Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Soundman1200 napisał:

Na firmowym kablu Th610 z Questyle, nie wytrzymałbym z nimi długo pewnie, zbyt misiowaty przekaz jak dla mnie i ciemny.

Z kablem od TH900  i po balansie inna rozmowa...he,he.

To jak Usain Bolt pobijający rekord świata na 100m, a z kablem firmowym po jacku to Bolt z tego roku...3 miejsce ledwie, i wszystko wiadomo czemu nadal TH610 mi się podobają :P

 

Koledze co ma tego Fostexa podlinkowałem Twoje wpisy i niedługo będzie miał zbalansowanego z FAW .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie th610, oppo pm3 (sa) i amirony. PM3 bardzo zalezne od zrodla, z rozdzielczym, szybkim i bez ocieplania, slodzenia itp. zrodlem zabijaja naturalizmem srednicy i jej plynnoscia fostexy i amirony, tu jest wrecz nokaut, tak KO! Ale juz z ocieplonym zrodlem czy tez grajacym wypchnietym srodkiem bedzie dramat, z takim fiio x5 III graja fatalnie. Th610 maja mocniej zaznaczone skraje pasma i graja jak sluchawki otwarte, maja lekko slodkawe wokale, fajnie graja z fiio x5III ale bas ma slabe zroznicowanie i czegos w nim brakuje (wypelnienia? Soundman to pytanie do Ciebie), no i powod dla ktorego ich nie kupilem - one sybiliuja nawet z wzmakiem ktory ma doline na gornej sredni, czesto tez przelom srednicy i gory dominuje nad cala reszta, talerze perkusyjne potrafia wszystko przykryc, one tu maja jakas gorke. Bywaja szorstkie i te sybilacje potrafia je do nich skutecznie zniechecic. Jedne i drugie zdecydowanie za drogie (tak 1500zl. za jedne i drugie byloby ok heh). Bardziej uniwersalne jezeli chodzi o gatunki muzy sa th610, jezeli chcesz odplywac przy wokalizie , chcesz czarowania i uwodzenia srednica - zdecydowanie oppo. Jedne i drugie maja swoje wyrazne wady i zalety, kwestia gustu co zaakceptujemy a co nie, moim zdaniem nie mozna wyzej stawiac ssssyczacych sluchawek z talerzami perkusji przykrywajacymi cale pasmo, z jednostajnym basem, szorstkich nad klaustrofobiczne pm3. Zreszta, co kto lubi hah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze. Bo zarowno th610 jak i nh testowalem miedzy innyminzestawiajac z pm3.

Prawdopodobnie wrzucalem te porownania w watkach o th610 i nh.

Notatki jak cos mam w domu... ale tam moze zawitam za tydzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał by te talerze przykrywały wszystko Adamie,niestety to już w TH900 chyba...teraz to przyjemne miśki się zrobiły...

Sssssyczenia już nie słyszałem też od ponad miesiąca jak się wygrzały..zapraszam do mnie dla niedowiarków....he,he.

Ten kawałek zagrany na tych 3 słuchawkach i już wszystko wiadomo...:P

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z prostego powodu - szukam zamkniętych słuchawek mogących konkurować z NH ilością detali wyrzucanych na pierwszy plan, jednocześnie z mniej ciemnym przekazem ogólnym. I szczerze mówiąc póki co widzę tylko tych dwóch kandydatów. Dobrze by też było gdyby dało się to zestawić z jakimś przenośnym wzmakiem/combo wpiętym do telefonu (note 5) gdyż zależy mi na słuchaniu w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Destruktor napisał:

Pytam z prostego powodu - szukam zamkniętych słuchawek mogących konkurować z NH ilością detali wyrzucanych na pierwszy plan, jednocześnie z mniej ciemnym przekazem ogólnym. I szczerze mówiąc póki co widzę tylko tych dwóch kandydatów. Dobrze by też było gdyby dało się to zestawić z jakimś przenośnym wzmakiem/combo wpiętym do telefonu (note 5) gdyż zależy mi na słuchaniu w pracy.

 

miałem ten sam problem. szukałem coś analogowo grającego jak meze 99 lub nighthawki, ale z mniejsza ilością basu oraz większą przejrzystością -at w1000z + neutralny/ciemny tor.

Edytowane przez chronic_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

wiadomo to to, ze nie sluchales pm3 i amironow, prawda? Wazne, ze Tobie siadly i nie slyszysz ich wad i o to chodzi, synergia z wlascicielem heh, dobranoc.

Muszę chyba tych Oppo3 posłuchać, chociażby dla tej magicznej średnicy co to tak chwalą...

Adamie pożyczysz mi kiedyś te Oppo3?...:)

Th610 lubię głównie za...twardy i sprężysty bas,bo taki preferuję, a w innych słuchawkach rzadko taki słychać.

Wiadomo że w innych zakresach znajdzie się lepsze słuchawki w tej cenie;)

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destruktor napisał:

szukam zamkniętych słuchawek mogących konkurować z NH ilością detali wyrzucanych na pierwszy plan, jednocześnie z mniej ciemnym przekazem ogólnym. I szczerze mówiąc póki co widzę tylko tych dwóch kandydatów. Dobrze by też było gdyby dało się to zestawić z jakimś przenośnym wzmakiem/combo wpiętym do telefonu (note 5) gdyż zależy mi na słuchaniu w pracy.

Night Owl zechciej posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destruktor napisał:

Pytam z prostego powodu - szukam zamkniętych słuchawek mogących konkurować z NH ilością detali wyrzucanych na pierwszy plan, jednocześnie z mniej ciemnym przekazem ogólnym. I szczerze mówiąc póki co widzę tylko tych dwóch kandydatów. Dobrze by też było gdyby dało się to zestawić z jakimś przenośnym wzmakiem/combo wpiętym do telefonu (note 5) gdyż zależy mi na słuchaniu w pracy.

 

Przecież to sowy wypisz/wymaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o koledze ,który podrzucił mi do posłuchania te swoje Fostexy 610 .Kolega mieszka i pracuje za granicą ,przyjechał do Polski

na urlop z tymi słuchawkami bo chciał posłuchać z moim Questyle CMA600i .

Prywatnie ma firmowego FostexaHP-A8 MK II ale powiedział ,że z Questyle te słuchawki brzmią o wiele lepiej .(nie wiem nie porównywałem osobiście) ale kolega był u mnie wczoraj z kablem FAW XLR i jak napisał Soundman nie ma porównania do

kabla firmowego .Jest bas ,plastyka i ten luzik i swoboda jaki mają klasowe słuchawki napędzone dobrym wzmacniaczem.

Kabel był używany ,w zasadzie do innych słuchawek ,porządnie zrobiona rekonfekcja pod Fostex-a i słuchawki pokazały swój ukryty potencjał.

Nie podejmuję się stwierdzić czy to w większości zasługa tego kabla czy zbalansowanego wyjścia na którym moc jest prawie podwojona

a te słuchawki potrzebują jednak trochę więcej mocy ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś potwierdza moje spostrzeżenia, bo już czułem się jak ten ostatni Mohikanin:P

Chwaliłem TH610 po balansie z Questyle i nikt mi nie wierzył...chlipp....he,he.

Po balansie to inne słuchawki, wyraziste i dynamiczne, basik fajnie twardy i szybki, przekaz żyleteczka...

Firmowy wzmacniacz Fostexa HP-A8, którego kiedyś miałem z TH900, ma 0,7wat w 25 ohm o ile pamiętam, tylko...gra też tak sobie, na pewnie nie potrafił napędzić TH900 jak należy, w moim oczekiwaniu...Rapture +Audiolab o wiele więcej z TH900 wyciągały.

Nie wiem czy więcej prądu tak rozkręca TH610 czy też to zaleta kabelka lepszego, ale pamiętając jak mi grały HE-4 po balansie z Questyle...super wyraziście i dynamicznie, to coby nie mówić Questyle CMA600i na prawdę zaczyna grać dopiero w trybie zbalansowanym...:)

Rapture też miał ok. 2wat w 25ohm, i TH900 z nim grały zjawiskowo...Wychodzi na to że mimo niskiej impedancji, łatwej teoretycznie napędzalności,choćby z komórki, prawdziwą klasę Fostexy Th610/900 pokazują jak podłączymy je do trochę mocniejszego sprzętu, warto!

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić jednoznacznie na jakim wyjściu słuchawkowym Questyle gra lepiej bo nie mam dwóch jednakowych

kabli zakonfekcjonowanych XLR i Jack 6,3mm ,do moich HD800 wtedy mógłbym jednoznacznie stwierdzić z której "dziurki" jest lepszy dzwięk.

Czuję jednak ,że w wyjściu XLR drzemie większy potencjał niż się wydaje .

Wnoszę to po tym ,że jak miałem pożyczone Audeze LCD3 (na kablach fabrycznych) to odnosiłem wrażenie że po balansie

bas był bardzie utwardzony i lepiej kontrolowany .

Całkiem możliwe ,że tak jak pisałem wcześniej ,ta większa moc "robi dobrze" słuchawkom o niższej skuteczności

 

 

Edytowane przez Eternal Seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

.Wychodzi na to że mimo niskiej impedancji, łatwej teoretycznie napędzalności,choćby z komórki

Niskoimpedancyjnym słuchawkom wystarczy małe napięcie, z jakim mamy do czynienia w urządzeniach mobilnych; ale nie ma to nic wspólnego z  "łatwą napędzalnością" - bo to zależy od wydajności prądowej czipa.

...i skuteczności słuchawek oczywiście

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że od  zawsze skuteczność Denonów i Fostexów jest ponadprzeciętna,stąd ich łatwość napędzenia...ale do ideału optymalnego napędzenia daleka droga...^_^

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

ale do ideału optymalnego napędzenia daleka droga.

W przypadku stacjonarki, to od kopalni, przez elektrownię, sieć elektroenergetyczną....aż do cewki w foszteksach. No to tak dość...

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Audionanik w formie,i od razu chce się żyć...he,he.

Ale jakby tak z Questyle D7000 zagrały?...mhmm ,marzenia...po balansie...ahh.

Edytowane przez Soundman1200
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Destruktor napisał:

Pytam z prostego powodu - szukam zamkniętych słuchawek mogących konkurować z NH ilością detali wyrzucanych na pierwszy plan, jednocześnie z mniej ciemnym przekazem ogólnym. I szczerze mówiąc póki co widzę tylko tych dwóch kandydatów. Dobrze by też było gdyby dało się to zestawić z jakimś przenośnym wzmakiem/combo wpiętym do telefonu (note 5) gdyż zależy mi na słuchaniu w pracy.

 

To może Beyerdynamic T5p v2, tylko, że one grają dobrze dopiero z solidnym wzmacniaczem, no i lepszym kablem. Kolejna opcja to mogą być Bowers & Wilkins P9, dla mnie zmiotły NH (Sowy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 08:38, Destruktor napisał:

Pytam z prostego powodu - szukam zamkniętych słuchawek mogących konkurować z NH ilością detali wyrzucanych na pierwszy plan, jednocześnie z mniej ciemnym przekazem ogólnym. I szczerze mówiąc póki co widzę tylko tych dwóch kandydatów. Dobrze by też było gdyby dało się to zestawić z jakimś przenośnym wzmakiem/combo wpiętym do telefonu (note 5) gdyż zależy mi na słuchaniu w pracy.

Ja zaproponuje Fostexy T50rp mk2, te które dla @Firegon zrobiłem. Co prawda z napędzeniem z byle czego może być problem, ale jako że słuchawki niedrogie (w porównaniu z innymi prpopzycjami), to zostanie sporo na wzmaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Perul napisał:

Ja zaproponuje Fostexy T50rp mk2, te które dla @Firegon zrobiłem. Co prawda z napędzeniem z byle czego może być problem, ale jako że słuchawki niedrogie (w porównaniu z innymi prpopzycjami), to zostanie sporo na wzmaka. 

A czy Bravo Audio V2 da radę? Pytam o czystą moc a nie synergię. Sprowadziłem sobie to maleństwo dla hecy z USA ale zanim położę na nim łapki - minie pewnie jeszcze z miesiąc. Nie wiem więc nawet jak grają z mało wymagającymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności