Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.05.2017 o 23:51, manuelvetro napisał:

Zgadzam się w pełni. Są tak nudne jak dt1990pro i ER4XR. Może kapke mniej nawet.

Dla mnie cała trójka - wzór metra w swoich kategoriach.

 

Czyli: nudne, ale z.a.j.e.b.i.s.t.e.? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Zamówiłem w końcu te pady do PM-3. Czas oczekiwania 2-3 tygodni. No i czekam od nich na konto do wpłaty.

Lordzie w jakim stanie są aktualnie Twoje pady, że się zdecydowałeś na wymianę? Zdjęcie mile widziane. U mnie materiał się trzyma, ale jeden się lekko wygniótł po 1,5 roku użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie w jakim stanie są aktualnie Twoje pady, że się zdecydowałeś na wymianę? Zdjęcie mile widziane. U mnie materiał się trzyma, ale jeden się lekko wygniótł po 1,5 roku użytkowania. 

Obłażą już oba pady. 1fedb2d12f3144365b9bd8a47193280f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, mocno. Widać, że się nie kurzyły w szafie ;) Ile czasu już je masz? Moje przy Twoich wyglądają jak nowe, tylko że wypełnienie chyba się trochę rozlazło, prawy jest trochę za miękki. Jakoś niedługo kupię, ale tylko po to żeby sobie grzecznie leżały w szufladzie i czekały na swoją kolej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, adriano2510 napisał:

O kurczę, mocno. Widać, że się nie kurzyły w szafie ;) Ile czasu już je masz? Moje przy Twoich wyglądają jak nowe, tylko że wypełnienie chyba się trochę rozlazło, prawy jest trochę za miękki. Jakoś niedługo kupię, ale tylko po to żeby sobie grzecznie leżały w szufladzie i czekały na swoją kolej. 

No już jakiś czas je mam. Kupiłem od All999 w sierpniu 2015. Kwestia padów wynikła w tym roku gdzieś w marcu chyba. Najpierw była to skaza na jednym padzie, lekkie ukruszanie, teraz to już poszło (nadal używam) 

 

@Karmazynowy Nowe pady czy PM-3 (od Manuela ?) ? Tylko nie nastawiaj się źle do Oppo. Niektórzy biora je, kupują a już są do nich źle nastawieni , przez forumowe gadki niektórych z Braci .

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-3 od Manu. Nie nastawiam się źle, ale boję się, że będą za ciemne, zwłaszcza, że mam we flocie dosyć neutralne słuchawki. Pytanie jak PM3 się wśród nich odnajdą. Z drugiej strony ciemne NH mi się podobały, tylko miały basu za dużo.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójki nie mają za dużo basu. Na pewno Oppo PM-2 czy Denon D7200 są od nich jaśniejsze. Ale to nie taka duszna ciemność dla mnie. Raczej muzykalne ciepło , słodycz, "analogowośc". Po Oppo nie mogłem długo wytrzymać w D7200. Przypominały mi T90. 

 

Ale teraz ceny używek Trójek są fajne..

 

Oppo milczy jednak w kwestii nowych pomysłów na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Jak Oppo nie podejdą to musiałbyś posłuchać NH na welurach, może bardziej by podpasowały bo to już inne granie jest. W razie czego daj znać to odsłuchasz sobie na spokojnie.

 

W sumie to nawet nie muszą podejść, kupiłem je z ciekawości, no i z reguły jak słuchawki budzą skrajne opinie tzn. że warto się z nimi zapoznać. Z zamkniętych mam już Denony, z których jestem bardzo zadowolony. NH miały coś przyciągającego w sobie, ale miały też ewidentne wady, czy welury je niwelują? Jeśli tak to chętnie bym posłuchał. No ale to już OT, więc trzymajmy się tematu, co rodzi moje pytanie - czy Pionek da radę Oppo? Ze spec. powinien dać radę, są dosyć skuteczne i mają niską impedancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mojo pewnie będzie średnio synergicznie ale mam jeszcze iFi, który gra jaśniej i przestrzenniej, no i jest dosyć mocny więc powinno być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Z Mojo pewnie będzie średnio synergicznie ale mam jeszcze iFi, który gra jaśniej i przestrzenniej, no i jest dosyć mocny więc powinno być spoko.

 

Ktore ifi jest bardziej przestrzenne od mojo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ktore ifi jest bardziej przestrzenne od mojo?


Idsd LE, innych nie znam. Przecież Mojo gra kameralnie. Dużo sprzętów gra przestrzennej.

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adriano2510 napisał:

Manuelvetro mówi, że Pionek daje radę, choć myślę, że z ampem będzie wyraźnie lepiej. DX90 już jest dość mocnym grajkiem, ale dopiero podpięcie B1 sprawia, że rozwijają skrzydła. Dawać im mocy ile wlezie! 

 

Eee tam. Dt1990pro też grają prosto z pionka. Podpinalem je pod wzmaki różne, bo mam nienajgorsze, owszem dynamika jeszcze większa petarda, nasycenie, barwa, etc.

 

Tylko po co mi to?

 

Pionek mi daje prawdę. 

 

Pm3 nawet nie próbowałem podpinać pod żadnego wzmaka. Kolega mój kocha ER4XR słuchać z pionka z b1. I ok. Lepiej mu gra. Ok. 

 

Ale pionek wysterowuje pm3 i dt1990pro. Ze wzmakami gra inaczej. Ale czy lepiej? To kwestia gustu.

 

K701 też  słuchałem prosto z pionka. Czy je wysterowuje w pełni? Chyba nie. 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

 

Eee tam. Dt1990pro też grają prosto z pionka. Podpinalem je pod wzmaki różne, bo mam nienajgorsze, owszem dynamika jeszcze większa petarda, nasycenie, barwa, etc.

 

Tylko po co mi to?

 

Pionek mi daje prawdę. 

 

Pm3 nawet nie próbowałem podpinać pod żadnego wzmaka. Kolega mój kocha ER4XR słuchać z pionka z b1. I ok. Lepiej mu gra. Ok. 

 

Ale pionek wysterowuje pm3 i dt1990pro. Ze wzmakami gra inaczej. Ale czy lepiej? To kwestia gustu.

 

Dostarczając odpowiednią dawkę mocy PM-3 zyskują werwy, życia, są bardziej energetyczne. Chciałbym zaznaczyć, że wiele osób właśnie ten aspekt zarzucało tym nausznikom jako wadę. Kwestia gustu, ja więcej prawdy wychwytuję z dobrze wysterowanych Opposów :P Przyznać muszę, że stricte przenośnie potrafią mnie zadowolić nawet z gołego DX'a, choć to nie jest to samo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie pasowały z HA-2. Co jest dziwne bo HA-2 był "pod nie" robiony.. Może kiedyś pożyczę jeszcze raz i obadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lord Rayden napisał:

A mi nie pasowały z HA-2. Co jest dziwne bo HA-2 był "pod nie" robiony.. Może kiedyś pożyczę jeszcze raz i obadam.

Mi się podobało. Dźwięk zrównoważony tonalnie, bardzo sprężysty, nasycony. Drogie to, ale jakość wykonania przednia. Chcesz więcej rozrywki, przełączasz na bass boost, czy jak to się zwało i potrafiły zawibrować na uszach ;)  Co ciekawe jakoś bardzo bas się nie rozlewał, dalej występowała sprężystość. Jeszcze nie spotkałem nigdzie wpisu, żeby komuś nie podobało się brzmienie w takiej konfiguracji. Warto spróbować jeszcze raz. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pady do Oppo PM-3 odebrane. Jak zniszczą sie stare całkiem to czas na wymianę.

W oppodigital miła obsługa, fajnie się rozmawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności