Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.08.2017 o 21:34, smar napisał:

W tej cenie warto się pobawić z innymi lampkami a już tym bardziej brać w ciemno to co napisałeś o jakości dźwięku. Dzięki za tę opinię, będę ją weryfikował jak tylko położę łapska na BA.

Co prawda jeszcze nie o Fostexie ale o BA, a owszem. Nie wiem jak wiele mnie jeszcze czeka w materii odsłuchów ale już BA mocno mnie zaskoczyło (a przecież chyba taniej się w lampę nie można bawić). Mega mnie zaskoczyło. Najpierw zdziwienie bo przy pracy na Fiio jako tylko dacu (line out) mam bas podobnie mocny jak na bass boost z Fiio przez słuchawkowe (bb nie działa poprzez line out). Co więcej, mam tam jednocześnie więcej kultury. Niesamowite. Do tego, przybliżona średnica, miód :) I to jeszcze nie koniec: dostałem więcej szczegółów, sporo więcej powietrza. Wiem, że to tylko MSR7, które nie wymaga wiele (albo Fiio było po prostu tak słabe) ale mimo wszystko jestem pod wrażeniem. Teraz bardziej w temacie: mocy nie brakuje i pewnie nieśmiałe podejście pod planary Fostexa byłoby wskazane, narobiłem sobie apetytu :) Pytanie tylko czym może różnić się takie T50RP po modzie od np. Audeze EL-8C? Czy tam istotnie mod jest w stanie zatrzeć tą przynajmniej teoretyczną różnicę klas? Kurde, życie mi się skomplikowało, jest o czym myśleć bo gdzieś z tyłu głowy wciąż TH610 (główny stoper to w tym przypadku opinia, że to bardziej wyrafinowane MSR7 a ja chciałbym chyba teraz niekoniecznie lepiej ale może inaczej niż do tej pory)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.08.2017 o 09:52, majkel napisał:

Z tego wynika, że TH900 MkII to regres w stosunku do pierwotnej wersji. Nie porównywałem łeb w łeb, ale TH900 z pierwszej serii zapamiętałem jako takie dopieszczone dźwiękowo D7000. Niestety weszło trochę pojechanych modeli słuchawek w ostatnich latach, co jest wodą na młyn dla takich normalnie grających konstrukcji jak AH-D7000 w sensie zainteresowania na rynku wtórnym.

 

Dnia 17.08.2017 o 10:26, Spawn napisał:

Łeb w łeb nie porównywałem ale D7000 posiadam od kilku lat wiec znamy się jak łyse konie. Niby nie grają w moim stylu i na pewno nie są referencyjne ani technicznie wyżyłowane ale to za co je cenię to gładziutkie, nienachalne a jakimś cudem nadal iskrzące wysokie tony, świetna gładziutka średnica, dobry bas z nastawieniem na subbas który fajnie mruczy. Do tego przez kreowaną przestrzeń uczucie dużego dźwięku z rozmachem. Th900mk2 na krótki odsłuch zabrzmiały mi z nadal bardzo dobrą ale niestety oddaloną średnicą, bas kopiący z siłą młotu pneumatycznego (możliwe że subbas też gdzieś tam jest ale schowany za kopiącym midbasem) i może nie są ostre ale już na granicy sybilizacji, nie ma tego aksamitu z denonów. Generalnie fostexy to nadal niezłe słuchawki ale to kompletnie nie to.

 

Jakżeż mi brakowało tego tematu TH-900 vs AH-D7000 :F

Ja tylko powtórzę, że na stocku chyba wolałbym Fostexy, mimo, że są zbyt U do dużej części mojego repertuaru, ale po modach jednak AH-D7000... a najbardziej podobał mi się twór, który wyszedł z driverów AH-D5000 - dzięki niemu zakończyłem poszukiwania zamkniętych allrouderów :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Jakoś nie wierzę by z D5000 modowanych zrobić dostatecznie dociążone i nie odchudzone słuchawki...:P

Boś człowiek małej wiary i w modowaniu nieobyty, ale nikt nie jest idealny... :ph34r:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam odczucia po tych moich D5000 modowanych, co to niby przestrzeń miały jak niemal T1 rev1, jasne też jak one a bas jednak już był cieniem tego z firmowego wydania.

Crysis ślij mi te modowane D5000 na testy, ha,ha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O tych "Klipszach" to się mówiło już jakiś czas temu. Mają być 3 modele: HP-3 (999$), HP-2 (399$) oraz HP-1 (299-499$) Tych ostatnich rózne wersje (przewodowe i bez, bezprzewodowe z ANC...), stąd taka rozbieżność cenowa. 

Pewnie HP-3 w cenie Focal Elear, czyli sprzedam Eleary i kupię Klipsch. Z drugiej strony, trzecie słuchawki z biocelulozą, to może być niestrawne ;)

 

 

Klipsch-Heritage-Series-Headphones.jpg

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne bo takie ciemnawo zielone, i złoty napis też do zielonego pasuje.

Ale jednak tej czerwieni oryginalnych chyba nic nie przebije....he,he.

Nie ma też widzę tych skrawków sreberek które fajnie prześwitywały i odbijały światło...lipa.

Chyba że zdjęcie za słabo to pokazuje...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności