrealizowanych, co jeszcze bardziej potęguje uczucie zbyt intensywnych wysokich tonów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zależy dużo od utworu. Natomiast nie miałem tego problemu na starym mieszkaniu. No nic zacznę od zmiany kabli i interfejsu. Później będę sie martwił.

 

Kule nie mogę dojść do ładu z tymi monitorami.... siedząc przy biurku bas jest ale nie taki mięsisty i słyszalny jak np wstanę centralnie na przeciw biurka około 50cm i przesunę sie o krok w lewo. Wtedy bas jest bardzo odczuwalny i słyszalny, krok w prawo i się gdzieś gubi... różnica jest kolosalna. Jakieś propozycje ?

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zależy dużo od utworu. Natomiast nie miałem tego problemu na starym mieszkaniu. No nic zacznę od zmiany kabli i interfejsu. Później będę sie martwił.

 

Kule nie mogę dojść do ładu z tymi monitorami.... siedząc przy biurku bas jest ale nie taki mięsisty i słyszalny jak np wstanę centralnie na przeciw biurka około 50cm i przesunę sie o krok w lewo. Wtedy bas jest bardzo odczuwalny i słyszalny, krok w prawo i się gdzieś gubi... różnica jest kolosalna. Jakieś propozycje ?

proponuje sie zapoznać z tematem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh troszkę mi głupio za swoje lenistwo i niechęć czytania. Tylko zadawanie bezsensownych pytań. Jedynie co mnie wytłumaczy to brak czasu :/ (praca, dom, remont).

Ok ale do rzeczy, postanowiłem zainwestować w interfejs do moich 502. Biłem się z myślami czy audiobox czy scarlett 2i2. Jak wiadomo remont pochłoną masę pieniędzy a gdzie tam koniec.... Postawiłem na audioboxa, sugerując się opierdzielem kolegi nismovsky, że aż tak dużej różnicy nie ma w tym przedziale cenowym. No i stało się 380zł za nowy myślę przyzwoita cena, do tego kable 1,5m x2 XLR-TRS stereo. Przyjechałem do domu podłączyłem, włączyłem sobie płytkę THE HOT SARDINES i szczena mi opadła. Dalej jej szukam. Ale mówię sobie taaaaa efekt placebo. Przesłuchałem kilka utworów i wróciłem do starego zestawienia. No nie wierzyłem, że może być aż tak duża różnica. Co najważniejsze góra się uspokoiła, bas stał się bardziej delikatny, miększy i o dziwo wrócił na swoje miejsce ! Bardzo mile zaskoczyła mnie scena, która się rozszerzyła, teraz jak zamknę oczy to instrumenty słyszę gdzieś obok siebie a wokal centralnie ! Dużo się namęczyłem też z ustawieniem tych monitorów w tych cholernym pokoju... (zapewne jeszcze daleka droga przede mną). Na chwilę obecną jestem zadowolony. 502 dostały nowego życia. Aaaaa i nie wiem czy wspominałem ale monitory się uciszyły i już tak nie szumią, co mnie bardzo irytowało. Muszę jeszcze doczytać w instrukcji dla czego głośność muszę ustawiać dwoma pokrętłami MIXER i MAIN.

 

Pozdrawiam koledzy i dziękuję.

 

IMG201611_axqpxns.jpg

Edytowane przez licha89
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już % :P

 

Dobra koniec OT :)

 

Wracając do tematu. Mam pytanko, czy takie podkładki coś dają ? http://allegro.pl/adam-hall-eco1-podkladki-pod-monitory-17-x-30-cm-i6422880376.html

 

Kolejne pytanko, marzy mi się ściana (czysto wizualnie) http://allegro.pl/wygluszenie-gabka-pianka-akustyczna-50-x-50-x-4-cm-i6513291790.html z takowej gąbki. Czy to nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko, marzy mi się ściana (czysto wizualnie) http://allegro.pl/wygluszenie-gabka-pianka-akustyczna-50-x-50-x-4-cm-i6513291790.html z takowej gąbki. Czy to nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku ?

Sparcieje i poniszczeje szybko. To jest najtańsze co może być. Za dobre wygłuszenie "trochę" więcej trzeba zapłacić. Jak wpłynie? Pozytywnie.

 

Akustyka pomieszczeń [Reduktor Szumu] Odc.81

Edytowane przez nietopyrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że opierdziel pomógł Ci zdobyć nową wiedzę. Nie po to tyle się z kolegami natrudziliśmy w tym temacie, żeby potem w kółko mielić te same informacje ;)

Wracając do tematu. Mam pytanko, czy takie podkładki coś dają ? http://allegro.pl/adam-hall-eco1-podkladki-pod-monitory-17-x-30-cm-i6422880376.html


Dają to, że monitory nie przenoszą drgań na biurko/inny mebel, na którym stoją podczas głośnych odsłuchów.

Kolejne pytanko, marzy mi się ściana (czysto wizualnie) http://allegro.pl/wygluszenie-gabka-pianka-akustyczna-50-x-50-x-4-cm-i6513291790.html z takowej gąbki. Czy to nie wpłynie negatywnie na jakość dźwięku ?


Te "gąbki akustyczne" to rak świata pro-audio tak jak pierwsze Beatsy były rakiem świata słuchawek. Wyklejenie ścian tym ****em (lub wytłoczkami po jajkach) tak zmasakruje Ci część spektrum częstotliwości, że będziesz pluł sobie w brodę dłuuuugi czas.

Marnotrawstwo pieniędzy i czasu.

 

Tu masz fajne materiały o adaptacji akustycznej, warto przeczytać.

 

http://zakamarkiaudio.pl/category/adaptacja-akustyczna

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają to, że monitory nie przenoszą drgań na biurko/inny mebel, na którym stoją podczas głośnych odsłuchów.

+ jeżeli są pod kątem, skierować w stronę uszu tweetery.

 

...

włączyłem sobie płytkę THE HOT SARDINES i szczena mi opadła. ...

Przyjemnie grają. Aż sobie jakąś ich płytę kupię.

 

@down

czytałem, mam na dysku nawet :) Ciekawa lektura.

Edytowane przez nietopyrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to też jest opisane w tym temacie. Wrzucałem na tym forum kilkukrotnie poradnik Geneleca, który wszystko klarownie opisuje, ale wrzucę jeszcze raz ;)

http://www.genelec.com/sites/default/files/media/Studio%20monitors/Catalogues/genelec_monitor_setup_guide_2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności