Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham od dwóch godzin. Nokautu nie ma, ale to dobrze:) Nie ma też efektu wow, a to nawet jeszcze lepiej. Zwykle wow szybko się nudzi. Tutaj natomiast jest bardzo dobrze w większości aspektów. Równe pasmo, bez żadnych ekscesów, nisko schodzący, akuratny i rozdzielczy bas, świetna, naturalna średnica, super rozdzielcza, dobrze wybrzmiewająca góra. Poprawna szerokość sceny, jak na zamknięte, za to bardzo dobra separacja i pozycjonowanie. Maciek pisał w recenzji o lekko zgaszonej górze, jako treblehead, nie zauważyłem:) O budowie i ergonomii nie napiszę więcej niż "mistrzostwo". Design dla mnie fantastyczny. Wyposażenie kompletne. Grają bardzo dobrze z Note 4, ale z HDP-R10 pokazują klasę. Nie ma wow, ale jest solidna podstawa do miana najlepszych zamkniętych jakie słuchałem do tej pory. Jeden minus, nie są to słuchawki mobilne, w sensie do tramwaju i na ulicę, tłumienie hałasu mają niewiele lepsze od słuchawek otwartych. Raczej jak półotwarte.

To rekomendacja pełną gębą...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999

 

A widzisz, mówiłem, że są bdb słuchawki, co do krótkiego opisu się zgadzam, poza jednym

Izolacja jest bdb.

 

Połóż je padami do blatu i zobaczysz, że prawie żaden dźwięk z nich nie ucieka, ja chodząc z nimi po dworze co jakiś czas "panicznie" się rozglądam, żeby nie wpaść na kogoś/pod samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999

 

A widzisz, mówiłem, że są bdb słuchawki, co do krótkiego opisu się zgadzam, poza jednym

Izolacja jest bdb.

 

Połóż je padami do blatu i zobaczysz, że prawie żaden dźwięk z nich nie ucieka, ja chodząc z nimi po dworze co jakiś czas "panicznie" się rozglądam, żeby nie wpaść na kogoś/pod samochód :D

To mam walnięty egzemplarz, albo słuchasz bardzo głośno:) W cichszysz momentach słyszę wentylator, który stoi 4 m ode mnie i jest raczej cichy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy u Ciebie pady się dobrze trzymają.

One mają zatrzaski z wielu stron i gdzieś może nie do końca są wciśnięte.

 

Ja siedząc 50cm od kompa, który jest stosunkowo cichy jak założę na głowę PM-3 i nie puszczę absolutnie żadnego dźwięku to w zasadzie PC nie słyszę.

Po włączeniu muzyki nawet na bardzo niskiej głośności nie słyszę w ogóle kompa , który jest na wyciągnięcie reki u mnie.

 

Po dworze chodząc z PM-3 czasem się cykam, że faktycznie zasłucham się i nie usłyszę kogoś/czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazłem w nich po ulicy. Aż tak wielkiej izolacji nie było. Może hałas uliczny jest już potwornie duźy ? ;)

 

Tak,wykonanie jest staranne, nie trzeszczą jak MSR7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możliwe że źle to nazywam. Już tłumacze o co mi chodzi. Przykładowo na kawałku massive attack - what your soul sings:

 

Przez większość nagrania jest takie stukanie (jakby pałeczka o pałeczke) co 2 sekundy wybijające rytm. I na oppo jest to stosunkowo mocno zaakcentowane i nie jest do końca przyjemne, a na dt150 i d7000 to stukanie jest bardzo delikatne i gładkie.

 

Aha a pędzone przenośnie z one m8, cowon s9, clip a w tym momencie siedze na stacjonarce ze wzmacniaczem hybrydowym więc raczej nie jest to kwestia napędzenia. Jak w cowonie dołożyłem +2db do 80hz to dźwięku tego typu nabierają masy i są gładsze (najczęściej jest to uderzenie perskusji lub zakończenie jakiegoś twardego sampla)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham, ani na PM-3, ani na Audeo nie czuję, żeby to uderzenie (rimshot) było nieprzyjemne, czy wyeksponowane. Poza tym 80 Hz to chyba i tak nie ta okolica, co?

Na audeo to co mnie gniecie w oppo jest wrecz wycofane.

 

 

EDIT dzień później

Słucham sobie teraz na świeżo od rana w pracy i chyba doszedłem co mnie gniotło. Słuchałem ich zbyt głośno....Jestem przyzwyczajony do znacznie jaśniejszych słuchawek i przygaszone wysokie nieświadomie próbowałem sobie zrekompensować volumem. Jak przycisze, po paru minutach słuch się dostraja, wszystko jest na swoim miejscu i nic mnie nie uwiera. Jednocześnie przy niskim poziomie głośności nie czuje abym cokolwiek tracił z wglądu w nagranie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie słucham, ani na PM-3, ani na Audeo nie czuję, żeby to uderzenie (rimshot) było nieprzyjemne, czy wyeksponowane. Poza tym 80 Hz to chyba i tak nie ta okolica, co?

Na audeo to co mnie gniecie w oppo jest wrecz wycofane.

 

 

EDIT dzień później

Słucham sobie teraz na świeżo od rana w pracy i chyba doszedłem co mnie gniotło. Słuchałem ich zbyt głośno....Jestem przyzwyczajony do znacznie jaśniejszych słuchawek i przygaszone wysokie nieświadomie próbowałem sobie zrekompensować volumem. Jak przycisze, po paru minutach słuch się dostraja, wszystko jest na swoim miejscu i nic mnie nie uwiera. Jednocześnie przy niskim poziomie głośności nie czuje abym cokolwiek tracił z wglądu w nagranie.

 

One tak mają nie trzeba robić głośno aby cieszyć się detalami i soczystym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burżuje job twoja mać!!! (zazdrość)

Jakby mi w HP100 każdy duperel przeszkadzał, to bym wypieprzył te hobby i przerzucił się na książki.

 

Niestety w pewnym momencie ciężko już mówić o prawdziwych wadach, bardziej to już dzielenie włosa na czworo. pm-3 bliżej do stacjonarnego high endu niż do przenośnego mid-endu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli nie doczytałem to nie bijcie :) Czy PM-3 z czasem grają inaczej? Myślę o nich poważnie, chcę kupić raz, a dobrze i do wszystkiego :)

Nie stwierdziłem, planary z tego co wiem się nie wygrzewają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem zyskują tylko tyle że głowa przyzwyczaja się do brzmienia i potem inne słuchawki robią się mniej fajne. Niestety ja tak mam. Gorzej bo nie mam kasy na PM 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności