Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Fachowiec się odezwał...drewno od zawsze towarzyszy człowiekowi w jego dziejach,podobno z drzewa zeszliśmy...

Żyje jak my,najpierw drzewo w lesie ,potem materiał na deski...ale to natura...

Żaden metal i skała nie ma szans przekazać tego co najprostsza deska...

Drewno akurat w każdej postaci wypada dobrze, zrobić z niego można wszystko,od domów po mosty..

Okeej ale o czym Ty? :D

Ja uwielbiam drewno, nie na darmo zamawiałem sobie u Michała słuchaweczki. Jest jednak spora różnica między prostymi kształtami półsferycznymi lub płaskimi, a perfekcyjnie wyfabrycznionym ukształtowaniem, o jakie pokusił się Fostex. Jednym się to będzie podobać, innym nie, ja tylko zasugerowałem potencjalnie dlaczego.

Chyba znowu emocji za dużo :P .

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

No właśnie,ten pałąk z T50rp trochę mnie pił w łepetynę, mało wygodny jednak, na szczęście spory rozstaw pałąka.

 

Soundmanku drogi jako że dla Ciebie wszystkie słuchawki są za male albo pija w glowe to moze zastanow sie nad dokanalowkami. Brak palaka, brak problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chlubne wyjątki Spawn, jak właśnie TH610...nie mam do czego się przyczepić, zwykłe DT150 też na piątkę dla mnie ergonomicznie.

Doki fajne ale męczą mnie szybko, zbyt odcinają od otoczenia...choć przyznaję nie słuchałem tych najnowszych z lepszymi gumkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Są chlubne wyjątki Spawn, jak właśnie TH610...nie mam do czego się przyczepić, zwykłe DT150 też na piątkę dla mnie ergonomicznie.

Doki fajne ale męczą mnie szybko, zbyt odcinają od otoczenia...choć przyznaję nie słuchałem tych najnowszych z lepszymi gumkami...

iSine 20 nie izolują w ogóle, grają genialnie, obadaj kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2017 o 07:52, smar napisał:

A czy Bravo Audio V2 da radę? Pytam o czystą moc a nie synergię. Sprowadziłem sobie to maleństwo dla hecy z USA ale zanim położę na nim łapki - minie pewnie jeszcze z miesiąc. Nie wiem więc nawet jak grają z mało wymagającymi słuchawkami.

Właśnie słucham swoich T40 na Bravo Audio v2. Jeśli chodzi o głośność to tej na pewno nie zabraknie, przyjemność z odsłuchu - całkiem, całkiem :) . Na nieszczęście dla Bravo Audio v2 mam obok do porównań klona Lehmanna na dobrych podzespołach i tu już jest zauważalna różnica zwłaszcza jeśli chodzi o wielkość sceny, fakturę basu, detaliczność i holografię.

Jak na swoje pieniądze BAv2 wypada całkiem dobrze z tymi słuchawkami, ale jednak da się lepiej. Prawdopodobnie gdyby zainwestować w lepszy zasilacz (słucham na firmowym) zyskałaby detaliczność i holografia, a być może i wielkość sceny (głębokość). Co do basu ciężko mi wyrokować, czy jego mniejsza precyzja bierze się z niewystarczającej mocy, czy charakteru tego wzmaka. To drugie można zmieniać poprzez wymianę lampy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Soundman1200 said:

To który lokal by wolał odwiedzić Spawn?...he,he.

mogę sobie wyobrazić jakie lale są w obu klubach, wolę te z denona :P 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie dziadki wymiękają,coś takiego...odpuszczają lokal z nagimi babkami,koniec świata...ale co zrobić ja też już bym wolał klub dla gentlemenów...wiek swoje robi, 25 lat temu wolałbym lokal numer 2...he,he.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spawn napisał:

W zyciu bym d7000 na th900 nie zamienil. Krotko sluchalem ale fostexy nie maja zupelniee tych cech za ktore tak lubie d7000. Niby podobne ale to taki zly brat blizniak.

Z tego wynika, że TH900 MkII to regres w stosunku do pierwotnej wersji. Nie porównywałem łeb w łeb, ale TH900 z pierwszej serii zapamiętałem jako takie dopieszczone dźwiękowo D7000. Niestety weszło trochę pojechanych modeli słuchawek w ostatnich latach, co jest wodą na młyn dla takich normalnie grających konstrukcji jak AH-D7000 w sensie zainteresowania na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeb w łeb nie porównywałem ale D7000 posiadam od kilku lat wiec znamy się jak łyse konie. Niby nie grają w moim stylu i na pewno nie są referencyjne ani technicznie wyżyłowane ale to za co je cenię to gładziutkie, nienachalne a jakimś cudem nadal iskrzące wysokie tony, świetna gładziutka średnica, dobry bas z nastawieniem na subbas który fajnie mruczy. Do tego przez kreowaną przestrzeń uczucie dużego dźwięku z rozmachem. Th900mk2 na krótki odsłuch zabrzmiały mi z nadal bardzo dobrą ale niestety oddaloną średnicą, bas kopiący z siłą młotu pneumatycznego (możliwe że subbas też gdzieś tam jest ale schowany za kopiącym midbasem) i może nie są ostre ale już na granicy sybilizacji, nie ma tego aksamitu z denonów. Generalnie fostexy to nadal niezłe słuchawki ale to kompletnie nie to.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 09:45, Perul napisał:

Właśnie słucham swoich T40 na Bravo Audio v2. Jeśli chodzi o głośność to tej na pewno nie zabraknie, przyjemność z odsłuchu - całkiem, całkiem :) . Na nieszczęście dla Bravo Audio v2 mam obok do porównań klona Lehmanna na dobrych podzespołach i tu już jest zauważalna różnica zwłaszcza jeśli chodzi o wielkość sceny, fakturę basu, detaliczność i holografię.

Jak na swoje pieniądze BAv2 wypada całkiem dobrze z tymi słuchawkami, ale jednak da się lepiej. Prawdopodobnie gdyby zainwestować w lepszy zasilacz (słucham na firmowym) zyskałaby detaliczność i holografia, a być może i wielkość sceny (głębokość). Co do basu ciężko mi wyrokować, czy jego mniejsza precyzja bierze się z niewystarczającej mocy, czy charakteru tego wzmaka. To drugie można zmieniać poprzez wymianę lampy.

W tej cenie warto się pobawić z innymi lampkami a już tym bardziej brać w ciemno to co napisałeś o jakości dźwięku. Dzięki za tę opinię, będę ją weryfikował jak tylko położę łapska na BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdzie kupie jakiś gotowy kabelek sensowny do th610?

Puszczam z playera, może być jack 3.5mm lub 2.5bal. Fabryczny kabelek jest dla mnie sonicznie ok, tyle że strasznie długi i jack 6.3 przez co jest bardzo niewygodny.

Chciałbym taki z 1.5 metra, i żeby finansowo nie rujnował :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bakus1233 napisał:

Jak jesteś z Krakowa, to może Chickenek? 

Zagadywałem już kilka razy, chop milczy jak zaklęty. Skądinąd wiem, że chyba nie ma już czasu na kabelki. 

 

A odnośnie samych Th610, to moje granie. Przeszedłem długą, raczej budżetową, drogę ale w końcu znalazłem. Bas miodzio, średnica miodzio, góra miodzio, scena miodzio. Na moje ucho miodzio :) 

Najbardziej podoba mi się całościowe zszycie i sepracja z wyjustowaniem ludzkich głosów. W elektronice fajna efektowna przestrzeń, w metalu stopa lata jak szalona, gitary dociążone.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności