Skocz do zawartości

Fallout 4


Dawid06

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nie pójdzie :< może jak ps4 stanieje, to sobie sprawię

 

Też miałem takie obawy, bo minimalne wymagania wg opisu na Steamie:

 

  • MINIMUM:
    • OS: Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
    • Processor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz or equivalent
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or equivalent
    • Hard Drive: 30 GB available space

 

a moje:

 

procek: Phenom II X2 550 BE (+ odblokowane 2 pozostałe rdzenie) - na styk?

grafika: Radeon HD 7550 1GB DDR5 - wg minimalnych - za mało wszystkiego :P

ram: 8GB - czyli na styk

 

Dlatego wczoraj na początek zakupiłem wersję "rodzinną" (niby ze wszystkimi dlc dostępnymi później, nie wnikam) od typa z allegro z 1pln, żeby przetestować czy w ogóle ruszy :D jakby nie ruszyło, to kij tam, zetka w plechy ale wiedziałbym od razu co zupgrade`ować" w kompie

poza tym Steam nie udostępnia dema... a nie chciało mi się ściągać śmieci z innych stron etc.

Wszystko poszło u mnie z automatu na średnich :D

I dziś rano zakupiłem klucz! Yeah! :D

Zmniejszyłem ofc i tak na minimalne, powyłączałem jakieś tam duperele i... ta gra na low detalach wygląda jak dla mnie przerażająco pięknie! :D

Dobra, idę dalej rypać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabiutki ten fallout.

 

Grafika gorsza, niż niezmodowany Skyrim

Głupiutka fabuła - questy "go to point A kill them all go back" - nie zebym wymagal czegos wiecej, bo to 2015

Jeszcze bardziej uproszczona budowa postaci

Bugi - znikajacy przeciwnicy, znikajacy loot. Oprócz tego wszystkie znane problemy silnika takie jak np "pasienie się" sejwów - im dłużej grasz, tym gorzej działa.

ŁATWOŚĆ - supermutki lecą na 2 hity z BEJSBOLA na NAJWYZSZYM POZIOMIE TRUDNOSCI XD

Minecraftowatość - wybuduj sobie baze, dostaniesz expa za stawianie koszy na smieci. Wczoraj wbilem tak 15-16 lvl, cały.

 

Ogólnie to jak w to gram to mam wrazenie, ze to takie duze dlc do f3.

Ciężko mi znaleźć jakieś pozytywy w porównaniu do New Vegas, wszystko jest takie miałkie, plastikowe i bez klimatu.

 

5/10 mozna popykac, nie zawiodlem się, bo nie oczekiwałem nic od bethesdy, ot kolejny skok na hajs fanów serii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie przyjemniej się gra niż w F3 ... ale ja bardzo lubię rozbudowany craft :F

Bugi są, ale na razie tylko 1 poważny spotkałem (npc z którym musiałem porozmawiać był na dachu zamiast przy budynku ... konieczne wyjście i wejście do lokacji. Ale to dorobią. System rozwoju postaci odszedł całkowicie od F2 ... ale ja taki wolę (bardziej pasuje do obecnego wyglądu gry), bo daje mi większą swobodę w tworzeniu uberkoksa.

Rozgrywka znacznie dynamiczniejsza, ale zgodzę się, że za łatwa, trzeba przechodzić na najwyższym, żeby napotkać wyzwania.

 

edit: a tak btw ...

z racji, że szybko mamy dostęp do wspomaganego i walki to fraszka to proponuję tak rozdać SPECIAL:

siła: 3 (dla zbrojmistrza)

percepcja: 4 (dla ślusarza, ewentualnie można 3, bo szybko znajdujemy figurkę +1, ale nie wydaje mi się, żeby był w tym sens)

wytrzymałość: 1 (ja biegam yolo i na razie nie padłem ... potem i tak można rozbudować)

charyzma: 9 (NIKT nie zagnie nas w dialogu, można wynegocjować super wynagrodzenia i ceny, 10 nie ma sensu, bo figurka jest do znalezienia)

inteligencja: 9 (żeby szybko expić i nadrobić braki w wytrzymałości i zręczności oraz dla wszelakich perków związanych z technologią)

zręczność: 1 (i tak celniej jest strzelać bez vans)

szczęście: 1 (nie wierze w szczęście :P)

 

@down: ostatni screen to podziemie lotniczej bazy? ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ponad 20h poszło wbity 22 lvl :) Gra ma klimat poprzednich części i warto w nią zagrać jeśli ktoś lubił poprzednie odsłony :P Narazie jest trochę bugów ale to drobiazgi nie przeszkadzają w rozgrywce :) Poniżej kilka zdjęć z wersji Ps4 mojego autorstwa :D

 

Jw2IJO7.jpg

3Ztuv7P.jpg

pXSC59S.jpg

r2D0lBP.jpg

bG50Tky.jpg

7oK3Hqk.jpg

BFRY3Dx.jpg

458QAMN.jpg

UVepNs0.jpg

g10Zo6k.jpg

CiWaX5Z.jpg

XB1NmND.jpg

oWoxWFE.jpg

uGE4dyk.jpg

QePgfmr.jpg

 

Po ukończeniu gry można dalej eksplorować :) Mam już te 20h za sobą a czuje jakbym zwiedził zaledwie 30% świata tak więc myślę, że skończę z setką na liczniku. Na koniec jeszcze kilka gifów :)

 

ezgif-906692318.gif

 

Zbugowany fight :P

 

ezgif-1743907517.gif

 

ezgif-670732778.gif

Edytowane przez Dawid06
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem słabiutko. Pograłem kilka godzin, klapa roku. Niesamowity hajp, a gra jak wczesna beta. Otwarty świat i tak potrafi wciągnąć, ale dobrze że zdałem sobie szybko sprawę, że to jednak strata czasu.

 

Grafika słaba i optymalizacja też. Na i5-4690k 4,6 GHz i GTX970 (po solidnym OC) - gra ustawia wszystko na maks, trzeba i tak grzebać w configu, a spadki czasami do 45 kl/s.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że należę do tej grupy, która na prawdę marginalną wagę przykłada do grafiki :F

 

Błędy są, nie bolą na tyle ile się spodziewałem. Na pewno załatają w xx patchach. Ja jestem na razie względnie zadowolony (bo troszkę za grzeczny świat im wyszedł), choć doskonale rozumiem narzekających na grafikę, bo ta dużo się od F3 nie ruszyła :|

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt grafika odstaje od standardów a optymalizacja też mogła by być lepsza co może zmieni sie w dalszych patchach.

 

Dawidzie, nie dyskutujemy z hejtereami ;):D

 

Mi tam się F4 podoba i mam fun, elo! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, grafika nie jest najważniejsza - wiadomo. Ale to jest gra za 180 zł, tytuł Triple-A - w takim przypadku to wstyd i moim zdaniem poziom nieakceptowalny. To samo tyczy się bugów, poziomu dialogów, fabuły itd. - moim zdaniem okropny skok na kasę, gra zrobiona na szybko, żeby opróżnić kieszenie fanów.

 

Pojawił się test na PCLabie, sporo negatywnych opinii na Steamie - bałem się, że i tak będzie bezgraniczny zachwyt.

 

Nie wiem, może jestem hejterem, nie jestem z pewnością fanem Fallouta, mimo że bardzo lubię dzieła osadzone w świecie postnuklearnym. Może po prostu nie pasuje mi Bethesda, bo Skyrim jest według mnie również bardzo przereklamowany - skończyłem wątek główny i niczym mnie ta gra nie potrafiła zatrzymać. Losowo wygenerowany świat i podobnie questy.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... Czyli widzę, że moja decyzja by poczekać na jakieś bundla za kilka dolarów była jak najbardziej uzasadniona :) No nic, F2 rządzi, F2 radzi, F2 nigdy Cię nie zdradzi!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności