Skocz do zawartości
  • 0

[550zł] Słuchawki do elektroniki AKG K-240 MKII


Dawid06

Pytanie

Ostatnio biorę się za zakupy audio, dokanałówki wymienione teraz czas na "większe" słuchawki. Przeznaczenie to tak jak w temacie muzyka elektroniczna głównie House ale czasami też jakiś rap czy też funk/disco. Zależy mi na jakościowym bassie który był by pełen szczegółów i nie zalewał innych partii swoim nadmiarem. Wstępnie wybrałem sobie AKG K-240 MKII. Źródło też zmienię na AIM SC808. Będzie to dobry wybór? Może jakieś inne słuchawki w tej cenie zebym mógł się odnieść do konkurencji. Konstrukcja musi być zamknięta lub pół - otwarta. Za pomoc rozdaje plusy.

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydaje mi się, że aim nie napędzi K 240. Z zamkniętych słuchawek w dobrej cenie to np D1100 po modach i recablingu (przynajmniej dla mnie), albo momentum z komisu? Przerabiałem kilka par zamkniętych słuchawek (D600, P7, k450, k550) i zostałem przy denonach.

Może, jeśli woli szkołę akg, to z zamkniętych K550/1? Po modach, a nawet przed, to dość dobre słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :) GryfPomorski, jouhou zabieram sie za czytanie recenzji tych słuchawek :) Untilited co byś polecił w podobnej cenie do napędzenia tych K240? Bo jesli faktycznie z 808 będzie jasno to słaby dla mnie interes.

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ewentualnie HP100 z komisu:

http://forum.mp3store.pl/topic/129750-soundmagic-hp100-rev2-z-prostym-kablem/

Kiedyś ich słuchałem i bardzo mi się podobały. Tutaj jest np. recka od Fatso: http://audioivoodoo.blogspot.com/2013/06/sound-magic-hp100-czyli-jak-wazny-jest.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę potwierdzić, że AIM SC808 spokojnie napędzi AKG K240 MKII. Posiadam parę Made in Austria z 2009 roku, grają nieznacznie głośniej z SC808 niż DT990/600 Edition. Z 600 Ohm w przypadku Edition również nie ma problemu, kartę trzeba mocno ściszać w systemie, żeby nie zwariować :).

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony MDR-XB950 bym polecił, bo do elektronicznej muzyki są super i wykonanie mają solidne, ale czy ich bas się spodoba, to już kwestia gustu. A jest go tam sporo, dobrego jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności