Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie problem jest taki, że ludzie pisząc Hawki nie precyzują czy chodzi im o NH czy NHC. NH na stockowych padach są ciemniejsze od NHC na welurach.  Pisałem to już wiele razy, że NHC na welurach nie są absolutnie zamulone. Wygrzane z odpowiedniego źródła potrafią zagrać świetnie ukazując magię swojego charakteru w zrównoważony sposób. Dlatego myślę że wypowiadając się na ich temat warto precyzować, który model mamy na myśli, a zwłaszcza w połączeniu z jakimi padami. 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paratykus napisał:

...powiedział największy do niedawna na Forum orędownik i piewca Hawków.

I tyle jest warte zdanie każdego z nas na temat sprzętu audio :D

Wypraszam sobie, ja kocham wszystkie słuchawki jakie mam i miałem :) . No, prawie wszystkie.

2 minuty temu, LuQi napisał:

Ogólnie problem jest taki, że ludzie pisząc Hawki nie precyzują czy chodzi im o NH czy NHC. NH na stockowych padach są ciemniejsze od NHC na welurach.  Pisałem to już wiele razy, że NHC na welurach nie są absolutnie zamulone. Wygrzane z odpowiedniego źródła potrafią zagrać świetnie ukazując magię swojego charakteru w zrównoważony sposób. Dlatego myślę że wypowiadając się na ich temat warto precyzować, który model mamy na myśli, a zwłaszcza w połączeniu z jakimi padam. 

Ale zwykłe NH na stockowych padach wcale nie są zamulone. I to mówię ja - posiadacz Sonorusów VI :) .

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Wypraszam sobie, ja kocham wszystkie słuchawki jakie mam i miałem :) . No, prawie wszystkie.

 

Wypraszam sobie wypraszania ;):D

Zaś w kwestii naszej stałości co do uczuć to jest takie powiedzenie Koledzy :

 

Serce mężczyzny jest jak mandarynka. Jeśli podzielić ją na części, wszystkie będą jednakowo słodkie.

 

"Dobranoc Państwu!"

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, timecage napisał:

Ale zwykłe NH na stockowych padach wcale nie są zamulone. I to mówię ja - posiadacz Sonorusów VI :)

 

A czy ja gdzieś napisałem, że one są zamulone? Ciemniejsze, a zamulone to przynajmniej dla mnie coś innego :)

 

Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Hawki mają świetną górę ale to wszystko w ciemności przekazywane,więc jak się trafi na ciemne nagranie to...

 

A jak się w 610 trafi na jasne nagranie to... i tak można o każdych słuchawkach napisać. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

A jak się w 610 trafi na jasne nagranie to... i tak można o każdych słuchawkach napisać. :) 

 A daj mi jakiś przykład jasnego nagrania, z ciekawości sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała płyta Junior Senior - Hey Hey My My Yo Yo.

Albo utworek Dead Can Dance - Persephone (The Gathering Of Flowers).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Soundman1200 napisał:

 A daj mi jakiś przykład jasnego nagrania, z ciekawości sprawdzę...

 

No przecież sam pisałeś, że po optyku Ci dziś za jasno gra, więc masz tam jakieś przykłady.

 

Tutaj chociażby 610 nie wpadają w syczenie? YT i tak to wygładza trochę względem flaca.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

No przecież sam pisałeś, że po optyku Ci dziś za jasno gra, więc masz tam jakieś przykłady.

 

Tutaj chociażby 610 nie wpadają w syczenie? YT i tak to wygładza trochę względem flaca.

 

 

 

W tym kawałku rzeczywiście jest rozjaśnienie na górze, ale nie odbieram tego jako nieprzyjemne, widać mam tolerancję na takie efekty.

Na HD800 już bym pewnie narzekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię

Godzinę temu, timecage napisał:

Cała płyta Junior Senior - Hey Hey My My Yo Yo.

Albo utworek Dead Can Dance - Persephone (The Gathering Of Flowers).

Na spotify spokojnie słuchalne te kawałki,widać Questyle robi dobrą robotę...

Lubię rozjaśnienie na górze,inaczej mam wrażenie ciemnego przekazu i byłby niedosyt.

Za to taka muzyka brzmi nieziemsko dobrze, jak ktoś lubi...

Wiadomo czemu trzeba dać 2,5tys za te słuchawki...

Czyściutko, wyraźnie,zero przesterów i uczucia zbicia dźwięku, wokal dobrze słychać...ideał dla maniaków Metalu.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jasno odebrałem HD800 z ich firmowym wzmakiem HDVD i kablem zbalansowanym, było za jasno.

Ale już z kablem Noir Forzy i na Brystonie BHA-1, było ciemno jak na LCD2...he,he.

Zupełnie inne słuchawki ,nawet muzyczne  i gęste w przekazie...

HD800 to świetne kameleony,super reagują na zmiany toru ,kabli.... 

Z chęcią bym je raz jeszcze kupił do Questyle bo podobno bardzo dobrze razem grają, ale finanse już nie te...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Soundman1200 napisał:

Lubię

Na spotify spokojnie słuchalne te kawałki,widać Questyle robi dobrą robotę...

Lubię rozjaśnienie na górze,inaczej mam wrażenie ciemnego przekazu i byłby niedosyt.

 

No i ot cała tajemnica, lubisz jasne brzmienie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę...jedynie Listen mi się podobały i DT990 E32ohm ,z tych jasnych...a resztę omijam bo wokal brzmi nienaturalnie na jasnych.

Th610 nie są jasne, neutralne z lekkim przejściem na stronę jasności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jakieś zmiany jeszcze zachodzą z TH610, wczoraj mi grały sporo jaśniej, magia biocelulozy?!

Nie narzekam, wolę bliższe neutralności,lekko ciemne słuchawki...

Przekaz też jakby się dociążył,zbliżył się do tego z D7200...to dobrze.B)

A że nie bajeruję potwierdza P.Ryka w swojej recenzji TH900mk2, które jak widać na starcie też są 

bardzo jasne...

"Cierpliwość – to słowo, które właściciel świeżo nabytych Fostex TH900 Mk2 musi sobie przyswoić. Słuchawki wygrzewają się bardzo długo, ładnych kilkaset godzin. Niby to nic nowego i starsza wersja też, ale tym razem o tyle rzecz jest istotniejsza, że mnie na przykład początkowo dosyć te Mk2 irytowały, podczas gdy poprzednie na pewno nie tak. Nowsze od startu grają wprawdzie niezwykle transparentnie i super szczegółowo, ale wyraźnie podniesionym, za jasnym i zbyt skrzeczącym dźwiękiem. Czerń tła okazuje się bardziej szarością, a głosy wokalistów w porównaniu do tych z innych wybitnych słuchawek zbyt sopranowo podbarwione i nie dość płynne. Co najgorsze w tym wszystkim, stan taki utrzymuje się uporczywie. Dokładnie nie mierzyłem, ale na pewno bardziej tygodniami niż dniami. Nie wystarczy zatem na parę nocy zostawić je ze wzmacniaczem, tylko ciągnie się to wygrzewanie i ciągnie, ale na koniec zło ustępuje. Tonacja się obniża, barwy ciemnieją i się nasycają, a tło gęstnieje i dociąga do efektownej czerni. Teraz ta super transparencja i super szczegółowość tracą aspekt drażniący, wnosząc wkład w coś, co nazywamy zachwytem."

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Adama zdenerwować i zachęcić, po tej transformacji na ciemniejszą stronę mocy,

jeszcze bardziej znika i mniej odczuwalne jest to rozjaśnienie na wyższej średnicy ,górze...

Właściwie to znikło, słuchawki się wyrównały w przekazie, trochę szkoda tej jasności ale tak

widać musi być...

Kurczę Karmazynowy za wcześnie ode mnie pożyczał TH610, teraz tonacja barwy jak w D7200 niemal...

Pytanie czy to już koniec wygrzewania i zmian,ach ta bioceluloza , te parę tygodni najlepiej wygrzewać i nie 

słuchać...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli wysyłam ,chciał nie chciał, Th610 do znajomego Synthaxa. 

On jest opanowany i nie ulega emocjom jak ja,także jego opinia będzie bardziej miarodajna od mojej.

Osłuchany jest niesamowicie, słuchał TH900 i TH600,więc będzie miał punkt odniesienia...

Namówię go by coś skrobnął na swojej stronie.

http://eardrummer.pl/

 

12 minut temu, tilt napisał:

Ty kusicielu, wielu bedziesz mial na sumieniu ;)

Pięknem trzeba się dzielić, czemu tylko ja mam być szczęśliwy z TH610,niech inni również...:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności