Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

No to szkoda że HD800 sprzedałeś, po fascynacji THX00 zatęsknisz za neutralnym przekazem 800tek...

Warto mieć 2 pary słuchawek, jedne muzyczne, basowe....drugie neutralne,przestrzenne...

Nic nie stoi na przeszkodzie, zebym je znowu zanabyl :P. Aczkolwiek, Fostex-y moge w pare minut zmienic z brutali, w potulne neutrale :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to szkoda że HD800 sprzedałeś, po fascynacji THX00 zatęsknisz za neutralnym przekazem 800tek...

Warto mieć 2 pary słuchawek, jedne muzyczne, basowe....drugie neutralne,przestrzenne...

Nic nie stoi na przeszkodzie, zebym je znowu zanabyl :P. Aczkolwiek, Fostex-y moge w pare minut zmienic z brutali, w potulne neutrale :P.

 

 

Czyli zmora audiofila..... Zamiast słuchać muzyki będziesz kombinował co wolisz ;)

 

EDIT:

Ktoś wie z autopsji albo jakieś wyczytanej opinii jak się mają th-x00 do d7000? Te drugie coraz trudniej dostać th900 za to mają cene z kosmosu, th600 wycofane i opinie o nich średnie no to jakby tak częściej x00 wpadały z dropami to była by niezła alternatywa w ludzkich pieniądzach.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze najpierw posłuchać po ostatnich modach. :)

 

Fostexy też są neutralne naturalne? dla mnie, tylko to inny rodzaj naturalności. Tak jak Staxy odbieram jako neutralne w sposób studyjny, zorganizowany i poukładany, stonowany i zdystansowany, tak Fostexy to takie granie na żywo - też bardzo rzeczywiste ale w zupełnie inny sposób, z dużą dawką emocji i energii, za to nadal szczegółowe. Nie mylcie ich z nienaturalnym graniem w stylu LCD2, czy Fidelio X2, bo to nie to.

Staxy to filharmonia i miejsce na balkonie, Fostexy to jazzowy klub na kilkadziesiąt osób z miejscem przed sceną (konkretnie - obok perkusisty :D).

 

PS. Jak już tak się zagłębiamy to dla mnie większy realizm dźwięku przekazują X00 niż HD800.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin HA-3 czy Mojo dla nich? To mój kandydat do "end game", a czytam tylko opisy.

To zależy czego potrzebujesz..stacjonarki,czy mobilka...fostexy są tak łatwo pędliwe,że Mojo i Cayin to dla nich ta sama półka..one w sumie tak samo grały z gołego LG G3 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dla mnie maks z G3 to było dużo za głośno. I IMO jednak zyskują grając z Mojo lub z Cayina, chociaż z samego LG można już słuchać bez skrzywienia.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

th900 mają więcej ostrości/góry i mojo powinno to zgrabnie stonować, natomiast th-x00 ma więcej basu i średnicy i z tym mojo też sobie radzi - basu nie wylewa, a średnicę czyni pikną

th-x00 z mojo grają świetnie z każdego czystego i rozdzielczego źródła - czy telefon czy dac/dap za tysiące

 

inwestowanie w th900 IMO jest nieopłacalne, lepiej wydać taką kasę na inne słuchawki a najlepiej wydać tylko ok. 2 tys. na TH-X00 - których uniwersalność i łatwość napędzenia i wysterowania to srogie atuty, poza lookiem i soundem równie srogimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie obrywa sie producentom za pojscie za bardzo w strone rynki amerykanskiego i przyciemnienia sluchawek. Tylko jedni uwazaja ze Ci przesadzili inni ze Ci.

A prawda taka ze dt990 i tak najlepsze :D

Ale x00 bym posluchal tak na serio... :/

Ale obecnie nie mam jak wiec czekam na Twoja recke Maciek...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaległości forumowe, widziałem że coś było gorąco wokół tych Fostexów, w temacie DT1770 też coś ostro. Nie mam czasu tego czytać - ktoś streści co się dzieje? Kto z kim? Kto przeciw? :P

Głównie producenci przeciw portfelom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności