Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no, patrzcie jakie ładne:

 

"Można to ująć w ten sposób, że muzyka od TH610 miała więcej jednoznaczności i ascetycznego piękna, podczas gdy ta od TH900 bardziej była miriadą wszędobylskich drobin i przy swej wyższej temperaturze bardziej buzowała."

 

...szkoda byłoby taki język oparzyć :D.

 

Co do laurek - to nie jest tajemnica, że Fostex daje dobre warunki dystrybutorom - trzeba to jakoś wykorzystać, zagospodarować ;).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do laurek - to nie jest tajemnica, że Fostex daje dobre warunki dystrybutorom - trzeba to jakoś wykorzystać, zagospodarować ;).

 

"[...] Już zdążyli napisać, że napisałem dobrą recenzję Fostexów, bo mi się to opłacało. A tymczasem grosza za to nie wziąłem i nie zamierzam. I tak się bredzi, pluje, oczernia, wydziwia i snuje bezpodstawne domysły – tak żeby się jakoś kręciło, bo fajnie jest sobie pogadać i bezkarnie kogoś obrzucić błotem. Humor się od tego polepsza."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się humor polepsza raczej po przeczytaniu takiej słownej gimnastyki z jaką mamy do czynienia w wielu recenzjach :). Próby opisania dźwięku są zawsze niezwykle zabawne, w wykonaniu kogokolwiek (moim również).

...a że Fostex łaskawy finansowo dla sprzedawców, to tylko dobrze :) także dla umiejących negocjować kupujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)A tymczasem grosza za to nie wziąłem i nie zamierzam.(...)"

 

A tymczasem powinien. P. Ryka to nie forumowicz, który z nudów i dla rozrywki sobie popisuje co mu humor dyktuje, a zawodowy recenzent właściwie.

Napisanie uczciwej i rzetelnej recenzji jest czasochłonne, angażujące i upierdliwe; po którejś, kolejnej z rzędu zmianie w torze czy repertuarze, trzydziestej konfrontacji z urządzeniem (słuchawkami np.) konkurencyjnym/stanowiącym punkt odniesienia, ma się ochotę wypieprzyć ten cały majdan za okno.

Nie branie pieniędzy (za uczciwą) pracę jest naganne...i niedorzeczne.

Ja to widzę tak: dystrybutor chce sprzedać i zarobić->negocjuje dobre warunki z producentem->wysyła sprzęt do recenzentów->płaci z góry bez względu na wynik tejże->jeżeli poniósł już koszta, to teraz gryzie paznokcie->recenzent ma jaja i nie boi się pisać prawdy, nie lawiruje i nie wije się jak piskorz...następnym razem dystrybutor oczywiście to jemu wyśle słuchawki do recenzji :ph34r: ..he he, żartowałem ;). Pat? :woot:

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micheal Jackson - Thriller na T50RP MK III! ALEŻ TO GRA! :D Choć słuchawki ogólnie są takie se. Rozdzielczość słabsza niż dt150. Mniej dołu, mniej góry i środka też chyba mniej. Za to scena bliżej (to zaleta imo). Ogólnie szukam dalej. Góra i środek w dt150 - ok. Przydałoby się odjąć im basu.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X1S. Mk III jakby miały minimalnie więcej basu i góry, większą rozdzielczość, to byłyby mega. Pod Dżeksona są super. :P

Oj to nie znasz tych słuchawek jak tak,jak je oceniasz na gołej integrze.

To bardzo wymagające pod względem napędu słuchawki oraz pady trzeba zmienić na głębsze.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest dla Ciebie rozdzielczość? Wiem, że zaraz kolesie z Krakowa mnie "pojadą" ale to Aune za nic nie da rady, uwierz.

 

Szczegółowość. Na dt150 słychać więcej. Ano, gość z youtube'a, który nagrał ich reckę, też twierdził, że są wyjątkowo prądożerne. Choć jak dla mnie głośności nie brakuje i byłoby jej na tyle, żeby mi bębenki rozwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można przekroczyć w nich prób bólu na DAPie 15mw@32ohm... a jednak grają lepiej na mocnym AMPie ;)

Ile dokładnie potrzebują nie wiem, na pewno nie 4W, na pewno nie więcej niż 2W, ale sam przecież żadnej wartości nie podaję, odnoszę się do wypowiedzi Tomasza.

 

"na pewno nie więcej niż 2W' nie znaczy P = 2W, jest to zaprzeczenie P>2W, co nie jest sprzeczne z P<2W :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1.No o impedancji 4ohm np ;)

2.Co nie zmienia faktu, że Fostexy nie potrzebują więcej niż te 2W ;)

To nie HE-6 (5W) czy YH-100 (3W) -_-

1. no jii? :woot:

2.Chcę zobaczyć gościa, który miał na uszach 92-decybelowe słuchawki podczas gdy pobierały chociaż 1W mocy. :D

 

No cóż ja miałem LCD3 z Brystonem, było nieźle ale czuć było że można by ciut lepiej jeszcze..czytaj więcej mocy...6wat dawał chyba w 30ohm. He1000 z LIttle Dot VI + ,które mają 90db z jego 5 wat na kanał w 100ohm jakoś grały ale jeszcze można by lepiej. Te planary Dla mnie jednak wymagają prądu...Ryka LCD3 kiedyś podłączył pod wzmak lampowy 15wat i dopiero zagrały jak należy.

Wolałbym DT150 które już

na karcie za 500zł do pc grają dynamiczniej od tych topowych słuchawek planarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności