Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Na razie złapałem doła... chciałem kupić oryginalne pady, dostępne w mp3store, ale okazało się że czekają na zamówienie więc czas z 1-3 dni przedłużył się do 3-4 tygodni...

...a pady, które mam teraz założone są tak zniszczone, że nie da się ich używać. 

Jednocześnie nigdzie nie widzę ofert tych padów. Ktoś coś?

@JaworrrAudiofil MUSI cierpieć, kombinować, kupować, zmieniać.. i znowu cierpieć...a jego łzy, cudownie przemienione w złotówki, dolary i euro będą spijać hieny z całego rynku audio, do ostatniej kropli:D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaworrr napisał:

Na razie złapałem doła... chciałem kupić oryginalne pady, dostępne w mp3store, ale okazało się że czekają na zamówienie więc czas z 1-3 dni przedłużył się do 3-4 tygodni...

...a pady, które mam teraz założone są tak zniszczone, że nie da się ich używać. 

Jednocześnie nigdzie nie widzę ofert tych padów. Ktoś coś?

Bierz te Dekoni Earpads, albo od Karmazynowego Sheepskin HM5 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam oryginalne pady od Fostex'a do wersji MK2. Nie wiem jak to się stało, wczoraj mp3store informował, że będzie opóźnienie 3-4 tygodnie, dzisiaj otrzymałem pady... w każdym razie jestem happy. 

 

W odróżnieniu od padów z wersji MK1 te są wyraźnie kątowe, i skóra sprawia lepsze wrażenie. 

IMG_20180621_103439.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi na razie tylko Mojo.

Z racji, że celuję w segment typowo transportowy większe wzmaki nie wchodzą w grę, a tych transportable nie ma za dużo. 

 

Chociaż ostatnio na meecie w Krakowie duże wrażenie zrobił na mnie Headonic z TH610, może z TH900 również byłoby dobrze. 

Soundman poleca Raporture, ten nie wiem czy ma zasilanie bateryjne. 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180621_181751.jpg

Ej, też tak macie w swoich TH900, że malowanie krawędzi prawej muszli jest dwukolorowe, część jest srebrna a część czarna.

Nie wiem jaki to ma wpływ na brzEmienie :woot: 

 

A odnośnie brzmienia. Po wpisach i informacjach w sieci inaczej je sobie wyobrażałem. Miało być dużo potężnego basu, średnica het het i przyostrzony sopran. 

 

Z tym ostatnim się zgadzam, niestety moje tak właśnie grają, że sopran potrafi przysłonić muzykę. Do tego z Mojo jest suchy, chłodny i potrafi być nieprzyjemny. 

W realizacjach, które mają więcej energi w sekcji sopranowe jest masakra.

Średnica jest fajna, bardzo przejrzysta, oddalona trochę ale czytelna i ładnie wybrzmiewająca. Dźwięki się przyjemnie rodzą i nikną, każdy ma początek i koniec, ale nie jest to przesadnie analityczne, przenikają się. 

Basu, którego miało być, że wywala z butów niestety nie ma. Ilościowo to poziom TH610 czy AQ NightOwl, tyle że jest inaczej zorganizowany. Więcej subbasu i ogólnie faktury, ale ilościowo rozsądnie, to nie to co pamiętam z Ultrasone TH900. Bas niestety przegrywa z sopranem. 

Scena za to super, szeroko i głęboko, dźwięki rozchodzą się swobodnie w każdym kierunku. Źródła dźwięków duże. Drugi i dalsze plany wyraźne.

 

Całościowo mogą się podobać, ale określiłbym je jako v ze wzmocnionym sopranem. Nie wiem, może ja mam jakiś egzemplarz felerny, albo z Mojo to tak gra. 

 

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami różnymi muszli w środku to się zgadza, widać różne procesy nakładania różnych podkładów/farb w czasie cyklu produkcji, jak tu masz ładnie na filmie pokazane.

No cóż z tego co słyszałem na własne uszy Mojo nie jest jakimś królem basowym, to raczej równe brzmienie,  więc i Twoje TH900 tak grają.

Posłuchaj na CMA400i tam powinny Fostexy zagrać sporo bardziej żywiołowo, nawet były specjalnie Questyle pod nie strojone, CMA600i zwłaszcza.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilka lat temu tych słuchawek w wersji Mk I i na pewno nie było akcentu na sopran. Nawet ten ostatni wydawał mi się po gładszej stronie świata, w sensie faktury. Z opisem sceny się zgodzę. Dla mnie tamte TH900 były brzmieniowo taką "luksusową" wersją Denonów AH-D7000, gdzie te ostatnie mają sporo wspólnego z Grado PS1000, tylko sopran Denonów jest cokolwiek szorstki na tle Grado.

Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Całościowo mogą się podobać, ale określiłbym je jako v ze wzmocnionym sopranem. Nie wiem, może ja mam jakiś egzemplarz felerny, albo z Mojo to tak gra.

Posłuchaj na wzmacniaczu Thara. Jego braki synergii nie dotyczą. :D

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, majkel napisał:

Słuchałem kilka lat temu tych słuchawek w wersji Mk I i na pewno nie było akcentu na sopran.

To muszę dać komuś do posłuchania, bo może jakiś nadwrażliwy jestem :(

 

17 minut temu, majkel napisał:

Posłuchaj na wzmacniaczu Thara. Jego braki synergii nie dotyczą. :D

Headonic :D TH610 mi się z nim bardzo podobały, TH900 wtedy jeszcze nie miałem. Myślę o nim (o Headonicu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaworrr napisał:

A odnośnie brzmienia. Po wpisach i informacjach w sieci inaczej je sobie wyobrażałem.

Żartujesz;)

 

Godzinę temu, Jaworrr napisał:

...przyostrzony sopran. 

Z tym ostatnim się zgadzam, niestety moje tak właśnie grają, że sopran potrafi przysłonić muzykę. Do tego z Mojo jest suchy, chłodny i potrafi być nieprzyjemny. 

W realizacjach, które mają więcej energi w sekcji sopranowe jest masakra.

Pisaliśmy Ci z Bakusiem o mojo i th900, że to niefajne połączenie; gusta mamy odmienne, a nasze wnioski były sopranowo zbieżne, także tego...

 

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

Basu, którego miało być, że wywala z butów niestety nie ma. Ilościowo to poziom TH610 czy AQ NightOwl, tyle że jest inaczej zorganizowany. Więcej subbasu i ogólnie faktury, ale ilościowo rozsądnie, to nie to co pamiętam z Ultrasone TH900. Bas niestety przegrywa z sopranem.

(...) Nie wiem, może ja mam jakiś egzemplarz felerny, albo z Mojo to tak gra. 

Basu w mojo jest dużo i mocno, ale chyba też jak pamiętam tego niskiego, tzn od środkowego w dół, jak w fostexach;

więc taka sytuacja... że można odczuwać braki w "mięsie":D..

Się spotkamy, to posłuchasz na innych wynalazkach; jak nie spasi to pójdziesz pod golarkę do Majkela.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że Mojo nie leży niska impedancja przetworników Fosteksa. Przeleciałem te wszystkie wynalazki typu D2000, 5000, 7000, miałem 7100, słuchałem TH900. Im najlepiej służy zerowa impedancja wyjściowa, ale to nie wszystko - musi być zapas pojemności w zasilaniu, inaczej się zrobi ze wzmacniacza filtr górnoprzepustowy i bas dostanie anemii. Producenci lubią czasem podbić impedancję wyjściową rezystorami właśnie po to, żeby tego efektu górnoprzepustowego nie było. Oczywiście, moc i współczynnik tłumienia idą się wtedy paść, co owocuje basem tak dobrze kontrolowanym jak przepływy finansowe na Cyprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś wrażliwy na taką górę w TH900.

Pamiętam jak ja narzekałem na swoje drugie T900 co miałem od nowości, że za ciemne i za mało wyraźna góra z firmowym combo Fostexa...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przekonany, że to wina Mojo. TH900, to moje ulubione słuchawy, ale na mojo nie grały porywająco :D brak synergii i tyle, chociaż jak mam być szczery, to mojo z innymi słuchawkami też dla mnie jakoś tak dziwnie grało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bakus1233 napisał:

dla mnie jakoś tak dziwnie grało :D

No bo mojo to specyficzne chordowe granie:D; lubiłem go za ładnie pokolorowaną średnicę, holografię i niezły bas, z górą bywało różnie, na hołkach też czasem dawała w kość. Najlepiej u mnie się sprawdzał jako źródło do stereo kolumnowego (wtedy sb acoustics), w tej roli dawał kawał basu i piękne podkręcone barwy na średnicy, niekoniecznie rzeczywiste, a góra była ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to, co piszecie o Mojo, bo wielokrotnie miałem okazję słuchać z niego różnej maści słuchawki (kolumny również) i nigdy nie słyszałem problemu z górą pasma, wręcz przeciwnie, była zaokrąglona i łagodna, czasem nawet troszkę za bardzo. Mojo, to bardzo dobrze wyważony sprzęt przenośny, brzmi bardzo analogowo, klasa dobrej stacjonarki, jedyną rzeczą, która mogłaby być lepsza, to wielkość sceny.

 

Edit@down

Ehh... się czepiają... poloniści... no :P. To moja wina, że tablet mi tak podpowiada?! -_-

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neonlight napisał:

Dziwne to, co piszecie o Mojo

A wcale że nie:P.

2 godziny temu, neonlight napisał:

wielokrotnie miałem okazję słuchać z niego różnej maści słuchawki (kolumny również) i nigdy nie słyszałem problemu z górą pasma, wręcz przeciwnie, była zaokrąglona i łagodna, czasem nawet troszkę za bardzo

Nie z każdym sprzętem i nie zawsze to wyłazi, ale generalnie góra w mojo nie jest najwyższych lotów i czasem trąci suchością/ostrością/cyfrowością.

3 godziny temu, neonlight napisał:

Mojo, to bardzo dobrze wywarzony sprzęt przenośny

Nie próbowałem go gotować - sorry mój błąd.

3 godziny temu, neonlight napisał:

brzmi bardzo analogowo, klasa dobrej stacjonarki

To prawda, średnica jest świetna.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neonlight identycznie odebralem sygnature mojo, rasowe brzmienie, slychac ze to chce grac, do dzisiaj zaluje ze posluchalem sie swojej kobity i go odeslalem a trzy razy go pakowalem do odsylki i rozpakowywalem, zeby zostawic... Malenstwo z wielkim sercem do grania muzyki i bardzo ladna, delikatnie zaokraglona gora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności