Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Compton napisał:

A jak komuś na tej średnicy zależy najbardziej, to reszta będzie hmmm :D

Zgadza się. Ale słuchawki portale zawsze będą miały swoje ograniczenia pod względem komfortu a to też jest niezmiernie ważne. Przynajmniej w moim przydaku bo codziennie 4-5h w nich siedzę. PM3 wg mnie średnicę mają referencyjną. Tutaj jest pytanie bardziej o synergie z Fiio X5III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą zagrozić i to bardzo poważnie. Szczególnie średnicą.

Nawet nie tylko... z tego co pamietam to th610 w metalu bardziej sie gubily i na dole i na gorze. Dol mial gorsza separacje a gora njeco bardzo.latala po scenie jak szalona. Takze troche przesadzacie z tym jednym pasmem dobrym. Duzo zalezy od synergii i tez repertuaru. Ne wspominajac o gustach... bo jak ktos akceptuje przyciemniona gore to imo jakosciowo jest ona swietna.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie, PM3 to oprócz świetnej średnicy, także bardzo dobry bas, intymny przekaz i taka naturalna muzykalność. Mają swoje wady oczywiście, ale które nie mają?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście metal mnie nie interesuje:), pół nocy dzisiaj słuchałem i jednak dalej wolę th 610 od amironów (oczywiście jedne i drugie są już bardzo fajnymi słuchawkami ale jak wyżej wspomniał grubby - słowo klucz "GUST" i pod mój gust bardziej podchodzą th610).

Karmazynowy zostawiasz sobie pm3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karmazynowy napisał:

Co wy chcecie, PM3 to oprócz świetnej średnicy, także bardzo dobry bas, intymny przekaz i taka naturalna muzykalność. Mają swoje wady oczywiście, ale które nie mają?

PM3 to świetne słuchawki. Mi ich góra się podobała. Podobnie jak w 400i czy NH. Szczególnie, że zawsze miałem jasne źródła. Lubie takie brzmienie. Mi wydały się troszkę anemiczne w przekazie szczególnie na dole. Średnicy nigdy lepszej nie słyszałem w żadnych innych słuchawkach. Trochę ciasno i duszno, no ale to zamknięte portable więc nie wypada chyba nawet takich rzeczy pisać. Nie każdemu tez mogą pasować ergonomią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam 76 napisał:

Na szczęście metal mnie nie interesuje:), pół nocy dzisiaj słuchałem i jednak dalej wolę th 610 od amironów (oczywiście jedne i drugie są już bardzo fajnymi słuchawkami ale jak wyżej wspomniał grubby - słowo klucz "GUST" i pod mój gust bardziej podchodzą th610).

Karmazynowy zostawiasz sobie pm3?

 

Jeszcze myślę, jako, że Denony zostają na 100% a Oppo się fajnie z nimi uzupełniają bo są najbardziej "inne", to mają w tej chwili największą szansę na ułaskawienie. :D

Ale jeszcze mnie NH w nowej wersji znowu kuszą...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawki właściwie to pół zamknięte są, odebrałem je niemal jak zamknięte, przez swój sposób grania.

Obie na Biocelulozie, więc jakieś pokrewieństwo pewnie jest w graniu...

Chyba że nowe Carbony tak poprawiono w brzmieniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Hawki właściwie to pół zamknięte są, odebrałem je niemal jak zamknięte, przez swój sposób grania.

Obie na Biocelulozie, więc jakieś pokrewieństwo pewnie jest w graniu...

Chyba że nowe Carbony tak poprawiono w brzmieniu....

Będąc precyzyjnym to Hawki są pół otarte a Owle pół zamknięte wg nomenklatury Audioquesta.

TH900 też są nie biocelulozie a jednak nie można ich porównywać, no ale możliwe że jakieś pokrewieństwo jest w graniu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie słuchawki na Biocelulozie to siostrzane granie, oczywiście z różnymi zmianami,czasem sporymi.

Ale poznać je bardzo łatwo,z zamkniętymi oczami nawet...takiego basu nie mają żadne inne dynamiki...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Adam szuka kolejnego następcy dla PM3 ;) . Może tym razem się uda.

 

Ja porównywałem Sonorusy VI i Fostexy 610, bo akurat oba modele były w promocji na majówkę. U mnie wygrały Sonorusy ale to dlatego, że mam już ATH Michauczukowe, co grają podobnym stylem do owych Fostexów. Gdyby nie ten fakt, to Fostexy bym wziął, bo brzmiały zjawiskowo przyjemnie i wykonane są świetnie.

Tak więc +1 ode mnie na hype, to naprawdę fajne słuchawki.

Edytowane przez timecage
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem, jestem juz troche "zmeczony" szukaniem, podoba mi sie fostex th610 za barwe, taka ciepla, naturalna, troszke zmienilbym w nich gore poprzez delikatne odchudzenie "dolnej gory" a dodal tej najwyzszej gory, no ale w kazdych sluchawkach, ktore mialem cos bym zmienil, wybor ograniczam juz tylko do oppo pm3 i th 610. Co zabawne, bardzo podobna barwa do th 610 graja moje Dynaudio X14, tyle, ze one maja jeszcze bardziej dzwieczna gore i bardziej zaznaczony i kopiacy sredni basik, oczywiscie glosniki a sluchawki to dwa rozne swiaty ale i tu i tu myzyka daje tak samo duzo przyjemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co tu wybrac, fostex fajny, opponki tez, z jednej strony wiekszy oddech, swoboda ale tez pojawiajaca sie sybilizacja, z drugiej strony duszno ale z lepsza plastyka wokali, lepsza rozdzielczoscia na srednicy, na polgodzinne sluchanie fostex lepszy, na dluzsze oppo, jedne i drugie nie graja najlepiej z fiio x5iii - to tak delikatnie mowiac...Dobre dwa lata temu, gdy pierwszy raz mialem u siebie oppo obiecalem sobie, ze kiedys beda moje, no i beda. Teraz czas na dap-a pod nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności