Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

nie no dac za srednice z listkow 2kzl., heh a zreszta...Zmykam czytac wrazenia Synthaxa.

Przeczytal i lekko zdziwiony, ze tak sie podobaly Synthaxowi listki ze swoja srednica i oddaniem wokali a th610, ktore uwazam za duzo lepsze na sredni od listen, juz w tym aspekcie nie zachwycily. Za malo opisane niskie tony, ktorym brakuje zroznicowania i tu uwazam jest wiekszy brak w th610 jak na ich sredni, wokalach, ktore z x5III byly baaardzo ok ale czasem jednak sybilowaly. Z grajkiem fiio x5 III wokale na th610 byly calkiem inaczej oddane niz na piecu Synthaxa, za to - co dziwne - wlasnie na tym samym fiio x5 III to oppo pm3 maja wokal bez wypelnienia, jak z radyjka w kuchni, jakby tylko byl "rysowany cienka kreska i brakuje wypelnienia". Jak zwykle wychodzi kwestia synergii, chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko też słuchał Synthax i nie w idealnej konfiguracji,tak ze trzeba patrzeć na recenzję przez palce, miał dzień /dwa na odsłuchy, to za mało.

Jednak teraz po kablu firmowym 6N oraz po jacku...przyznałbym sporo racji Synthaxowej recenzji,magia się pojawia z kablem 7N oraz po balansie...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Was czytam i nie dogodzi chyba nikt. Wysłałeś, żeby była opinia cenionej osoby trzeciej. Miał wrażenia nieco inne - co oczywiste, bo inne ma uszy i mózg, a także ten elektroniczny sprzęt odsłuchowy, inne warunki. No ale, że napisał co innego, to już trzeba się zastanawiać - bo za krótko, bo kabel nie ten. Już przez palce trzeba patrzeć, ale przecież to miał być ceniony recenzent, więc czemu nagle przez palce? No zlitujcie się :D .

Różni ludzie, różne gusta, różne uszy. Przecież nie napisał, że są do niczego słuchawki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyczepiam się do recenzji Synthaxa ,czytaj ze zrozumieniem...przyczepiasz się do byle czego jak  zauważyłem jak rzep do psiego ogona.

Jedynie informuję że miał mało czasu na odsłuch, może 1h słuchał albo ciut więcej, bo zapracowany i małe dziecko...to rozumiem.

Choć mógł pożyczyć w okresie większego luzu,tu mam lekki niedosyt do niego, mógł nie brać...

Maciej jest neutralnie patrzący, choć lubi i preferuje słuchawki które bardzo dobrze grają średnicą, mają wielką scenę, oraz super rozdzielczość...

Jedynie informuję że nie posłuchał ani na kablu 7N który mu wysłałem ani po balansie, które uważam za decydujące by TH610 u siebie zatrzymać i tyle...i mam niedosyt.

Z kablem firmowym, TH610 bym nie chciał zatrzymać i tyle...taka jest różnica na plus kabla 7N oraz balansu.

Podsumowując, dla Timecage zwłaszcza, z kablem firmowym dla mnie TH610 są gorsze od Hawków, poziom HD600 lub K702.

Z kablem 7N i po balansie zyskują sporo na życiu, level lepsze granie.

To samo oczywiście można napisać o HD600 i K702, z lepszymi kablami i dobrym torem pobiją bez problemu TH610 ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Nie przyczepiam się do recenzji Synthaxa ,czytaj ze zrozumieniem...przyczepiasz się do byle czego jak  zauważyłem jak rzep do psiego ogona.

Ty robisz strumień świadomości, to ja sobie uznaję za niezbytnią przesadę czasami się do czegoś przyczepić. I staram się dość dobrze precyzować do czego, więc z tym byle czym to nie do końca. A przede wszystkim ja jestem miły, a nie robię nagle takie nieuprzejme odzywki ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba rozumiem czemu Synthax zrezygnował z forum, ja chyba zrobię to samo...szkoda zdrowia na te pyskówki i udawadnianie że 2+2 jest 4, a inny ciągle mówi że 5...kiedyś mnie to interesowało, ale chyba dam sobie spokój. Za stary już jestem , z młodymi nie wygrasz...:ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundman jesteś tylko świrem podjaranym nowym króliczkiem. Zacnym swoją drogą i IMO krokiem naprzód w stosunku do np th900 z absolutnym brakiem średnicy. Chociaż basik i scena już nie te... Niestety nie każdy rozumie takie zdrowe świrnięcie. Przez takie burze kilka forów audio zrobiło się miejscem nieprzyjemnym.

Ot jednemu słuchawki pasują innemu nie. Szkoda że przez takie subiektywne opinie robią się często konflikty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Soundman, staruszku :D . Widać dla Ciebie każdy poza Tobą jest młody.

Skoro chciałeś, żeby nie czepiać się byle czego:

- z punktu widzenia recenzenckiego to dobrze, że Synthax recenzję zrobił na kablu fabrycznym, bo na takim słuchać będzie większość nabywców

- jeżeli 600i gra jakkolwiek podobną charakterystyką do 400i, to wypełnia średnicę i to solidnie, więc dlatego u Ciebie wytknięte przez Synthaxa wady średnicowe mogą nie występować

- stwierdzenie, żeby na jego recenzję patrzeć przez palce jest względem Synthaxa bardzo nie fair, bo przecież chyba nie pisał jej dla Ciebie prywatnie? Przypuszczalnie kiedyś chętnie zrobi podejście drugie, na innym kablu i źródle, przy innej okazji i wtedy ewentualnie zrewiduje tekst.

 

 

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Th610 lepsze już są K702 i DT150, mniejsza kasa a przyjemność z odbioru muzyki nawet lepsza, bo bliżej średnica i lepszej jakości.

W portfelu też zostanie więcej...

Tak że nie polecam TH610 właściwie nikomu a najmniej Timecage, Hawki są sporo lepsze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt recenzuje się na takim kablu jaki dostarcza producent. A cała reszta to tylko dodatki audioświrów. Więc recenzowanie na kablu stockowym bardzo na plus.

Piszesz, że Hawki na fabrycznym kablu są lepsze niż 610 na fabrycznym kablu, ale na 7N to już przepaść. No wiesz...P. Ryka pisał coś o kablu  Tonalium Audio, które z Hawków robi cuda wianki....i tak można w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, nie ma co rezygnowac z forum, bo ktos inny zle zrozumial nasze intencje, przeciez nikt tu nikogo nie chcial obrazic. Trzeba sie usmiechnac, przybic wirtualna pione, zalozyc swoje sluchawy na uszy i oddac sie rozkoszy z ulubiona muza a na forum cieszyc sie, ze inni, moze w innych zabawkach audio znalezli to co my w swoich, moje pm3 tez 10 na 11 osob wrzuci do kosza juz po 15 minutach odsluchu jako najgorsze chinskie, przeplacone niewiadomo co a ja je lubam hah, th610 tyz.

Edytowane przez Adam 76
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostać ze słuchawkami za 100zł,nie udzielać się nie wtrącać w nic...

Na razie mi Timecage odebrał chęć do forum i do udzielania się...

Za słaby jestem by się wypowiadać, głupoty tylko piszę...

Tylko obniżam poziom forum,trzeba mądrzejszym zostawić ten przywilej...:wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z kablami są takie, że jak miałem stockowy kabel 7N, to progres był u mnie po przesiadce na kabel 4N, a teraz jeszcze chętniej używam takiego na "zwykłej" miedzi. N to chyba najmniej istotna cecha kabla i powodem, że jakiś na miedzi 7N gra lepiej niż inny na miedzi 6N jest jego odmienna konstrukcja. Głównie liczy się szeroko pojęta geometria, główny materiał przewodników lub ich proporcje, a i dielektryki potrafią mieć duży wpływ na brzmienie.

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Na razie mi Timecage odebrał chęć do forum i do udzielania się...

Dodaj go sobie do ignorowanych, to nie będziesz widział jego postów. :) Jak oglądasz jakiś kanał TV to chyba też tylko wybrane programy, a nie wszystko po kolei jak leci, nie? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zrobię Soundmanowi przyjemność i sobie daruję ten wątek, bo najwyraźniej jest zbyt wrażliwy na cokolwiek poza zgadzaniem się z nim ;) .

A dodanie do ignorowanych to jak najbardziej dobra opcja, sam mam na tym forum tak kilka osób. Po to jest ta funkcjonalność, żeby używać.

Wybacz proszę Soundmanie jeśli czymkolwiek uraziłem, już się tu więcej nie wypowiadam ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zrobię przyjemność Timecage i nie będę się już udzielał w klubie Fostexa,choć go niby założyłem.

Może znajdzie się ktoś na poziomie co poprowadzi go dalej,choć pewnie umrze śmiercią naturalną...

Nie ma co wybaczać Timecage, dobrze mi uzmysłowiłeś że ja się nie nadaję do prowadzenia normalnych 

rozmów, zbyt emocjonalnie zawsze podchodzę do wszystkiego. Tak że na razie klubie Fostexa...:ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarty, zartami ale nie da sie ukryc ze Soundman jest jedna z najbardziej barwnych postaci na forum. Ma duzy talent w przekazywaniu emocji jakie towarzysza mu przy odsluchach a za tym przeciez kazdy z nas biega. Najwazniejsze ze nie jest przekupiona papugą tylko pisze o sprzetach za ktore zaplacil za swoje wlasne pieniadze i wyraza swoje wlasne opinie i takie sa najbardziej wartosciowe. Jakby polowa osob byla choc w polowie tak plodna to forum kipialo by od tresci, a tak jest parenascie osob ktore sie udziela i dyskutuje na poziomie a reszta jak loza szydercow rzuci dwa zdania a sluchalo albo w sklepie albo wogole tylko czytalo ze ktos sluchal.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

Zarty, zartami ale nie da sie ukryc ze Soundman jest jedna z najbardziej barwnych postaci na forum. Ma duzy talent w przekazywaniu emocji jakie towarzysza mu przy odsluchach a za tym przeciez kazdy z nas biega. Najwazniejsze ze nie jest przekupiona papugą tylko pisze o sprzetach za ktore zaplacil za swoje wlasne pieniadze i wyraza swoje wlasne opinie i takie sa najbardziej wartosciowe. 

O to to to!

Soundman, zawsze lubiłem Twoje wpisy, szczególnie kiedy się dobrze rozgrzałeś i jechałeś niczym swobodny jeździec po audiofilskiej dziedzinie.

Zawsze byleś przy tym wyluzowany i potrafileś przymknąć oko na lekkie heheszki; dlatego z niepokojem obserwuję, że od pewnego czasu zrobiłeś nieco drażliwy. :wacko:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że my nie Pis ani Po tylko maniaki audio to żeśmy się z Timecage przeprosili, o ile było za co, he,he.

Audiomaniak zawsze się dogada z innym audiomaniakiem,to mi się zawsze podobało w tym hobby...

Więc znowu jedziemy z koksem,Timecage oczywiście może swój pikantny komentarz zawsze zostawić,bez tego zupa jest nijaka:D

Doszedł mi kabelek firmowy Fostexa zbalansowany na 7N, a myślałem że nie dam się nabrać na ich przegiętą cenę, ale u mnie silna ,słaba wola...he,he. 

Za taki kabel wołać 1100zł, porąbało ich ,myślałem,choć przy cenach kabli Cardasa to nawet i mało...:ph34r:

Jako że kabelek J.Dragona ogłosił strajk a na firmowym nie da się słuchać bo taki ciemny i zamula cały przekaz, nie było rady...przechodzę na suchy chleb i wodę ale muszę go mieć ,tego Fostexowego,wymarzonego...

A przecież tak ładnie już na kablu Smoka mi TH610 grały,czy można lepiej,przecież tu i tam jest 7N miedź, będą jakieś zmiany?

Powiem tak,różnice adekwatne do ceny...z kablem Jimmiego jest 20% lepiej ,z kablem Fostexa po balansie jest 50% lepiej...:P

Znowu mi szczęka opadła na glebę, wyrazistość taka że aż razi, poziom T1 rev2 osiągnięty, sprężyście i dynamicznie.

Scena zyskuje sporo na głębi i szerokości ,wokal żyletka, detal świetnie słyszalny,zero ściemnienia ale też nie jasno,akuratnie...

P.Ryka nie przesadzał piszą w swojej recenzji TH610 że z kablem od TH900 te słuchawki bardzo się zbliżają do droższego brata...niebezpiecznie.

Questyle jednak rozwija skrzydła po balansie, jest wyraziście,organicznie na wokalu, napowietrzony przekaz...bajka.

Nadal uspokaja mnie myśl że wydałem za Th610 + kabel mniej niż połowa ceny TH900mk2...to bardzo kojące:D

Polecam każdemu użytkownikowi TH610 spróbować posłuchać kabla zbalansowanego Fostexa, cena zaporowa, ale efekt potrafi zadziwić,ja jestem pod wrażeniem.:o

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wróciła normalność :rolleyes: Rozumiem że stockowy 6N jest SE a 7N od JD był BAL ? Może tak duża różnica w odbiorze 6N/7N wynikała właśnie z przewagi BAL?

Również jestem zdania że wszelkie recenzje powinny być wykonywane na stockowym okablowaniu.

No teraz to im zapodałeś kabel mocarny :D błogosławieni ktorzy różnicy w kablach nie uznają (a raczej błogosławione ich portfele) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności