Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już stary i niezdarny w sprawach nowej technologii...he,he..

Pewnie coś źle robię...na priva poprowadź mnie za rączkę jak to zrobić jak chcesz...

Dzięki pomocy Karmazynowego udało się u mnie uruchomić Chorda Mojo...

Jest dobrze, teraz dopiero słychać że D7200 potrafią grać i to jak...

TH610 za to jakby gorzej...czyżby jednak potwierdzały się pogłoski z dopasowaniem pod Fostexy Questyle...?!

No proszę co to potrafi mały Mojo,Chord jednak wymiata...

Już psy wieszałem na D7200 a jednak potrafią grać i to jak!

Teraz role się odwróciły, z Mojo lepiej ,wyraźniej,dobitniej grają D7200.

Nadal z mniejszą ciut sceną i echowością ale już o niebo lepiej niż na Questyle...

Wokal wreszcie wyraźny i blisko...za to Th610 z Mojo brzmią łagodniej i mniej dociążenie.

Ciekawe co robi inny tor z tymi samymi słuchawkami...he,he.

Jednak TH610 z Questyle nadal dla mnie lepiej brzmią od D7200 + Mojo.

Idealne połączenie,jakby ktoś powiedział...wyrazistość,scena ,analogowość, przejrzystość,czuć że jest swoboda w przekazie..

Zobaczymy dalej po dłuższych odsłuchach...zrobiło się na reszcie ciekawie...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekaw, jak z tym Questyle zagrałyby moje Michauczukowe ATH. Bo jak robiłem odsłuch TH610, to one grały bardzo podobnie. I opisy Soundmana też pasują :) .

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem podejrzenia, że może głuchnę czy coś... w każdym razie dzięki Soundman, wyleczyłeś mnie z Questyle przynajmniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

@Karmazynowy probowales kiedys jakas lampe tzn do niskoohmowcow  to raczej hybryde? Wydaje mi sie ze takie lampki z lat 60ych np RCA albo amperexy moga zrobic robote. Te drugie gestsze w przekazie ale bardzo bogate w barwe.

 

Pytasz w odniesieniu do Denonów? Nie próbowałem, z Mojo mi grają fajnie i mam tę swobodę, że mogę słuchać gdzie chcę. Jak już przysiądę do biurka to i tak odpalam Staxy, choć ostatnio rzadziej.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Aune X1s tak sobie grały Th610,brakowąło szlifu i ogarnięcia całości,brak kontroli w pełni basu...

Zadziwiająco słabo Th610 wypadły na Aune...

Jednak Mojo sporo brakuje do ogłady,nasycenia i swobody prowadzenia z Questyle...no ale nie ma się co dziwić...

Trudno by małe pudełko mogło konkurować z taką maszyną...he,he.

Ale jak widać z D7200 to wystarczy, jest muzyka...

Jednak smaczków, efektów, dźwięków wokół głowy nadal brakuje z Mojo i D7200...jest dobrze ale do TH610 + Questyle sporo brakuje...zasilanie to jednak podstawa...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Pytasz w odniesieniu do Denonów? Nie próbowałem, z Mojo mi grają fajnie i mam tę swobodę, że mogę słuchać gdzie chcę. Jak już przysiądę do biurka to i tak odpalam Staxy, choć ostatnio rzadziej.

 

A nie to ok, odnioslem wrazenie ze szukasz wzmacniacza stacjonarnego i myslales o questyle ;) Dla mnie lampa w torze musi byc zeby to mialo barwe i glebie. Plus jeszcze jest taki ze mozna sobie zonglowc lampami i wzmak zagra tak jak lampa jaka mu wsadzimy. Roznice kolosalne a nie niuanse jak przy kabelkologii. Tranzystor tez ok ale musialbym go dokladnie dobrac pod dane sluchawki, a wole miec kilka par lamp niz kilka wzmacniaczy ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakieś fajne combo do PC bym przytulił, głównie dlatego, że lubię czasem jakieś dynamiki potestować a i wyjście XLR z pre na monitory by się przydało. W tej chwili mam w tej roli iFi, ale żeby budować tor DAC + wzmak lampa to chyba nie jednak. Stąd myślałem o 400i bo 600i to za drogi jednak. No ale to już OT robimy. :) Może 400i z Denonami lepiej by zagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać cma400i w mp3 store...choć sam Superata,Wojtek C mi odpisał że wygrzane D7200 mu nie podeszły,bo za ostre...pewnie z Questyle słuchał...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kiedys mowilem w watku d7200 ze one zadna rewelacja to mnie linczowac chciano :)
Z zamknietych wlasnie th610 moglyby mi zastapic pm3 w pracy...
A porownywal je ktos z night owlami?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z Mojo D7200 są fajne...teraz w robocie jestem, ale postaram się posłuchać więcej i zrobię porównanie szersze.

Th610 + Questyle vs D7200 + Mojo...cenowo podobnie wychodzi a co lepsze...

Po niedzieli dojdzie mi kabel zbalansowany do Th610 od Jimmiego....to dopiero je rozrusza...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage, ze calkowita cena th610 wynosi 2500zl. to 1000zl. robi jednak roznice, no i pamietajmy, ze wiekszosc naszego spoleczenstwa zwyczajnie nie stac na wydawanie takich kwot na sluchawki... Ja caly czas zastanawiam sie czy w moim przypadku kupno tak drogich rzeczy jest rozsadne... No ale potem mowie sobie - raz sie zyje i kolejna zabawka audio laduje w domu heh Niestety zazwyczaj drozsza od poprzedniej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adam 76 napisał:

no i pamietajmy, ze wiekszosc naszego spoleczenstwa zwyczajnie nie stac na wydawanie takich kwot na sluchawki... Ja caly czas zastanawiam sie czy w moim przypadku kupno tak drogich rzeczy jest rozsadne... No ale potem mowie sobie - raz sie zyje i kolejna zabawka audio laduje w domu heh Niestety zazwyczaj drozsza od poprzedniej...

Z tym rozsądkiem to trochę pojechałeś. W moim przypadku koszt toru słuchawkowego nie powinien przekraczać 1k, także no... po rozsądku zostało tylko smutne wspomnienie, ale zaczynam nad sobą pracować, żona "pomaga".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne porównanie D7200 vs TH610:ph34r:

 

Uff, ciężki jednak jest żywot testera,to nie taki łatwy kawałek chleba jak się wydaje,już się nie będę śmiał z P.Ryki.

Tak ciągle coś nowego wymyślać i opisywać różnice brzmieniowe między mało różniącymi się słuchawkami

to nie łatwy kawałek chleba, wolałbym 10 ton węgla przerzucić...he,he.

Dzisiaj już wytrzeźwiałem do końca,wypiłem parę kaw i ze świeżym słuchem zacząłem na Mojo porównywać obie

pary słuchawek. Tak na Mojo,gdyż jednak okazało się że Questyle to klasa sama w sobie i Mojo nie ma szans by powalczyć 

z tak mocnym zawodnikiem. Walka wyglądałaby jak pojedynek Klichko z Adamkiem...

Potwierdziło się też że z Questyle D7200 grają lepiej od Mojo, bardziej wygładzony, napowietrzony,analogowy przekaz...

Questyle dodaje 1/3 więcej sceny na boki oraz głębi, cywilizuje oraz łagodzi ich wyrazisty przekaz.

Co nie znaczy że Mojo jest zły, gra dobrze ale tak bardziej bezpośrednio, wyraźnie, surowo,przaśnie...w stosunku do Questyle.

Jako że Karamzynowy zapewne na Mojo będzie głównie porównywał obie słuchawki to ja też na tym się skupiłem.

 

Właściwie nie trzeba dużo pisać ,różnice uwydatniają się dosyć szybko i łatwo je uchwycić,nawet lepiej niż na Questyle,

który każde słuchawki stara się wynieść na wyższy poziom, tak dopala przekaz że różnice się zacierają.

Powiem od razu że na Mojo również bardziej podobają mi się Th610 ale może to moje preferencje tak decydują.

D7200 z Mojo gra bardzo wyraziście, bezpośrednio,niedużą sceną ,skupioną po środku .Słuchając Denonów mam uczucie

że słucham zamkniętych słuchawek, na Th610 jakbym miał otwarte na głowie.                                                                                                 Jednak ta wyrazistość ,mocny ,niżej schodzący bas od Th610, bardziej zwarty przekaz,

myślę może się bardzo podobać jak ktoś tego szuka w słuchawkach. D7200 są niemal pozbawione echowości, nie mają 

tak napowietrzonej sceny, nie grają tak szeroko. Powodowało to u mnie dosyć szybkie zmęczenie ich przekazem,po godzinie 

miałem już dosyć...Przekaz D7200 trochę przypomina mi AKG812,które również grały bardzo wyraziście ,studyjnie bez zbędnego 

czarowania swoim przekazem,nie uśmiechały się do słuchacza, ot sam czysty przekaz...D7200 odbieram podobnie....to nie moje granie.

Ale wiem że są osoby które preferują taki właśnie przekaz bez pogłosowy, naturalistyczny i bezpośredni...D7200 są dla nich.

 TH610 to inna bajka, z Mojo grają szerzej, jest powietrze i oddech, bardziej miękko, z wokalem przyjemnym i organicznym ,muzycznie...

Nadal są to również bardzo wyraziste słuchawki ,gdzie słychać każdy detal,nie ma uczucia braku żadnego, jednak to nie żyletki D7200.

Th610 grają bardziej jak otwarte słuchawki, jest przestrzeń , jest oddech, nie męczą nic,można i pół dnia ich słuchać.

Same w sobie Th610 grają jak to się mówi lampowo,potrafią łagodzić słabszej jakości nagrania, D7200 przekażą wady jak na talerzu.

Bywały utwory gdy tak mocny przekaz D7200 powodował u mnie minę jakbym jadł cytrynę, ja jednak wolę smak pomarańczy...Th610:lol:

Myślę że dobrą robotę by D7200 zrobił Headonic bateryjny,pasowałby jak ulał do ich przekazu. Dodał więcej sceny niż Mojo ,wygładził i złagodził przekaz,dodał powietrza.

Na szczęście z Questyle D7200 nabierały ogłady i ich przekaz nabierał sporo więcej muzykalności ,przybliżał do tego co TH610 mają już same w sobie.

To właściwie tyle, każdy myślę znajdzie w jednym czy drugim modelu zwolenników.

Dla mnie Th610 są lepsze gdyż to moje granie ,zawsze szukałem zamkniętych słuchawek co grają jak otwarte ,nie męczą, mają mocny bas, są muzyczne, w miarę równe, bez żadnych ograniczeń w średnicy i górze...z Questyle to już w ogóle jakaś magia się robi i poziom TH900 ze słabym torem...

 

Ergonomia jednak po stronie Th610, są wygodniejsze dla mnie, lepiej pałąk do głowy przylega,nie uwiera nic w czubek ,pady w jednych i drugich porównywalnie wygodne. D7200 jednak ciut dla mnie za małe,ich szeroki sposób prowadzenia pałąka niestety powoduje ucisk na środku głowy,

Choć pewnie osoby z mniejszą głową mogą tego nie zauważyć.

Zachodzi jednak nieodzowne pytanie, jak tak mi grają Th610 z Questyle to jakby zagrały z nim TH900?!

Kubeł zimnej wody potrzebny konieczne, na szczęście TH900 są tak drogie...że chęci opadają..he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem te same odczucia jak soundman w nast. kwestiach: fostexy nie maja nachalnego brzmienia, nie zmecza sluchu chocby ciagiem caly dzien w nich siedzial, nie ma efektu osaczenia meczacym natlokiem kotlujacej sie sciany dzwieku heh, brzmienie ma zawsze swiezosc, jest oddech, bas jest dawkowany w idealnej ilosci - sluchasz i nigdy go nie brakuje ale nigdy tez nie zdominuje calosci i nie zmeczy lomotem czy buuumieniem, chociaz moglby byc troszke bardziej zroznicowany, wokale maja kapitalna barwe, maja swoj ciezar/mase - no nie wiem jak to inaczej nazwac, sa bardzo ujmujace, wrecz pachnace swiezoscia i kolorami, nigdy nie ida w ujednolicenie, gora dzwieczna, otwarta. Wady - juz pisalem. Pewnie mozna zniwelowac kablami i rasowym torem jak u soundmana. Nie potrafie wskazac innych podobnych do nich sluchawek, cos z barwy i tej naturalnej, wrodzonej muzykalnosci maja tez w sobie meze grajace pod pioneerem 100, to jedyne w jakims stopniu podobne barwowo brzmienie jakie przychodzi mi do glowy. Na pewno nie podejda osobom stawiajacym kontur i detal nad wypelnieniem, wybrzmieniem. Trzeba ich posluchac!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal coś myślę że Fostex przesadził i ciut za dobre zrobił te TH610, powinni nazwać je TH800, bo tak niewiele im już brakuje do Th900.

Chęci posiadania TH900 jakoś we mnie nie ma za dużej.

Inaczej było z TH600 ,tam różnica na korzyść TH900 była wyraźna.

Jedynie TH610 brakuje ciut głębszej sceny i dociążenia na basie.

Ale znowuż TH900 mają dalej wokal co jest wadą sporą, bas często przesadzony ,góra bywa za ostra.

Ale nie słuchałem TH900mk2,może są tak poprawione jak TH610 wedle TH600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności