Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tego dawania szansy TH-X00 za wszelką cenę. Czy to dlatego, że są "tanie"? Dla mnie to są ogólnie mierne średnie słuchawki. Najgorsze jest to, że nie ma w nich nic obiecującego. Wszystko na +dst. Świetny marketingowo produkt do zarobienia na crowdfundingu - jest tanim erzacem czegoś naprawdę dobrego, który ma szansę zostać dłużej w domu kogoś o wierze w siłę imitacji większej niż czułość słuchu. Ze względu na rozkład tej zależności w społeczności słuchawkowej - typowa komisowa stonka.

 

Chyba wyrobiłem miesięczną normę "jeżdżenia po". ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Majkelu...mają TH-X00 według mnie dużą zaletę, muzykalność,gładkość przekazu...tej im odmówić nie można.

Można powiedzieć że grają odwrotnością do....T90...he,he.

Jak wiadomo, każdemu co innego się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumianą gładkość to mają właśnie TH-900, czego raczej nie ma u ich protoplasty - AH-D7000. Jak czytałem czasem, że TH-900 zasyczą, to zupełnie się to nie zgadzało z moimi doświadczeniami. To nie są słuchawki cisnące teksturę na maksa, bardziej w klimacie zmysłowości i dyplomatycznego przyciszania głosu tu i tam. Oczywiście nie mówię o basie, chodzi o akcenty mikrodynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem czasem, że TH-900 zasyczą, to zupełnie się to nie zgadzało z moimi doświadczeniami. To nie są słuchawki cisnące teksturę na maksa, bardziej w klimacie zmysłowości i dyplomatycznego przyciszania głosu tu i tam. Oczywiście nie mówię o basie, chodzi o akcenty mikrodynamiczne.

Ja między innymi podzielałem taką opinię, ale wynikało to z dwóch kwestii, jak sądzę.

1. Wydawały mi się takie właśnie ostrawe, słuchając je na innym torze (Auralic i Questyle).

2. Były to modele demonstracyjne (niewygrzane).

Te od Bakusa grały naprawdę gładko i zmysłowo i duże było moje zdziwienie z takiej racji rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie...dla mnie TH900 jak najbardziej są ostrawe i potrafiące syczeć na górze ze słabym torem.

Czego nie powiem o TH-X00 które są łagodne jak pupcia niemowlaka, po to je zrobiono z resztą...

Najłagodniejsze i najprzyjemniejsze w odbiorze TH-X00 Fostexy ever...he,he.

Ale i tak wolałbym D2000/5000, po modach jednak lepsze od TH-X00...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... ja to jednak często postrzegam, szczególnie Fostexy i Beyery, podobnie jak Tomek =)

 

Akurat przymierzam się do AH-D2000 na mody... zastanawiałem się też MOMENT nad AH-D5000, ale cenowo zbyt blisko im do AH-D7000, a AH-D2000 można tanio wyrwać =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No heh, Crysis pamiętam jak był u mnie Asknet ze swoimi D2000 modowanymi...

Wtedy miałem TH900, te dobrze grające...z lekceważeniem zakładam te D2000 na głowę i nagle Zonk... :blink:

Szok, jak niewiele gorzej zagrały od TH900....

Były na super kabelku ze srebra,nie wiem czy jeszcze coś modowane,dodaliśmy pady od Lawtona i bajka normalnie.

Oczywiście nie były tak gładkie jak TH900 i scena ciut mniejsza ale...niewiele gorsze....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie...dla mnie TH900 jak najbardziej są ostrawe i potrafiące syczeć na górze ze słabym torem.

Czego nie powiem o TH-X00 które są łagodne jak pupcia niemowlaka, po to je zrobiono z resztą...

Najłagodniejsze i najprzyjemniejsze w odbiorze TH-X00 Fostexy ever...he,he.

Ale i tak wolałbym D2000/5000, po modach jednak lepsze od TH-X00...

To nie one syczą, tylko tor, a one ewentualnie pozwalają to usłyszeć, bo nie każde słuchawki tak wszystko kawę na ławę stawiają. Dlatego ja unikam wpinania nieznanych słuchawek w słabe tory. Nic mi nie daje taki odsłuch.

 

Co do D2000/D5000, to sam Lawton kiedyś pisał, że D7000 z marszu są mniej więcej tym, co on uzyskał opracowując swoje modyfikacje do D2k i D5k. I to się nawet zgadza z opisem, bo D7000 to takie ciut gorsze TH-900, jakby nieokrzesana wersja Fostexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę od paru miesięcy na modowanych DT880 600 omów. T90 bardzo sporadycznie. Nie odczuwam potrzeby zmiany słuchawek. Jak ktoś do mnie coś przyniesie, to posłucham, ale sam w ogóle nie mam ciśnienia na nowości.

DT880 mam dotłumione wewnątrz, odtłumione od strony ucha, i z innymi padami. Efekt - większa szybkość, dźwięk pełniejszy, zwłaszcza basu więcej. Muzykalność do przodu, przestrzenność mocno do przodu. Kabel mają miedziany, pędzone symetrycznie. Za ich pomocą można bardzo dokładnie i wszechstronnie opisać brzmienie dowolnego, poprzedzającego je elementu systemu, kiedy się go podmieni. Jestem w pełni zadowolony, więc forum czytam w stanie pełnego relaksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat AH-D7000 (i nie tylko) zdążyłem odsłuchać na Headonicu w najlepszej wersji, Mjolnirze i Wire BAL-BAL równocześnie... zakres przełomu średnicy i góry oraz sybilantów prezentował się na Mjolnirze i Headonicu dość podobnie... na pewno nie nazwałbym swojego toru słabym, a zdanie od TH-900 mam niezmienne:

http://forum.mp3store.pl/topic/130345-fanklub-fostex/?p=1424307

 

Nie wiem ile przebiegu miały te Fostexy (na pewno nie świeżynki), nie zwróciłem uwagi na nr seryjny, ale grały jak napisałem.

AH-D7000 do których je porównywałem miały bardzo duży przebieg i były modowane!


Oczywiście ostrość TH-900 nie była jakaś ewidentna - jak na moje gusta, w zestawieniu z takimi Teslami (czy w ogóle Beyerami) to były gładkie... ale w ogólnym rozrachunku, jakbym miał podejść do tego obiektywnie to potrafiły być ostrawe i zaszeleścić ;)


...i jeszcze na dokładkę jest rozpięty - relaks bez żadnej napinki? Audiofil ma być wiecznie poszukujący i podku..wiony, przeca.

Majkel nie szpanuj ;)

DT1990 prawdopodobnie by się Majkelowi spodobały :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie są rozbieżności między egzemplarzami. Inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Dla mnie ostrzyć potrafiły D2000, a nawet D7000, które nota bene porównywałem z Grado PS1000 i tam właśnie wychodziło, że Grado mają gładsze wysokie tony. Poza tym TH-900 musiałyby kosztować dużo mniej, żebym zechciał mieć stały dostęp do takiego sposobu grania. Wolę maniery brzmieniowe Audeze LCD-XC, a w wersji Walnut też wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w przypadku AH-D7000 albo w przypadku TH-900. Akurat Spawn ma podobne odczucia odnośnie swoich AH-D7000 co ja ;)

 

Co do AH-2000... niedługo pewnie dam znać jak to tam wygląda z ostrością przy takim samym torze vs AH-D7000, TH-900, TH-X00... co prawda AH-D2000 odsłuchiwałem bardzo wiele razy, ostatni raz przed wakacjami, ale na własność jeszcze nie miałem D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności