Skocz do zawartości

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w tym tygodniu małe wyzwanie pod nazwą 3m plecionka 8-żyłowa w oplocie. Początkowo miały być 4 splecione sznurówki, bo tak robią wszyscy... Ale wyszedł z tego sflaczały sznur pokutniczy ;) , więc wszystko rozplątałem (kilka godzin zabawy poszło się...), przespałem się z problemem i na drugi dzień zrobiłem dwie osobne 4-żyłowe plecionki, które upchnąłem w osobnych sznurówkach techflexa (rozmiar najmniejszy 1/8"). Kabelek wyszedł zgrabny, widać wyraźnie moją pracę (sploty plecionek). Nie jest też tak strasznie gruby. Udało mi się nawet zamontować mój mały metalowy! (wszyscy próbują mi wmówić, że jest z plastiku :P) splitterek. Całość prezentuje się tak:

 

 

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to właśnie chodzi :) Każdy lubi co innego, a ja mam 2x więcej roboty, żeby wszystkim dogodzić :D Oplot jest bardziej elastyczny, ale rurka jest wytrzymalsza, no i fajnie pokazuje budowę przewodu, co mi się osobiście bardzo podoba.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył mi się oplot, więc postanowiłem zamówić sobie więcej. Problem w tym, że kupiłem nie to, co chciałem. I tak zrządzeniem losu trafił do mnie produkt, który ogromnie mnie zaskoczył i uradował. Miękki techflex nigdy nie budził mojej sympatii, bo za bardzo przypominał mi sznurówki do butów ... Średnio też nadawał się do moich kabelków solid core. Tym razem trafił mi się oplot twardszy, bardziej ażurowy, który zarówno ładnie ukazuje to, co się znajduje w jego wnętrzu, jak i niemal całkowicie eliminuje efekt pamięciowy moich kabelków. Poza tym jest bardzo rozciągliwy. Pasuje zarówno do konfiguracji 2, 4, jaki i 8 żyłowej. Jednym słowem ideał. Pytanie tylko, czy wam też się spodoba :)

 

Na próbę założyłem go na moje prywatne kabelki do słuchawek. Efekty widać poniżej.

 

IMGP8769.jpgIMGP8769-2.jpgIMGP8770.jpgIMGP8770-2.jpg

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubbby w środku jest standardowa plecionka w teflonie

@Kerebron też mi się tak wczoraj skojarzyło :)

@Gregio Kwestia preferencji. Dlatego daję wybór, w oplocie albo bez.

@michauczok PET made in USA (kupowałem w Stanach).

 

Co do spisywania się w praktyce, mamy kolejnego testera oplotu. Gourney jakimś cudem połamał wtyk w kabelku do swoich UE, więc wysłał mi go do naprawy. Przy okazji zaproponowałem mu założenie oplotu. Zgodził się i oto efekt:

 

IMGP8774.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMGP8804.jpg

 

@Grubbby i @Lord coś dla was :)

Mieliście już się okazję spotkać ("Dzisiaj Widzialem (spotkalem)..."), więc jakoś je między sobą rozdzielicie ;)

 

Jest jeszcze jedna fajna rzecz w tych oplotach, o której nie wspomniałem. Prześwitująca miedź i srebro pięknie się mieni tworząc naprawdę genialny efekt :) Pod światłem połyskują niczym łuski jakiegoś mitycznego gada ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności