Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sugestie I Poprawki Do Oprogramowania


Gość pm

Rekomendowane odpowiedzi

najwazniejsze wedlug mnie jest wsparcie dla plikow *.ogg, ewentualnie *.mpc, sam nie wiem ktory format jest lepszy?

Jeśli można wtrącić, wolał bym .mpc jakoś tak więcej mam utworów w tym formacie niż w .ogg ;)

No może by się jeszcze .ape przydało ale niekoniecznie.

Ale wydaje mi się mało prawdopodobne wsparcie dla .mpc a szkoda tym bardziej że źródła tego formatu są ogólniedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Gość zbieg12@pf.pl

Z .ogg nie bede korzystal, poniewaz to krol niskich bitratow. Ja natomiast chce osiagnac podczas sluchania jak najlepsza jakosc, dlatego do kompresji .wav na .mp3 uzywam LAME 3.90.2 modified by Dibrom, z uzyciem wlasnie trybu Dibroma (--alt preset standard), czyli VBR.

 

Bardzo ucieszylbym sie, gdyby wreszcie dodano obsluge NAJLEPSZEGO (ze stratnych formatow kompresji dzwieku), czyli .MPC

 

Po wiecej szczegolow zapraszam na forum www.hydrogenaudio.org

 

Pozzdrowienia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na OGG i wcale nie jest to krol tylko niskich bitrate'ow. OGG Vorbis jest duzo lepszy na calej linii od MP3, nawet gdy uzyjesz LAME'a. A jesli zalezy Ci na doskonalej jakosci nagran kup sprzet odtwarzajacy SACD (SuperAudio CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje odn. zmian w fw:

 

  • Czytelniejsza (większa) czcionka w opcjach (ew. wybieralny rozmiar), max 5 pozycji
  • Bardziej awangardowa czcionka w Play mode, obecna jest mało atrakcyjna
  • Inna wizualizacja - detektor BEATów - tak jak to jest w WinAmpie 5, skórka modern (po rozciągnięciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli zalezy Ci na doskonalej jakosci nagran kup sprzet odtwarzajacy SACD (SuperAudio CD).

A są już takie? Raczej nikt nie będzie słuchał SACD ani DVD-Audio biegając albo w samochodzie, bo nie będzie słychać różnicy między zwykłym CD.

Ja (podobnie jak setki albo i tysiące innych użytkowników) czekam na obsługę MPC w przenośnych odtwarzaczach, najlepiej na nośniku DVD+/-R(W).

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wszystkim, że dla mnie OGG to format przyszłości, bo zajmuje przy takiej samej jakości jak mp3 o wiele mniej. :) nie chodzi mi o taki sam bitrate, ale o to jak słychać. i tez jak kompresuje jakaś muze to najpierw do mp3 jaknajwyższy bitrate i an płytę a potem do tego OGG przez FOOBARA i na tym śmigam :D , a na jakość nie narzekam jets super, teraz czekam tylko an obsługe oggów w moim impku, ale chyba sie nei doczekam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem swoją wypowiedź bo zdziwiłem sie, że ktoś mógł pomyśleć, że rzeczywiście kompresuje z mp3 do ogg :D. Źle mnie zrozumiałęś :) i ja sam sioebie też. Wnosze poprawkę do swojej wypowiedzi.

 

Do oga kompresuje raz dla mojego imp, a potem z płytki jeszcze raz do OGG zeby na kompie mieć lepsza jakość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oga kompresuje raz dla mojego imp, a potem z płytki jeszcze raz do OGG zeby na kompie mieć lepsza jakość

 

No... a gdyby IMP obsługiwał MPC, to nie musiałbys kompresować do kilku formatów, tylko do jednego i miałbyś najlepszą dostępną jakość przy stratnej kompresji. A gdyby IMP obsługiwał nośniki DVD-R... ech... pomarzyć sobie można :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na razie możemy sobie gdybać... a imp nie obsługuje ani jednego, ani drugiego :D

ihp obsługuje ogg :) Niektóre imp i ifp też miały, to mieć przed zblizajacymi się świętami. Więc albo iriver zaskoczy nas w ciagu najbliższych dni albo będzie bedzie mieć - przynajmniej dla mnie - minus jak stąd do korei. I to nawet nie za niedotrzymanie terminów, ale za totalne olewanie klientów/userów i nie podanie zadnych info przyczyn opóźnienia lub nowych terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos powiedzial o wiekszej czcionce w menu... A ja chcialbym, zeby byla do wyboru mniejsza czcionka do drzewa katalogow (jak w menu, moze nawet z tym suwakiem po prawej). A w czcionce przy odwarzaniu nic bym nie zmienial (na bardziej awangardowe), bo nie chce jakichs zawijasow... To mnie wlasnie denerwuje w niektorych programach na komputer, ze czlowiek sie przyzwyczail do jakiegos wygladu, a w nowej wersji wyglad robi sie bardziej "cool". Chyba, ze bedzie czcionka do wyboru, wtedy jak najbardziej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi, ze dodaja obsluge nowych formatow, a nie dodaja tak oczekiwanych przez wielu ludzi bajerkow: wygaszacze ekrany, gry, czcionki... Wtedy byloby widac, ze cos naprawde sie zmienia... Do obslugi formatow jest potrzebna jakas zaawansowana matematyka, a gre komputerowa napisaloby dziecko. Zobaczcie tutaj (odtwarzacz z piecioma grami) :

 

http://pdp.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydki ten Philips :)

 

Wbudowane gry : 5 ekscytujących gier

Ekscytujące gry hehe ciekawe co to za gry GTA VC czy może coś ze stradegii.....

 

Wolałbym zeby było ogg a nie 5 ekscytujących gier. Jakby goście z iRiver wywalili WMA i ASF czyli zostało to co mają wszyscy to pewnie i by wlazły te ekscytujące gry.... no ale po co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażniące (przynajmniej jak dla mnie) jest to że bez względu na to czy da się pauze czy zatrzyma utwór to odtwarzacz i tak sie po jakims czasie wyłacza. Czasem chce go tylko na chwile zatrzymać i nie czekać później aż się wczyta ale sie nie da bo jak wracam to już skubaniec śpi. :)

Nie jest to jakiś błąd uniemożliwiający działanie ale czasem jest to denerwujące. Fajnie by było gdyby pauzowanie nie wyłączało odtwarzacza po tak krótkim czasie albo w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest opcja ustawiania po jakim czasie, gdy player jest zastopowoany, ma sie wyłączyć (przynajmniej w 350 tak jest). Wartość można ustawić od 1 do 60 minut, i znajduje się w Menu->Timer->pwr off. Natomiast co do pauzowania to bodajże po jakimś czasie automatycznie robi stop i wyłącza sie po zadanym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwi mnie to, ze na stronie glownej jeszcze nie poinformowano, ze 24 grudnia pojawil sie software beta do IFP-300T i IFP-500T z obsluga. Mozna sie spodziewac, ze jak pojawi sie soft do mojego IMP-550 to tez o tym nie poinformuja... Dlatego warto sprawdzac na stronie miedzynarodowej.

 

Dla mnie to akurat wazne, zeby zainstalowac wersje beta, bo pewnie znajde jakies bugi i chcialbym je zglosic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zeby było ogg a nie 5 ekscytujących gier. Jakby goście z iRiver wywalili WMA i ASF czyli zostało to co mają wszyscy to pewnie i by wlazły te ekscytujące gry.... no ale po co.....

Przypomnij sobie jak rozbudowane gry (kod oraz srodowisko uruchomieniowe) miescily sie na komputerach, ktore mialy 48 kB ram. (Np. Trap Door na ZX Spectrum). Mysle wiec, ze kod gry, ktora miesci sie na wyswietlaczu 128x64x2 nie zajmowalby zbyt wiele...

 

Zawsze mogliby dla nas zrobic mozliwosc linkowania sobie na komputerze skompilowanych modulow, zeby kazdy uzupelnil flash wedlug wlasnych potrzeb... Komputer wiele potrafi. Moznaby zrobic edycje menu na komputerze i to bez udostepniania kodu zrodlowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest wlasnie dobry tok myślenia. Zrobili by program który tworzyłby firmware taki jaki my chcemy. Nie uzywam np. wma wiec sobie nie zaznaczam tego. Oszczędzam wtedy miejsce na jakieś inne funkcje/gry/wizualizacje/formaty. iRiver obsluguje wiele regionalnych znaków. Mozna by było wywalić te które nie są nam potrzebne. Niemieckie krzaczki nie potrzebujesz nie zaznaczasz. Wa taki sposób można by było zaoszczedzić sporo pamięci.

Zaznaczamy co chcemy dajemy OK i tworzy się firmware dostosowany do naszych potrzeb. Wtedy to mozna by było zrobic pare gierek. Bo snake to chyba co niektórym się już znudzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności