Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jimmi Dragon Custom Cables


Jimmi Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

2mm. Obecnie testuję czarną skórę 1.5mm. Splitter można z niej wykonać dużo mniejszy, co jest chyba zaletą w przypadku kabelka do iemów. Na dniach pewnie wrzucę jakieś zdjęcia.

Wrzuć w końcu :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, chyba mój. W sumie splitter, chin slider i wtyki wyglądają jak te, które chciałem, tylko jack się różni xD

 

W każdym razie miała to być hybryda solid core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odebrałem zrecablowane Westone'y 4 od Jimmiego, powiem szczerze że jestem pozytywnie zaskoczony co do zmiany sygnatury dźwięku i wyglądu słuchawek (przeźroczyste kable od splitter'a do Iemów <3)
Wczoraj po otwarciu paczki, natychmiastowo je plugnąłem i zacząłem słuchać znanych mi kawałków, no po prostu zdębiałem, nie mogłem się oderwać przez kolejne 3h.

Kabel copper/silver hybryda.
Całościowo są bardziej detaliczne, bas stał się głębszy, dół oraz niski bas stał się bardziej wyczuwalny, tzn. wcześniej niskie tony były odrobine zagłuszane przez reszte, ale to i tak wszystko eq poprawiałem w niektórych kawałkach. Generalnie teraz zaczynam doceniać W4 z tym kablem, wiedziałem że różnica będzie wyczuwalna, ale nie aż tak :).

Ogromną różnce widać w elektronicznych kawałkach typu Air, Royksopp. Gatunki jak Downtempo, ElePop, Ambienty, Psybienty to po prostu bajka. Dźwięk czysto krystaliczny. Teoria z head-fi potwierdza się ^^, jedyne co trzyma te słuchawki "z tyłu" jest ich fabryczny kabel. Tipsy na których słucham to tx-100 comply.

Profesjonalna robota. Jeśli ktokolwiek wacha się nad recablem, zdecydowanie polecam Jimmiego!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak wyglada mocowanie obudowy w tym minimalistyczny wtyku, na wcisk czy tam jest jakiś gwint ? Dobrze widzę, że średnica obudowy jest taka jak ten kołnierz w RK ?

Poza tym naprawdę kawał świetnej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te:

IMGP9191

To na wcisk i klej... Przy 8 żyłach jest masakra. Przy drucie w teflonie trzeba się narzeźbić, że hej... linka w tej swojej gumie nawet chyba w 4 żyłach nie wejdzie. Wtyki ogólnie są fajne, ale przeznaczone raczej do naprawy kabelków fabrycznych, gdzie żyły to kilka włosków izolowanych lakierem. Ale mogą też okazać się jedynym rozwiązaniem w przypadku trudno dostępnych gniazd. I tak, obudowa ma średnicę kołnierza, schodka, jak zwał tak zwał... Mniejszych już się zrobić chyba nie da. W tym kabelku powyżej zamontowałem ten wtyk tymczasowo. Lepsze w wyniku zamieszania przedświątecznego jeszcze nie dotarły, więc wrzuciłem to, co miałem. Później się wymieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dźwięk zrobił się bardzo nasycony i pełen muzyki. Scena zrobiła się trochę węższa (co mnie zdziwiło), ale za to jest głębiej i naturalniej. Muzykalnie jak cholera, a słychać wszystko. Podobny efekt był na SWSach z Entreq Challenger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności