Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zaległości forumowe, widziałem że coś było gorąco wokół tych Fostexów, w temacie DT1770 też coś ostro. Nie mam czasu tego czytać - ktoś streści co się dzieje? Kto z kim? Kto przeciw?

Pojechano po dt1770 jeden z ich właścicieli zapowiedział odejście z forum bo się goràco zrobiło. Potem wrócił w temacie fostexów wypowiadajàc się o nich równie niepochlebnie o fostexach :)

Rozkład sil: właściciele fostexów kontra właściciele beyerów i biedny Rev, który popełnił niepochlebną reckę na minutę przed ****oburzą :)

Wyjaśniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaległości forumowe, widziałem że coś było gorąco wokół tych Fostexów, w temacie DT1770 też coś ostro. Nie mam czasu tego czytać - ktoś streści co się dzieje? Kto z kim? Kto przeciw? :P

Maciux posłuchaj i napisz nie czytaj, nic tam nie ma, zwykła Polska rozbieżność zdań i próba przekonania

kogoś do swojego zdania na siłę.

 

Zenek trochę nadinterpretujesz, Baele miał zupełnie inne powody przerwy w pisaniu.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym z chęcią posłuchał THX00, na ile poprawili TH600.

Tam brakowało gładszej góry i bliższej średnicy, cieplejszej.

Jak to poprawiono to jest bajka zapewne...

 

Tomek,

 

odsprzedam Ci, ale TANIO nie będzie! ;)

 

Mam zaległości forumowe, widziałem że coś było gorąco wokół tych Fostexów, w temacie DT1770 też coś ostro. Nie mam czasu tego czytać - ktoś streści co się dzieje? Kto z kim? Kto przeciw? :P

Maciux posłuchaj i napisz nie czytaj, nic tam nie ma, zwykła Polska rozbieżność zdań i próba przekonania

kogoś do swojego zdania na siłę.

 

Zenek trochę nadinterpretujesz, Baele miał zupełnie inne powody przerwy w pisaniu.

 

 

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam zaległości forumowe, widziałem że coś było gorąco wokół tych Fostexów, w temacie DT1770 też coś ostro. Nie mam czasu tego czytać - ktoś streści co się dzieje? Kto z kim? Kto przeciw?

Pojechano po dt1770 jeden z ich właścicieli zapowiedział odejście z forum bo się goràco zrobiło. Potem wrócił w temacie fostexów wypowiadajàc się o nich równie niepochlebnie o fostexach :)

Rozkład sil: właściciele fostexów kontra właściciele beyerów i biedny Rev, który popełnił niepochlebną reckę na minutę przed ****oburzą :)

Wyjaśniłem?

 

 

Nie wszyscy, którzy ich słuchali to są ich właściciele :) ja nie mam ani X00 ani 1770.

 

A recenzja reva dla mnie osobiście trafia w punkt (poza sceną, którą nie odbieram jako małą), ale wady na końcu recenzji są dla mnie osobiście trafne.

 

 

 

Ilu jest mniej więcej posiadaczy TH-x00 na forum?

 

Mykupyku, Pendragon, All999 w drodze.

 

A słuchawki, które budzą skrajne emocje (X00 i 1770 w tym przypadku) są lepsze od takich, które nie budzą żadnych. :D

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze @maciux dorwał je w ręce będzie w końcu jakaś obiektywna ocena grania. Czekam na recke z niecierpliwością.

A wracając do tematu to zaczyna być to trochę irytujące, czytając to wszystko ma się wrażenie że na siłę ktoś próbuje komuś wmówić wyższość jednego nad drugim. Tyczy się to Fostexów jak i Bayernów

 

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze @maciux dorwał je w ręce będzie w końcu jakaś obiektywna ocena grania. Czekam na recke z niecierpliwością.

A wracając do tematu to zaczyna być to trochę irytujące, czytając to wszystko ma się wrażenie że na siłę ktoś próbuje komuś wmówić wyższość jednego nad drugim. Tyczy się to Fostexów jak i Bayernów

 

 

mobilnie...

 

Dziwne jest to o tyle że ani jedne ani drugie nie celują nawet w high end ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam skrajne emocje to ja miałem w licealnej pogoni za błogością świata tego, a tutaj rozchodzi się o słuchawki za 2-2,5 tys., czyli żaden high end

 

najpierw zachwyty, jakie to 1770 wspaniałe, potem kubeł zimnej wody, potem zachwyty nad th-x00 i kontra, i potem już klasyczne sprzężenie zwrotne - ale obiektywnie 1770 dostały po muszlach z wielu stron, a th-x00 mniej

 

to żadna wojna między bajerami a fostexami - ja tam lubię swoje dt990 pro z feliksa, jak i th-x00 z X7, ale żadnych bym nie wymienił na swoje he-560 z lyr2

 

a dyskusja służy też do czytania między wierszami :)

 

a czy ktoś odchodzi, przychodzi, albo się jara po maksie - to już taki koloryt homo sapiens, i ja to lubię - pamiętam, że bardzo lubiłem napis w warszawskim zoo na klatce z małpami: "uwaga małpy mogą rzucać odchodami!" - wiadomo, jak się komuś nudzi to rzuca...


Dorwałem do testu TH-x00, jestem po wstępnych odsłuchach i na razie mam mieszane odczucia. Niby ok, ale góra mi nie pasuje - coś szeleszcząca, zbyt zaakcentowana. Środek też raczej nie moja bajka, ale zobaczymy co będzie.

 

no i może Ci się nie spodobają i będzie święty spokój!

 

albo od razu:

burn them burn them!/tłum.: spal je, spal je!

 

 

tu się solidnie wygrzały:

http://www.head-fi.org/products/fostex-th-x00-massdrop-exclusive/reviews/14816

 

mi z pudełka zbyt mocny i jednorodny bas przeszkadzał, po ok. 100h albo się przyzwyczaiłem albo się ułożył (ale słucham też er4s, he560, flc8s i jakbym się przyzwyczaił do basu th-x00 to może powinienem się odzwyczaić od tych innych basów, a tak się nie stało), a all999 wcale na bas nie narzekał - a obaj żeśmy chwalili średnicę i górę, potem się "podjarał" i natychmiast kupił sztukę z Singapuru

 

z osób mniej shypowanych... Mateusz vel FAW też sobie th-x00 chwalił i miał zamiar nabyć

 

słuchałem też wygrzanych th900 i jakoś mi nie podeszły, w th-x00 wigor i średnica, w ogóle cała sygnatura lepiej do mnie przemawia


Srogie dzięki mykupyku za opnie :) a powiedz mi jeszcze, czy w Polsce jest szansa na odsłuch th-x00 ? Widzę, że grasz z FiiloX7, a stacjonarnie czym pędzisz ?

 

najbardziej mi pasuje właśnie X7 do nich i wygodne poduszki, czasami lyr2/siemens/low gain/bifrost uber - ale to nie jest progres, wydaje mi się, że lampy to nie jest dobra kompania dla th-x00, grać grają fajnie, bo one tak mają, że żadną dziurką nie gardzą, ale coś mi nie pasi, za funowo się robi

 

będę miał do X7 aune B1 i fiio e12a - ciekaw jestem wtedy czy i jak się coś zmieni

 

muszę jeszcze spróbować iconHDP, bo o nim zapomniałem... a i hifi m8 - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ja tylko ręce zacieram z radości...bo coś się zaczęło dziać w klubie Fostexa dzięki THX00...i o to chodzi.

To nie są słuchawki idealnie wierne w przekazie, nie starają się mierzyć w neutralność i wierność realnego przekazu.

Mają sprawiać radość podczas słuchania MUZYKI..i tyle, a wychodzi to Denonom/Fostexom bardzo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ręce zacieram z radości...bo coś się zaczęło dziać w klubie Fostexa dzięki THX00...i o to chodzi.

To nie są słuchawki idealnie wierne w przekazie, nie starają się mierzyć w neutralność i wierność realnego przekazu.

Mają sprawiać radość podczas słuchania MUZYKI..i tyle, a wychodzi to Denonom/Fostexom bardzo dobrze...

A jak komuś radość sprawia wierność i szczegółowość przekazu to co wtedy? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tylko ręce zacieram z radości...bo coś się zaczęło dziać w klubie Fostexa dzięki THX00...i o to chodzi.

To nie są słuchawki idealnie wierne w przekazie, nie starają się mierzyć w neutralność i wierność realnego przekazu.

Mają sprawiać radość podczas słuchania MUZYKI..i tyle, a wychodzi to Denonom/Fostexom bardzo dobrze...

A jak komuś radość sprawia wierność i szczegółowość przekazu to co wtedy? :|
To trza iść na noże z audiofilami i bronić swoich wiernych słuchawek jak król Jerzy jerozolimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tylko ręce zacieram z radości...bo coś się zaczęło dziać w klubie Fostexa dzięki THX00...i o to chodzi.

To nie są słuchawki idealnie wierne w przekazie, nie starają się mierzyć w neutralność i wierność realnego przekazu.

Mają sprawiać radość podczas słuchania MUZYKI..i tyle, a wychodzi to Denonom/Fostexom bardzo dobrze...

A jak komuś radość sprawia wierność i szczegółowość przekazu to co wtedy? :|

 

Do znudzenia chyba będę przypominał, że wierność przekazu nie jest weryfikowalna dla zwykłego śmiertelnika.

To takie określenie, które nic nie znaczy.Słowo wytrych, które ma otworzyć zamek drzwi za którymi można zacząć pogoń za czymś co nie istnieje ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sry :F

 

"A jak komuś radość sprawia wierność rozdzielczość i szczegółowość przekazu to co wtedy? :|"

 

To Mu sprawia. I cieszę się razem z Nim :)

 

Jednemu sprawia to co Tobie sprawia, Innemu sprawia np. fun, ale ani Jeden, ani Ty, ja czy Inny nie jest przez to lepszy czy gorszy od drugiego.

Jeśli ktoś czuje się lepszy to jest rasistą :P Czy jakoś tak ;)

 

Nie ma wzorca ani definicji Muzyki doskonałej, tak jak nie ma takiego wzorca do sprzętu.

 

W 2/3 postów na Forum można wyczytać może nie wprost, ale jednak, że moja mojsza jest najmoszniejsza.

No jest, ale dla tego kto tę mojszę ma. Ja mam, Ty masz i Inny ma.

Nie wpierajmy jednak swojej Innym.

 

Jak miło byłoby poczytać ,że ( to akurat będzie mój przykład ) :

odpalone wczoraj wieczorem Clannad na zwykłym portable doprowadziło mnie prawie do łez ... ale nie, trzeba prężyć klaty, muskuły, pisać o samej technice... No, bo Facetom się nie godzi inaczej, tak?

 

A przecież bez wrażliwości odbiór Sztuki jest niemożliwy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu chciałem zauważyć, że radość z muzyki jest równie indywidualna jak wierność, a wszyscy już, że fałszywy, że nie cieszy się szczęściem bliźnich, że rasista ;(

 

@down:

Wcale nie wziąłem tego do siebie w przeciwieństwie do niektórych xDDDDD

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu chciałem zauważyć, że radość z muzyki jest równie indywidualna jak wierność, a wszyscy już, że fałszywy, że nie cieszy się szczęściem bliźnich, że rasista ;(

No weź przestań Muzyczny Kolego :)

Przecież nie wziąłeś tego, aż tak do siebie, nie ?

 

Mnie po prostu już bardzo nuży nieustanne czytanie o technikaliach. Może błądzę, ale wydawało mi się, że one są bardziej środkiem do Celu niż celem samym w sobie.

Oczywiście jak dla kogoś są, to spoko, ale to chyba nie jest większość ludzi na Forum ?

Czy jest ? :ph34r:

 

Weźcie napiszcie, bo gorączki dostanę :woot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja po prostu chciałem zauważyć, że radość z muzyki jest równie indywidualna jak wierność, a wszyscy już, że fałszywy, że nie cieszy się szczęściem bliźnich, że rasista ;(

No weź przestań Muzyczny Kolego :)

Przecież nie wziąłeś tego, aż tak do siebie, nie ?

 

Mnie po prostu już bardzo nuży nieustanne czytanie o technikaliach. Może błądzę, ale wydawało mi się, że one są bardziej środkiem do Celu niż celem samym w sobie.

Oczywiście jak dla kogoś są, to spoko, ale to chyba nie jest większość ludzi na Forum ?

Czy jest ? h34r:

 

Weźcie napiszcie, bo gorączki dostanę :woot:

Nie wiem, ja w X00 znalazłem i muzykę i technikalia na najwyższym poziomie. Może być tak, że te dwa dni odsłuchu to za mało, a efekt WOW minie równie szybko jak się pojawił, ale wydaje mi się, że chyba wiem na tyle czego chcę, że to są najlepsze zamknięte jakie miałem i zostaną że mną na dłużej.

 

Proszę, nie róbmy tu takiego syfu jak w temacie DT1770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dobrze ze @maciux dorwał je w ręce będzie w końcu jakaś obiektywna ocena grania.

Dobrze wiedzieć, że wszystkie inne oceny są nieobiektywne.

Nie to miałem na myśli, doskonałe wiesz o co mi chodziło. Maciux to osoba która przewałkowała trylion słuchawek a z większością jego recenzji się zgadzam dla tego jest to dla mnie gość obiektywny albo taki który trafia w mój słuch.

Nie ujmując nic nikomu, wiem że na forum jest też kilka osób co przesłuchali pół świata ale nie zawsze się z ich opiniami zgadzam.

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności