Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wrażenia będą mocno "niewiążące", bo porównywałem tylko przez jakąś godzinkę, ale mi TH610 bardziej przypasowały, z powodów które wymienił Evil - TH900 grały dla mnie zbyt mocną Vką, i za bardzo dawały basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strasznie ciekaw tych nowych flagowych Fostexów TH909 

Znalazłem stronę na której pisze, że dostawa będzie 27 września tylko ta cena 1 890,00€ ;)

https://www.musicstore.de/en_RO/RON/Fostex-TH909/art-REC0013907-000

Ciekawe, czy u nas będzie dostępny jakiś egzemplarz testowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusFenix69 napisał:

Ja jestem strasznie ciekaw tych nowych flagowych Fostexów TH909 

Znalazłem stronę na której pisze, że dostawa będzie 27 września tylko ta cena 1 890,00€ ;)

https://www.musicstore.de/en_RO/RON/Fostex-TH909/art-REC0013907-000

Ciekawe, czy u nas będzie dostępny jakiś egzemplarz testowy 

 

Na Thomann w przedsprzedaży za 1799 EUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie są różnice między th 900 mk1 2015 a mk2 oczywiście chodzi mi o jakość dźwięku , i czy w mk1 można zmienić kabel ( zamontować konektory)

Witam jakie są różnice między th 900 mk1 2015 a mk2 oczywiście chodzi mi o jakość dźwięku , i czy w mk1 można zmienić kabel ( zamontować konektory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackromek napisał:

Witam jakie są różnice między th 900 mk1 2015 a mk2 oczywiście chodzi mi o jakość dźwięku , i czy w mk1 można zmienić kabel ( zamontować konektory)

Witam jakie są różnice między th 900 mk1 2015 a mk2 oczywiście chodzi mi o jakość dźwięku , i czy w mk1 można zmienić kabel ( zamontować konektory)

Nie wiem jakie są różnice w brzmieniu, bo mam tylko th900 mk1 a mk2 nie słuchałem , ale można je zmodyfikować. Ja mam w swoich Fostexach wymieniony kabel oraz zamontowane konektory smc od Hifimanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych TH900mk2 większy nacisk jest na górę, jaśniejszy przekaz całości, kosztem analogowości przekazu.

Ale z tego co mówią użytkownicy TH900mk2, po kilku miesiącach wygrzewania, te różnice się zacierają.

Choć ja nadal preferuję moje dawne TH900 z 2013r, im starsze TH900, tym lepsze granie.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwarte, tylko półzamknięte, Fostex nie umie i nigdy nie robił otwartych słuchawek...boją się...he,he.

Otwarte to większe ryzyko ataku górnymi rejestrami oraz zwiększonymi zniekształceniami....słabszym basem.

Mam nadzieję że nie będzie to lepsza wersja T50rp....dla zamożniejszych klientów.

Ale jak dobrze dostroją ten model, nie przesadzą z atakiem górnych rejestrów, szykuje się chyba killer na rynku.....he,he.

HD800s , tudzież Focale Clear, mają się czego bać....?

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie otwarte, tylko półzamknięte, Fostex nie umie i nigdy nie robił otwartych słuchawek...boją się...he,he.

 

Echhhhh Soundman... We wszystkich jak na razie materiałach Fostex pisze open back. A jak open back, to open back i zanim ich nie kupię ;) i się nie przekonam, to nie ma co szukać teorii spiskowych he,he. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Soundman1200 napisał:

Fostex nie umie i nigdy nie robił otwartych słuchawek...boją się...he,he.?

 

TH-500RP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TH900 to też przecież nie w pełni zamknięte, tylko półzamknięte....

Dla mnie najlepszy kompromis, dostatecznie dociążony wtedy bas , a jednocześnie brak męczenia przekazem zamkniętych, po 2h mam serdecznie dosyć jakie by nie były....uszy domagają się powietrza....

Więc nadal moje ulubione to T1 rev2 oraz TH900, krewni w brzmieniu, choć jakże inni ale również bardzo bliscy sobie....Te dwa modele i można zapomnieć o konkurencjii....he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackromek napisał:

Witam jakie są różnice między th 900 mk1 2015 a mk2 oczywiście chodzi mi o jakość dźwięku , i czy w mk1 można zmienić kabel ( zamontować konektory)

Odpowiedź na twoje pytanie prawdopodobnie znajduje się tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc już trzeba uważać jak tak, z neutralnym w pełni lub jasnym torem TH900mk2 wydzadzą się bardziej męczące od starych TH900...co dobrze wykazał P.Ryka w swojej recenzjiTH900mk2.

Trzeba już mieć do nich cieplejszy i bardziej gęsty tor niż do starych TH900.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

TH900 to też przecież nie w pełni zamknięte, tylko półzamknięte....

Dla mnie najlepszy kompromis, dostatecznie dociążony wtedy bas , a jednocześnie brak męczenia przekazem zamkniętych, po 2h mam serdecznie dosyć jakie by nie były....uszy domagają się powietrza....

Więc nadal moje ulubione to T1 rev2 oraz TH900, krewni w brzmieniu, choć jakże inni ale również bardzo bliscy sobie....Te dwa modele i można zapomnieć o konkurencjii....he,he.

A jak się to ma do Twojego podpisu w postach?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

chciałem się przywitać z członkami fanklubu z moimi nowo-nabytymi E-mu Teak-ami :)

Mam pytanie - czy ktoś z Was miał okazję słuchać swoich fostexów z opampami bursona V6 classic i/lub v6 vivid? Planuję dokupić opampy do swojego Bursona play:)

Na tą chwilę wydaje mi się, że classici będą mi bardziej pasowały, ale jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to bardzo bym prosił o wrażenia:)

Ogólnie E-mu mają bardzo fajny bas (choć nie chciałbym go już podkreślać bardziej), minimalnie moim zdaniem wycofaną średnicę i takie akurat jak dla mnie wysokie tony - nie męczące ale szczegółowe. Bardzo podoba mi się jak grają te słuchaweczki!

Pozdrawiam,

Mirek

IMG_20181011_150026.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MFRD napisał:

Cześć wszystkim!

chciałem się przywitać z członkami fanklubu z moimi nowo-nabytymi E-mu Teak-ami :)

Mam pytanie - czy ktoś z Was miał okazję słuchać swoich fostexów z opampami bursona V6 classic i/lub v6 vivid? Planuję dokupić opampy do swojego Bursona play:)

Na tą chwilę wydaje mi się, że classici będą mi bardziej pasowały, ale jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to bardzo bym prosił o wrażenia:)

Ogólnie E-mu mają bardzo fajny bas (choć nie chciałbym go już podkreślać bardziej), minimalnie moim zdaniem wycofaną średnicę i takie akurat jak dla mnie wysokie tony - nie męczące ale szczegółowe. Bardzo podoba mi się jak grają te słuchaweczki!

Pozdrawiam,

Mirek

IMG_20181011_150026.jpg

Czy te słuchawki mają masywny dźwięk czy raczej grają chudo? ;)

Nie jestem w 100% pewny, ale one mają driver z denon d5000 w których brakowało mi właśnie tej masy dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bakus1233 napisał:

Czy te słuchawki mają masywny dźwięk czy raczej grają chudo? ;)

Nie jestem w 100% pewny, ale one mają driver z denon d5000 w których brakowało mi właśnie tej masy dźwięku. 

Heh, masy mają tyle, że muszę się z nimi troszkę oswoić :) podstawa basowa, bębny grają pięknie. Myślałem że podstawa była spoko w b&o h6 v2, ale teraz wydaje mi się że grają chudo przy e-mu. Pięknie to brzmi w jazzie i koncertach. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

 

E-mu słucham już ponad tydzień, więc mogę już kilka słów na ich temat napisać :) Dodam, że słucham w pracy na bursonie play, wersji standard. Planuję zmienić na opampy classic.

Słucham głównie rocka, indy, jazzu, funku i takich tam :)

 

Ogólnie moja historia słuchawkowa wygląda następująco: CAL! -> Bose AE -> B&O h6v2 -> /Sennheiser MOMENTUM M2 AEBT/ -> Ultrasone DXP ->E-mu Teak.

Prawie za każdym razem nowe słuchawki wydawały mi się lepsze niż wszystkie poprzednie. Wyjątek stanowiły M2-ki które wg mnie nie umywają się do h6v2 i sprzedałem je po tygodniu).

Największy przeskok jakościowy którego doświadczyłem to niewątpliwie Bose -> B&O. H6'tki są wg mnie rewelacyjnymi słuchawkami, szczególnie jeśli uda się je kupić za ok 500zł. Grają bardzo czysto, z dobrym, głębokim basem i wysokimi tonami dokładnie takimi jakie lubię - bardzo szczegółowymi, ale nie męczącymi w żadnym razie.

DXP grają ogólnie dosyć podobnie do h6. Mają podobną ilość basu, może minimalnie mniej sub-basu, ale więcej średniego, wobec czego ogólnie jest on bardziej wyczuwalny. Wysokie tony były praktycznie identyczne - bardzo dobre. W DXP o dziwo urzekła mnie średnica :) Niektóre żeńskie wokale wywoływały ciarki. Nie bardzo podobały mi się materiały z których zostały wykonane, ale to w sumie słuchawki dj-skie. Bardzo dobrze izolowaly od otoczenia co było dużą zaletą przy odsłuchach w pracy (słucham codziennie po kilka godzin).

Chciałem słuchawek, które nie tylko dobrze grają, ale i dobrze wyglądają, dlatego zacząłem się rozglądać za różnymi wariantami fostexów/fosterów.

Znalazłem na sprzedaż te które mi się najbardziej podobały - E-mu Teak i zapadła decyzja o sprzedaży DXP i zmianie sprzętu.

 

Słuchawki są bardzo lekkie jak na swoją wielkość i użyte materiały. Byłem w lekkim szoku, jakie one są lekkie;) Drewno jest śliczne, wykończone na satynowo. Słuchawki są wygodne, czasem lekko czuję nacisk pałąka, ale nie przeszkadza mi. Od razu po zakupie zamówiłem pady dekoni shipskin (sztuczna skóra mi nie pasuje do reszty słuchawek:) )

 

No dobra, więc jak to gra? :) Po założeniu, przez kilka sekund przytłoczył mnie średni/wyższy bas. Nie da się ukryć, że to jest zakres który najbardziej zwraca na siebie uwagę. Przez dzień - dwa wydawało mi się, że basu jest za dużo. To minęło. Taka podstawa basowa powoduje, że muzyka jest "mięsista", żywa. Jednocześnie bas jest dobrze kontrolowany. Co ciekawe porównując z h6-tkami nie ma się wrażenia, że bas jest głośniejszy. Sub-basu jest tyle samo. Więcej jest wyższego i średniego basu. Bas jest w miejscach gdzie w h6 po prostu go nie słychać. Rewelacyjnie brzmi np. bęben w: 

Średnica wydaje mi się leciutko wycofana i planuję ją lekko uwypuklic poprzez zmianę opampów. Wokale brzmią bardzo dobrze, troszkę jakby bardziej naturalnie niż na b&o (które też mają ten zakres lekko wycofany). Znów jest tu więcej masy. Na +

Wysokie tony w pierwszej chwili wydały mi się wycofane. Lubię mocne wysokie tony i na samym początku miełem wrażenie, że jest ich za mało i że się nie dogadam ze słuchawkami przez nie. O dziwo to wrażenie znów minęło. Drugie o dziwo - dużo ludzi uważa, że wysokich tonów jest za dużo w klonach fostexa:) Kolega z pracy (też ma h6) po odsłuchu powiedział, że wg niego wysokich tonów jest tu więcej i że więcej jest w nich detalu. Powodują też, że słuchawki grają z dużą przestrzenią. To duża różnica względem h6. Dźwięk jest wokół nas a nie w głowie.  Może w pierwszym momencie bas wysunął się na pierwszy plan i dlatego odniosłem wrażenie, że mniej jest wysokich tonów?  Na tą chwilę wydaje mi się, że jest ich akurat tyle ile trzeba i są świetnej jakości.

 

Po zmianie padów na dekoni wydaje mi się, że ilość basu delikatnie się zmiejszyła a wysokich tonów zwiększyła. Zmiana na plus! 

 

Aktualnie przyzwyczaiłem się już do słuchaweczek i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Słuchanie muzyki jest dla mnie przyjemnąścią. Koncerty brzmią jak na żywo. Bębny, dęciaki, gitara basowa, powodują, że muzyka jest dużo bardziej odczuwalna. Nie jest nudno!  Po odsluchu teaków nie mogę już słuchać ani CALi ani H6-tek :)

 

Wybaczcie braki w słownictwie, starałem się opisać swoje odczucia najlepiej jak umiem, a kilku kolegów mnie o to poprosiło :)

 

 

Jedynym, poważnym niestety problemem jest to, że słuchawki nie izolują mnie od otoczenia i otoczenia ode mnie tak dobrze jak H6 czy DXP.

Miałem nawet napad sprzedaży słuchawek z tego powodu, ale szybko mi on przeszedł, bo nie bardzo wyobrażam sobie na co miałbym je zmienić :)

Nie ma szansy, żeby pozbawić się tego rewelacyjnego, kontrolowanego basu, więc Aeony closed odpadają :P

Aha, słuchawki brzmią bardzo dobrze już grając bardzo cicho, więc słucham nieco ciszej i to jest na razie receptą na gorszą izolację:) Już nikt na mnie nie narzeka ;)

 

Ogólnie więc wg mnie są to REWELACYJNE słuchawki na planie delikatnego "U". Świetnie się sprawdzają zarówno w rocku jak i w jazzie, czy nawet rapie czy edm:)

 

Szczerze wszystkim polecam! 

 

PS. Niestety nie miałem okazji porównać ani z denonami d7200, ani z th-610-tkami. Może kiedyś udam się na jakiś meetup klubowy to będzie ku temu okazja!

 

Pozdrawiam:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,patrząc na wykres wolałbym jednak TH610, które i tak musiałem nieźle dopakować by zagrały w pełni dobrze, chodziło głównie o pełną górę i pozbycie się lekkiej misiowatości.

Ale ja zepsuty TH900 jestem...he,he.

 

output.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, smar napisał:

@MFRD na bazie jakich Fostexów jest toto zbudowane (strzelam, że TH610)? Jest to gdzieś oficjalnie do odsłuchania/kupienia w Polsce?

Hej.

Zdaje się, że są to drivery od Th-900, tylko z lekko słabszym magnesem, ale nie mam pewności :) Reszta standard fostera, więc to samo co fostex th610/900/denon d5/7000.

Z dostępnością czy odsłuchem jest problem. Można albo z massdropa kupić (https://www.massdrop.com/buy/e-mu-teak-headphones/talk), albo bezpośrednio ze strony https://www.emu.com/ lub https://sg.creative.com/p/headphones-headsets/e-mu-teak.

Ja kupiłem "w ciemno" z head-fi.

 

Tu jest więcej wykresów, można porównywać :)

https://www.innerfidelity.com/images/Fostex_Variants_Measurements.pdf

 

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba te Emu-Teak zrobili na bazie TH600 drivera bo mają już kilka lat co widzę, ale to rzeczywiście wszystko podobne granie, choć TH600 sporo bardziej scenowe  i basowe granie od TH610. Zawsze bolączką tych słuchawek była oddalona średnica, jak piszesz te Emu-Teak też grają V-ką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,patrząc na wykres wolałbym jednak TH610, które i tak musiałem nieźle dopakować by zagrały w pełni dobrze, chodziło głównie o pełną górę i pozbycie się lekkiej misiowatości.
Ale ja zepsuty TH900 jestem...he,he.
 
output.png

A ja patrząc za wykres wolałbym Emu, nie mają takich pofalowań w paśmie. Nie lubię jak mi "wyskakują" dźwięki przed szereg (no może z wyjątkiem basu ;) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MFRD napisał:

Hej.

Zdaje się, że są to drivery od Th-900, tylko z lekko słabszym magnesem, ale nie mam pewności :) Reszta standard fostera, więc to samo co fostex th610/900/denon d5/7000.

Z dostępnością czy odsłuchem jest problem. Można albo z massdropa kupić (https://www.massdrop.com/buy/e-mu-teak-headphones/talk), albo bezpośrednio ze strony https://www.emu.com/ lub https://sg.creative.com/p/headphones-headsets/e-mu-teak.

Ja kupiłem "w ciemno" z head-fi.

 

Tu jest więcej wykresów, można porównywać :)

https://www.innerfidelity.com/images/Fostex_Variants_Measurements.pdf

 

Cena na stronie creative nieco wysoka, szczególnie jak na porównanie z TH610, którą można mieć na miejscu bez kombinacji (chociaż Brodacz mocno rekomentuje Teac ;) ). Intryguje mnie ten massdrop z kolei. Czy orientujecie się jak wygląda tam dokładnie zakup? Jak z wysyłką? Jak z opłatami dodatkowymi typu vat/cło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności