Skocz do zawartości

Sugestie I Poprawki Do Oprogramowania


Gość pm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Elf, jak ustawilem na x4 to rzeczywiscie troche skacze (szarpie bardziej by odpowiadalo) na x2 troche mniej, a na x1 - jest ******scie - plynne przewijanie - (cos chyba jest zrabane przy przewijaniu o wiekszych predkosciach - co znak - nie ma plynnego nachodzenia na "polznak" - jakby wyswietlane znaki mialy pozycje xy (tylko znakowe a nie graficznie) - jakby nie bylo odnoszenia sie do pozycji pixeli xy tylko do pozycji znaku.

P.S.

Ale nadal nie przewija sie nazwa katalogu - moglo by sie to zmienic w przyszlosci.

Jeszcze raz dzieki Elf za zauwazenie mojego niedopatrzenia w instrukcji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Reasumując popieram i przyłaczam się do wniosków o:

Myślę że wartoby zamieszczać informacje związane z poprawkami oraz dodatkami w kolejnych wersjach firmwaru iIRvera.
Przede wszystkim marzy mi sie equalizer, nie dwu, a przynajmniej sześciopasmowy
Funkja zegarka też by była fajna, np. w formie wygaszacza ekranu.
Panie moderatorze... na świecie istnieją setki społeczności tworzących rozwiązania open source [...] Niestety jak dotąd chyba żaden producent odtwarzaczy mp3 nie zdecydował się na upublicznienie kodu firmware, a szkoda bo byłoby to tylko z pożytkiem dla firmy. Stworzenie społeczności skupionej wokół rozwijania takiego oprogramowania to żaden problem, a sama firma musiałaby jedynie troszczyć się o przeglądanie proponowanych poprawek i ewentualne włączanie ich do głównej linii kodu.

Gdyby firmware do iriverów był otwarty, już dawno mielibyśmy implementację ogg :-)

Rozwiazaniem problemow Open Source jest udostepnienie API oprogramowania Iriver i oparcia firmaware'u, np. o pluginy. [...] dla pewnosci pobieraloby sie odpowiednie aktualizacje z serwerow iRiver'a.
osobiscie chcialbym miec zamiast (albo dodatkowo) gry waz, gre tetris taka jak w telefonach ericsson
ciekawa funkcja byla by mozliwosc czytania plikow txt na ekranie

 

Jednakże kluczową kwestią wydaje się być Zegarek i RDS w tunerze!

A Open Source jest moim skrytym marzeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

co do firmware'u Open Source, spójrzcie tutaj:

 

http://sourceforge.net/projects/iriver-firmware/

 

na razie to tylko plany, ale może coś chłopaki wykombinują ;-)

Z zegarkiem będzie na pewno gorzej, bo jeśli odtwarzacz nie ma sprzętowego wsparcia (m.in. oscylator i podtrzymanie zasilania w stanie wyłączenia), to żadna zmiana firmware nie pomoże.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy maja rację, ale mi brakuje najbardziej mp3PRO i OGG, a ostatni też WMA9. Tak TAk to świetny format, no i ten zegarek, to by było coś! Dodałbym jeszcze tetrisa, i jkąś mało zaawansowaną strategie :) albo kwaka, może opaen sourceowcy by coś wykombinowali :> świetnym pomysłem jest przeglądanie wszystkich plików bez katalogów, a także dobre byłoby płynne przewijanie w katalogach, bo niewygodne jest przezucanie aż po 4, wiecie o co chodzi :D,

 

Ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec, powtarzajac za innymi interesujace byłyby:

 

1. RDS dla FM

2. Zegarek

3. Tetris :)

4. Mozliwosc sluchania podczas ladowania akumulatorkow jak w iMP-550

5. nowe formaty :D

 

prosze przekazywac do kwatery głównej Panie moderatorze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny watek. No i mysle, ze warto jest mowic o fajnej dla siebie funkcjonalnosci nawet jesli poprzednicy juz o tym mowili, bo wtedy wiadomo ile osob czego chce. Zanzaczam, ze nie mam jeszcze dyskmena, ale dokladnie przeczytalem anglojezyczne instrukcje do dwoch modeli, kilka recenzji (mniej dokladnie) oraz kilka watkow w forum.

 

Po pierwsze chcialbym wpisywanie nazwy dla stacji radiowej. RDS nie jest mi potrzebny (choc milo sie kojarzy :), ponadto to rozwiazanie sprzetowe. Mysle, ze wystarczyloby programowo dodac do kazdego presetu piec bajtow (znakow).

 

Zegarka troche sie obawiam... W koncu to pozera baterie. (Choc jesli spojrzec na zegarki na reke - bardzo wolno). Mysle, ze wygodniej jest spojrzec na swoj nadgarstek niz szukac pilota w kieszeni... A moze jakbym mial zegarek na pilocie to odechcialoby mi sie go nosic na reku? Ale mysle, ze wystarczy dodac zegarek oraz mozliwosc calkowitego wylaczenia odmierzania czasu i wszyscy beda zadowoleni. Zegarek oczywiscie mozna zrobic ustawiany przez radio. Odbiornik radiowy juz przeciez jest. Odczytywanie droga radiowa informacji o biezacym czasie jest bardzo proste. Jest nadawany 1 (jeden) bit na sekunde, lacznie 59 bitow w ciagu minuty.

 

Kwestia open source... OkropNick ma racje, ze wiazaloby sie to z niebezpieczenstwem celowego uszkodzenia dyskmana oraz z naruszeniem tajemnicy firmy, ale przeciez open source nie jest jedynym rozwiazaniem! Po pierwsze, nasuwa mi sie tu dostarczenie kilku modulow przez producenta, zeby kazdy podczas przygotowywania pliku .hex mogl czesc z nich dolaczac w zaleznosci od rozmiaru posiadanego flasha. Jedni lubia gre w Weza, inni gre w Tetris. Zeby obie grupy zadowolic, nie trzeba wcale zmiejszac kodu kazdej z tych gier o polowe i obu ich dolaczac. Jednym zalezy na ogg (i gotowi by byli w tym celu zrezygnowac z gierek), innym na mpc (osobiscie mam pewna ilosc mpc, a nie mam ogg). Juz teraz wygenerowane na komputerze pliki .hex roznia sie od siebie w zaleznosci od tego kto je generuje (domyslna czcionka tagow zalezy od wersji jezykowej Windowsa).

 

Jakby byla duza moc obliczeniowa, mozna by bylo zrobic wlasne api albo cos w rodzaju maszyny wirtualnej (niekoniecznie Javy) albo systemu operacyjnego. Ktos moglby tu chciec celowo przegrzac silnik. Rozumiem. Ale przeciez nie trzeba programiscie udostepniac wyboru predkosci silnika! Mysle, ze polecenia "odczytaj plik", "wyszukaj plik" bylyby tu wystarczajace. Za dozwolenie/nie dozwolenie niektorych operacji moglby odpowiadac (jak w Javie) jakis menadzer bezpieczenstwa lub calkowicie cos innego.

 

Wiele plikow tak jak w jednym katalogu. Nie rozumiem problemu. Dyskman obsluguje przeciez playlisty m3u. Zrobcie sobie jedna playliste ze wszystkimi plikami! Tak to robie na komputerze i jakos mi to dziala (wystarcza mi to).

 

Nie wiem jak obecnie wyglada regulacja glosnosci, ale wydaje mi sie, ze poswiecenie jej duzo miejsca na ekranie to dobry pomysl. A moze umieszczenie informacji w normalnym ekranie trubu odtwarzania? Ale tam by trudno bylo cos wiecej upakowac.

 

Dosc wazny dla mnie upgrade do podrecznika: Interesuje mnie ilosc dostepnego ramu i flasha. Mysle, ze okreslenie mocy obliczeniowej (przynajmniej w MHz) nie mialoby tu duzego znaczenia, poniewaz i tak jest to znacznie inny procesor niz w naszych komputerach, ale mysle, ze taka informacja bylaby dla wielu ludzi interesujaca. Mozna by podac takze i inne cechy zastosowanego sprzetu. O ile pamietam, tylko w jednym miejscu (gdzies na forum polskiej strony) znalazlem informacje, ze w imp 350 jest zastosowana jednostka staloprzecinkowa, a w 550 (i chyba 450) zmiennoprzecinkowa. Wedlug mnie ta informacja jest interesujaca.

 

Mozna dodac obsluge pluginow dsp Winampa. Trudno mi powiedziec w jakim stopniu jest to interesujace dla mnie osobiscie, ale na pewno wielu ludzi by sie tym ucieszylo (np. moj kolega, ktory napisal wlasny plugin - gdyby przynajmniej byl zainteresowany kupieniem dyskmena).

 

Wazne numery telefonow i terminarz (to ostatnie gdyby zrobiono zegarek z data). To juz calkiem odjechane :D. Nie wydaje mi sie w tej chwili, zebym potrzebowal tego w dyskmanie, ale np. w zegarku na reke taka funkcjonalnosc jest dla mnie wazna.

 

 

PODSUMOWUJAC: Moze nie umiescilem tu wszystkiego co chcialem, moze nawet w podsumowaniu nie umieszcze tych najwazniejszych dla mnie funkcji, ale aby latwo bylo z posta tego wywnioskowac co jest dla mnie wazne wypisze tutaj trzy cechy, ktore wydaja mi sie najwazniejsze w momencie kiedy to pisze: (W kolejnosci waznosci).

 

1. Wpisywanie wlasnych nazw do presetow radiowych.

2. Instalowanie w ramach dostepnego flashu wybranych przez siebie aplikacji/funkcjonalnosci dostarczonych przez iRivera. Gdybym to mial, poczulbym sie jakbym mial maly komputer :D Moglbym samemu pobrac z internetu i zainstalowac sobie to wybiore.

3. Podanie w podreczniku informacji o ramie, flashu i innych danych dotyczacych sprzetu. (Np. czy oprocz Flash zastosowano EEPROM - to dwie calkowicie rozne kosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio kolega zapytał się z ironicznym podnieceniem ilością funkcji mojego odtwarzacza: " może jeszcze wygaszacze ekranu tu masz ? "

Odpowiedziałem, że nie mam, ale po chwili pomyślałem sobie: przecież to nie jest problem - mój odtwarzacz ma aktualizowany firmware.

 

Więc jestem zdecydowanie za wprowadzeniem wygaszaczy ekranu.

Zresztą byłaby to przydatna funkcja, ponieważ większość czasu podczas słuchania muzy nie patrzymy na wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpakowalem swoj odtwarzacz IMP-550 dopiero 9 dni temu, ale mam juz kilka pomyslow. Glownie sa one drobne i dotycza np. poprawienia ergonomii. Uzywam wersji 1.20 dla Europy.

 

1. Przede wszystkim nie podoba mi sie to, ze w trybie "low battery" nie dziala swiatelko... W niektorych warunkach czyni to pilota prawie bezuzytecznym i chcialoby sie od razo rozpoczac ladowanie baterii. Chyba, ze ta oszczednosc energii powoduje istotne wydluzenie czasu pracy w tym trybie, wtedy jestem gotow z tym sie zgodzic :)

 

2. Uwazam, ze funkcja wyboru presetu equalizera jest nie ergonomiczna... Glowna funkcjonalnosc koleczka Program/EQ/Memory w trybie "normal view" to tryb A->B. Nie wiem, dlaczego ktos mialby chciec sluchac w kolko fragmentu piosenki... Z trybu wyboru equalizera wychodzi sie po 1 sekundzie... Zebym wiedzial, czy moj wybor jest dobry, musze sobie przez kilka sekund posluchac piosenki z nowym ustawieniem tak wiec obecnie, zeby dobrze wybrac equalizer, musze: a) przytrzymac wspomniane koleczko B) wcisnac to koleczko c) odczekac kilka sekund, zebym wiedzial czy mi sie nowy preset podoba c) znow przytrzymac koleczko... Jesli juz funkcja A->B ma byc pozostawiona jako glowna dla tego przycisku (co nie wydaje mi sie uciazliwe) to chcialbym, aby z trybu wyboru equalizera wychodzilo sie po dluzszym czasie. Podoba mi sie np. to, ze pierwsze przytrzymanie koleczka pokazuje po prostu biezacy preset zamiast od razu go zmieniac. To jest okej.

 

4. Mozliwosc wylaczenia trubu "odegraj caly dysk i sie zatrzymaj" tak samo jak wylaczamy np. "odegraj caly dysk i powtorz" w podmenu "Mode".

 

4. Mozliwosc wylaczania niektorych equalizerow w menu tak jak sie wylacza tryby wyboru piosenki (repeat, shuffle itp.).

 

5. Nie wylaczanie paska procenotwego (wizualicacji) po nacisnieciu PAUSE.

 

6. Podoba mi sie to, ze mozemy wybrac, ktore informacje z tagow maja sie wyswietlac i w jakiej kolejnosci (np. artist-title lub album-title-artist), ale chcialbym, aby byla mozliwosc takze wybrac tylko jedna informacje (obecie wybieramy na raz dwie albo trzy).

 

7. W grze po utracie zycia chcialbym, aby kazdy przycisk ponawial gre, a nie tylko PLAY (tak jak dziala to przy przejsciu do nastepnego levelu).

 

8. Wlaczanie nastepnej piosenki w trybie gry.

 

9. Bugfixy:

a) Niepoprawne wyswietlanie malego polskiego "a" (tak jak "gasior").

B) W gierce zdarza sie, ze wszystkie jabluszka sa na gorze, poza glownym labiryntem, przez co przejscie planszy jest o wiele latwiejsze. Zawsze wtedy wyswietla sie najpierw pole gry z labiryntem, a po krotkiej przerwie jabluszka (normalnie wszystko wyswietla sie na raz).

c) Gdy w trybie radia wlaczymy mute, a potem wchodzimy do gry, mute nie dziala (nieistotne, ale zawsze to bug).

 

 

 

Ostatnio osoby wypowiadaly sie, ze chcialbyby widziec wiekszy suwak regulacji glosnosci. Zgodzilem sie z tym wtedy, gdyz nie mialem wtedy odwarzacza, ale teraz uwazam, ze obecny jest okej i czytelny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze warto by bylo dla zaoszczedzenia baterii nie wlaczas swiatelka podczas regulacji glosnosci albo przynajmniej dac taka mozliwosc. To najczesciej wykonywana przeze mnie operacja, a najczesciej robie to bez patrzenia. (Trudno mi sie niestety wypowiadac na ten temat, gdyz nie wiem ile takie swiatelko pozera... ).

 

Chcialbym, zeby gierka byla dostepna na koncu menu "Mode", gdyz wtedy latwiej by sie ja wlaczalo. (Latwo przeskoczyc na koniec menu jednym pociagnieciem w lewo). Oczywiscie tak jak w poprzednim poscie sie czepiam, i bez tego kazda funkcjonalnosc jest dostepna w kilka sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immanuel napiszł:

Więc jestem zdecydowanie za wprowadzeniem wygaszaczy ekranu.

Zresztą byłaby to przydatna funkcja, ponieważ większość czasu podczas słuchania muzy nie patrzymy na wyświetlacz.

 

hmmm, no to po co ten wygaszacz jak i tak nie będziesz się na niego patrzył? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropniku czy w planach jest funkcja czytania plikow tekstowych (txt) w IFP - 300 ?? Bardzo by sie przydala ta funkcja na kolokwiach :(

 

PS. RACJA Mopet juz sle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie wiem czy jest w planach obsluga plikow txt w odtwarzaczach ifp-3xx. napisalem o tym do iRiver, ale informacje dotyczace przyszlych wersji firmware objete sa tajemnica. poza tym zwroccie uwage na to ze ihp ma duzo wieksza rozdzielczosc ekranu co znacznie ulatwia przegladanie wiekszych porcji tekstu. mimo to miejmy nadzieje ze owa obsluga zostanie zaimplementowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja osobiście chciałbym aby w nowym firmware była dodana obsługa mp3 o częstotliwości próbkowania 48kHz. Posiadam kilkanaście takich albumów i przez to że jestem leniwy i nie chce mi się ich przerobić na 44.1kHz, praktycznie wogóle ich nie slucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że są problemy z ogg w iMP350, gdyż ma za mało pamięci i jak by miała się pojawić możliwość odtwarzania tego formatu to kosztem czegoś. Jak by mieli mi wywalić jakieś funkcje, lub zapchać totalnie pamięć IMP'ka bez szans na dalsze aktualizacje, to niech sobie podarują ten algorytm, notabene wcale nie jest mi potrzebny, bo nie mam żadnego ogg ;). Chyba, że zoptymalizują kod to mogło by być.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sugeruje aby firma iriver szybciej unowoczesniala swoje fireware abysmy mieli wiecej nowych funkcji w krotszym czasie.... Nie spac, pracowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem powazny blad w IMP 550 (1.20 dla Europy). Domyslne sortowanie to breadth first i czasami przy wkladaniu plyty niekiedy sie samo w ten tryb przestawia. To jest tym bardziej uciazliwe, ze czyni funkcje resume bezuzyteczna... Jesli poprzednio sluchalem plyty przy innym sortowaniu to tym razem mi sie wlaczy calkiem inna piosenka...

 

Co do zegarka... Ostatnio pisalem, ze nie znajduje tej funkcji bardzo potrzebnej, ale coraz bardziej mi jej brakuje... (Gdyby przynajmniej dalo sie z niej rezygnowac dla oszczedzania baterii). Przeciez discman ma juz teraz funkcje odmierznaia czasu (np. wylaczenie po 99 minutach), wiec mozna by to zaadoptowac do zegarka... Problem tracenia czasu przy wylaczeniu zasilania. Baterie wytrzymuja kilka dni, wiec jakby komus zalezalo to moglby sobie zegarek od biedy co kilka dni na nowo ustawiac... Ja, kiedy nie mialem przy sobie prawdzdiwego zegarka, ustawialem sobie timer tak, zeby mi przypomnial np. o koncu przerwy czy o nadjezdzajacym autobusie :). Gorzej z faktem, ze po przylaczeniu zewnetrznego zasilania sie dyskmen resetuje... Nie wiem czy oznaczaloby to takze zresetowanie zegarka i czy daloby sie ten problem rozwiazac programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Najlepiej zamknąć ten topic bo i tak firma iRiver zlewa wszystko. Nie wiem czy robią tam same lenie czy mają tyle roboty, że niewydalają z nią, może niech zatrudnią więcej osób. Fakt jest faktem, że kolejne firware po miesiącach oczekiwania praktycznie nic nowego nie wnoszą. Zamiast zegarka, tetrisa i jeszcze prau urzytecznych funkcji otrzymujemy jakąś niepotrzebną wizualizację i duperel w postaci reversa. Mogli by lepiej przerobić firmware totalnie, lub wykonać jakieś inne wersje firmware, coś w rodzaju skór, jak np. w winampie. Myślę, że maksymalnie czego możemy spodziewać się z ich strony to tylko obsługa formatu ogg.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności