Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sie utwierdzilem w przekonaniu, ze DT1770 stroil jakis idiota, prawdopodobnie pod wplywem jakiejs blizej nieokreslonej substancji. Styl grania cos a'la HD650,

ale jeszcze wiekszy koc, wlasciwie dywan, dramat nie sluchawki, a ich cena to chyba za obudowe, ewentualnie fajne etui, nic poza tym.

 

Dzisiaj testuje na Cayin-ie HA-3 i Mytek-u Stereo 192-DSD, i myslalem, ze Mytek cos zdziala, ale jak to mowia - z goowna bata nie ukrecisz, no i sie potwierdzilo ;).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wczoraj byłem u Fatso i podsumowanie jest takie.

 

K1000 są zaje*iste :)

 

TH-X00 zaczynają grać z lepszego sprzętu. Pod Cayinem Fatso w końcu to zagrało tak jak bym oczekiwał dużo mięsa. spore dociążenie, a jednocześnie fenomenalna przestrzeń. Zrobiliśmy jeszcze zmianę padów na takie od STAX'ów - ściągnęło nieco sub-bas uprzestrzenniło wysokie dając im świetną fakturę i scenę słuchawek otwartych.

 

Dziś będę testował z pożyczonym Cayinem C5.

 

Konkluzja jest taka trzeba im dać naprawdę dobre źródło i wtedy zaczynają grać Generalnie do 3-4tys to dla mnie nie mają konkurencji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przetworników celulozowych szczerze wszystkim polecam Espressivo. Pięknie grał z TH600 i TH900 dosycając średnicę a jednocześnie dając dobrą przestrzeń. I niech Was nie zmyli że to OTL.

Pewno dlatego że przy 25 Ohm THD było koło 10% ;]

 

Od godziny cisnę je z Cayin C5 jako DAC, prawdę mówiąc jest po prostu ok nic niezwykłego, po podbiciu basu robi się ciekawiej ale trochę zaczyna mulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do przetworników celulozowych szczerze wszystkim polecam Espressivo. Pięknie grał z TH600 i TH900 dosycając średnicę a jednocześnie dając dobrą przestrzeń. I niech Was nie zmyli że to OTL.

 

Pewno dlatego że przy 25 Ohm THD było koło 10% ;]

 

Od godziny cisnę je z Cayin C5 jako DAC, prawdę mówiąc jest po prostu ok nic niezwykłego, po podbiciu basu robi się ciekawiej ale trochę zaczyna mulić.

OTL i 25 ohmów? Nie uszkodziłeś wzmacniacza przy okazji? ;)

Panowie, trzymacie się stereotypów. TH mają bardzo dużą skuteczność. Posłuchajcie najpierw. Ja słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty na temat słuchawek wydzielone z wątku o Massdropie.

Co do użytkowania słuchawek o tak niskiej impedancji ze wzmacniaczem lampowym bez transformatora to panowie wyżej mają rację. Lampy (z nielicznymi wyjątkami) nie są przystosowane do wysterowania niskich oporów - znacząco skraca ich czas działania i może prowadzić do awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogą TH-X00 fajnie grać. To dobre drivery. Jeśli góra nie jest tak pokraczna jak w TH600 to może być naprawdę fajnie, ale póki nie usłyszę - nie uwierzę :) No i ciekawe jak z przestrzenią skoro średnica się przybliżyła... Też muszę posłuchać tego kiedyś.

Gora jest w sam raz, a przestrzen jest niezla, podobna do K550, jest szeroko ale niezbyt gleboko, byc moze jakies mody tutaj by pomogly. Wokal jest w tych nausznikach genialny, bliski i intymny, moznaby okreslic TH-X00 takimi HD-600, z "lepszym" basem i gora.

 

 

Fostex majstrując w sygnaturze TH-X00 "zaczarował" wokale i naprawił ostrawą górę - ponoć zmiany padów na takie z większymi otworami na uszy odejmują nieco intymności i dodają jeszcze przestrzeni

 

No więc wczoraj byłem u Fatso i podsumowanie jest takie.

 

K1000 są zaje*iste :)

 

TH-X00 zaczynają grać z lepszego sprzętu. Pod Cayinem Fatso w końcu to zagrało tak jak bym oczekiwał dużo mięsa. spore dociążenie, a jednocześnie fenomenalna przestrzeń. Zrobiliśmy jeszcze zmianę padów na takie od STAX'ów - ściągnęło nieco sub-bas uprzestrzenniło wysokie dając im świetną fakturę i scenę słuchawek otwartych.

 

Dziś będę testował z pożyczonym Cayinem C5.

 

Konkluzja jest taka trzeba im dać naprawdę dobre źródło i wtedy zaczynają grać Generalnie do 3-4tys to dla mnie nie mają konkurencji

 

to jest w tych słuchawach ciekawe, że choć zamknięte to grają bardzo przestrzennie, ale średnicę podają intymnie, bardzo muzykalnie i bezpośrednio

 

Do przetworników celulozowych szczerze wszystkim polecam Espressivo. Pięknie grał z TH600 i TH900 dosycając średnicę a jednocześnie dając dobrą przestrzeń. I niech Was nie zmyli że to OTL.

 

testowałem - dociążyły się, ale też niezbyt fajnie ociepliły i straciły część informacji/rozdzielczości (lampy NOS Sylvania USA - spróbuję jeszcze na Siemensach, one grają zimniej i ostrzej) - w elektronice to nie moje granie, lepiej to się sprawdziło w bluesie, rocku czy jazzie - ale zdecydowanie wolę z feliksem dt990 pro, a z TH-X00 to już sam fiio X7 lepiej dla mnie brzmi - taki złoty środek - muzykalnie ale i analitycznie, przestrzennie, super separacja nie zlewa dużej ilości basu z resztą pasma i góra wciąż wyraźna

 

 

po nowym roku fostexy czeka rekabling - bo ten sznur na pranie z big jackiem to porażka (dźwiękowo jest ok, ale sztywność i gabaryty...) - dostaną dwa razy krótszy FAW Noir HPC Mk2 - według Mateusza miedź nie zmieni ich sygnatury, bo oryginalny kabel gra podobnie, ale Noir doda im jeszcze wigoru - i mam nadzieję jeszcze trochę masy i rozdzielczości - zobaczymy jak operacja się uda... pytanie tylko, czy to trochę nie fanaberia kabel wartości połowy słuchawek - ale z drugiej strony, to one grają na tyle dobrze, że aż się chce żeby zagrały jeszcze lepiej - paradoks audionerwozy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty na temat słuchawek wydzielone z wątku o Massdropie.

Co do użytkowania słuchawek o tak niskiej impedancji ze wzmacniaczem lampowym bez transformatora to panowie wyżej mają rację. Lampy (z nielicznymi wyjątkami) nie są przystosowane do wysterowania niskich oporów - znacząco skraca ich czas działania i może prowadzić do awarii.

 

lampa 6n6p obsługuje 32-600 ohm, więc TH600 jest tylko troch poniżej normy, słuchałem kilka dni i utrzymuję że to dobre połączenie w przypadku tych dwóch konkretnych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zależy to od modelu lampy (chociaż akurat 6H6П, 6H30П czy ECC99 nadają się trochę lepiej do tej roli z powodu wysokiego prądu anodowego i większych możliwości rozproszenia) a samej architektury wzmacniacza. Na przykład bardzo ciekawy do napędzenia słuchawek o niskiej impedancji jest wtórnik katodowy White'a. Pomijając jednak architekturę większość wzmacniaczy nie jest przystosowana do wysterowania np. ze względu na filtr górnoprzepustowy czy impedancję wyjściową. Jak to drugie optymistycznie można pominąć tak ucięty bas z filtra może dawać się we znaki. Przyjmując że na wyjściu mamy kondensator foliowy o pojemności 33uF (niektórzy stosują elektrolityczne o znacznie większych pojemnościach, ja za tym nie przepadam) oraz słuchawki 250Ohm filtr -3dB zaczyna się przy około 19Hz. Dla tego samego kondensatora i słuchawek 25 Ohm mamy już 190Hz czyli niższy bas będzie nieźle obcięty.

No ale to już co kto lubi, nie twierdzę że taki dźwięk nie mógł Ci się podobać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jal wrazenia?

 

Na razie krótko - czekam na następny drop :ph34r:

 

 

3334 osoby już czekają ma massie :) może być tak, że kolejny rzut sprzeda się szybciej niż pierwszy...

 

podobno mają być w lutym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jal wrazenia?

 

Na razie krótko - czekam na następny drop :ph34r:

 

 

3334 osoby już czekają ma massie :) może być tak, że kolejny rzut sprzeda się szybciej niż pierwszy...

 

podobno mają być w lutym

 

 

Jestem jednym z czekających, na pewno wezmę udział w kolejnym dropie:) Słuchawki świetne i grają bardzo dobrze z Mojo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I jal wrazenia?

 

Na razie krótko - czekam na następny drop :ph34r:

 

 

3334 osoby już czekają ma massie :) może być tak, że kolejny rzut sprzeda się szybciej niż pierwszy...

 

podobno mają być w lutym

 

 

Jestem jednym z czekających, na pewno wezmę udział w kolejnym dropie:) Słuchawki świetne i grają bardzo dobrze z Mojo.

 

Jedna sztuka jest na Allegro.

http://allegro.pl/fostex-th-x00-edycja-limitowana-i5893049402.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności