Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Do toru otwartego podchodzę całkiem inaczej niż mobilnego. Tu mam zabawę w synergię klocków, okablowanie, lampy... itp.

 

PM-3 są świetne, bo są mobilne, łatwonapędzalne i dają mi namiastkę stacjonarnego grania bez zgrzytania zębami.

 

Rozumiem nie słychać ich na zewnątrz nawet przy głośniejszym słuchaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do toru otwartego podchodzę całkiem inaczej niż mobilnego. Tu mam zabawę w synergię klocków, okablowanie, lampy... itp.

 

PM-3 są świetne, bo są mobilne, łatwonapędzalne i dają mi namiastkę stacjonarnego grania bez zgrzytania zębami.

 

Rozumiem nie słychać ich na zewnątrz nawet przy głośniejszym słuchaniu ?

 

Z telefonu nie słychać wogóle. Ze wzmaka stacjonarnego jak się mocniej podkręci, to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadacze pm3 podpowiedzcie jak wyglada zgranie pm3 z chord mojo? Mam chorda wlasnie u siebie i mam mieszane odczucia, moim zdaniem ma lekko wycofana gore/najwyzsza gore a znowu wokale mam chyba jak dla mnie za mocno do przodu. Rozdzielczosc tez chyba na srednim poziomie. Sluchaliscie mojo z pm3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuje DAC i AMPa w jednym do Oppo PM-3. Jeden warunek - musi być zewnętrzny, tak abym mógł go podpiąć zarówno do PC jak i laptopa.

Myślałem o Oppo HA-2 ze względu na synergię, ale jak można lepiej w podobnej cenie (mam na myśli używki) to poproszę o propozycję.

Dociążenie skrajów pasm i dynamika wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy dzień z PM-3 dobiegł końca.

 

Jeśli chodzi o wygodę, to muszę powiedzieć, że słuchawki są świetne. Pady wystarczająco duże, headband mięciutki. Widocznie mam małą głowę ;) Muszę też przyznać, że są o wiele ładniejsze niż na zdjęciach.

 

Dźwięk skrótowo: Średnica wyjątkowo mi się podoba, bas ma wystarczająco dużo mocy, ale trochę brakuje mi objętości ( odwrotnie do He-500 ), góra nie boli ale też nie zachwyca. Scena, mimo że niezbyt wielka, jakoś nie przeszkadza - nie ma klaustrofobicznego feelu. Nie znalazłem utworu, w którym dźwięk by się zlepił. Z braku lepszego słowa nazwałbym to brzmienie "komfortowym" - ciężko mi sobie wyobrazić, żeby kogoś te słuchawki od siebie odpychały.

 

Stacjonarnie, nie mogę powiedzieć, że błyszczą. Nie są złe, dla mnie to po prostu definicja allroundera. Sprawdzałem chyba każdy gatunek muzyki jaki jestem w stanie wytrzymać i wszystko potrafiły zagrać dobrze. Ale tylko dobrze. Nie czuję w nich geniuszu, póki co nie znalazłem utworu, który chciałbym słuchać tylko na nich, a mam takie utwory przeznaczone dla T50RP, DT150 czy HE500.

 

Tylko wiadomo, to są słuchawki przenośne i dla wielu osób opis grania w torze jest po prostu bezsensowny. No i muszę przyznać, że po niecałej godzinie z PM-3 i HTC M8 w pełni rozumiem takie myślenie. Bo z telefonu grają :D a z aq dragonfly grają :woot: !!! No a ileż to lepszych kombinacji za wcale nie takie wielkie pieniądze czeka za horyzontem ( mówię o przenośnym sprzęcie, a nie o PM-3, bo te do tanich nie należą )? Nie będę ukrywał, że moje uszy popadły ostatnio w lekki ... audiosnobizm? Kiedyś podłączałem do telefonu sennheiserowe CXy i słuchałem muzyki aż do zaśnięcia. Ostatnio jakoś takie słuchanie nie sprawiało mi przyjemności. "Bo na nausznych, przy DACu i przy wzmacniaczu brzmi lepiej" - panisko się wielkie ze mnie zrobiło. Na szczęście PM-3 przyszły na ratunek. Wiem na pewno jak dzisiaj zasnę - z nimi na uszach. Test "do sklepu i z powrotem" również przeszły bez żadnych problemów.

Edytowane przez Firegon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teź PM-3 lepiej sprawdzają się z DAPami portable (ale mocnymi) natomiast stacjonarnie jakoś tylko raz próbowałem. I nie wracam do tego.

A Ty tak naprawdę DAPa obecnie nie masz ? Telefon plus ważka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie, nie mogę powiedzieć, że błyszczą. Nie są złe, dla mnie to po prostu definicja allroundera. Sprawdzałem chyba każdy gatunek muzyki jaki jestem w stanie wytrzymać i wszystko potrafiły zagrać dobrze. Ale tylko dobrze. Nie czuję w nich geniuszu, póki co nie znalazłem utworu, który chciałbym słuchać tylko na nich, a mam takie utwory przeznaczone dla T50RP, DT150 czy HE500.

 

To posluchaj na nich fajnych wokali np. Mikromusic.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teź PM-3 lepiej sprawdzają się z DAPami portable (ale mocnymi) natomiast stacjonarnie jakoś tylko raz próbowałem. I nie wracam do tego.

A Ty tak naprawdę DAPa obecnie nie masz ? Telefon plus ważka ?

 

Ano nie mam, na to przyjdzie jeszcze czas. Najsampierw chętnie bym zainwestował w jakiś lepszy przenośny (lub półprzenośny) dacamp. Wcześniej myślałem o mojo, ale nie tak dawno ktoś tu napisał, że z PM-3 się mojo nie zgrywa.

Odkąd sprzedałem galaxy s6, z muzyki z telefonu niemal nie słuchałem. Ważki użyłem, bo po prostu leżała i się kurzyła, no czemuż by nie spróbować? No i zagrało o wiele lepiej niż bym się spodziewał. Nie było za ostro, dźwięk się nie zlepił nawet przy mocniejszym graniu. Detal jest, wokale czyste, bas odpowiedni, no przyczepić się nie mogę.

 

A co do DAPa Lordzie, to jest jakaś budżetowa pozycja, która dobrze się z PM-3 zgrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować pewną nieścisłość, oppo pm3 nie słuchałem ani razu z chordem mojo, każde z nich miałem w innym czasie i niestety nie wiem jak razem zagrają. Chyba Grubby coś więcej powinien powiedzieć bo widziałem jego fotę, gdzie miał parę grajków i również "dacowzmaka" mojo a obok leżały pm3 więc jego pytajcie. W przedmiotowym połączeniu obawiałbym się o górę pasma ale to tylko luźne przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie teź PM-3 lepiej sprawdzają się z DAPami portable (ale mocnymi) natomiast stacjonarnie jakoś tylko raz próbowałem. I nie wracam do tego.

A Ty tak naprawdę DAPa obecnie nie masz ? Telefon plus ważka ?

 

Ano nie mam, na to przyjdzie jeszcze czas. Najsampierw chętnie bym zainwestował w jakiś lepszy przenośny (lub półprzenośny) dacamp. Wcześniej myślałem o mojo, ale nie tak dawno ktoś tu napisał, że z PM-3 się mojo nie zgrywa.

Odkąd sprzedałem galaxy s6, z muzyki z telefonu niemal nie słuchałem. Ważki użyłem, bo po prostu leżała i się kurzyła, no czemuż by nie spróbować? No i zagrało o wiele lepiej niż bym się spodziewał. Nie było za ostro, dźwięk się nie zlepił nawet przy mocniejszym graniu. Detal jest, wokale czyste, bas odpowiedni, no przyczepić się nie mogę.

 

A co do DAPa Lordzie, to jest jakaś budżetowa pozycja, która dobrze się z PM-3 zgrywa?

Budżetowo to za bardzo nie wiem. Mi zgrywa sie z AK120 i AK300. Kiedyś w miarę jechały z ZX1 Sony (wersja Japan) ale to nie było super granie (lepiej znacznie po dodaniu Aune B1). Grubby łączy z Teakiem P90. Tez nietanie. Nie wiem jak z DXami od iBasso czy obecnie rosnącym w popularnosć M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DX90 było super.

Dx90 bardzo dobrze bylo.

Z teac jeszcze lepiej... i jakosciowo i synergicznie jak dla mnie. Tez lepiej niz z HA2.

jakby co mam teac na sprzedaz ;)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować pewną nieścisłość, oppo pm3 nie słuchałem ani razu z chordem mojo, każde z nich miałem w innym czasie i niestety nie wiem jak razem zagrają. Chyba Grubby coś więcej powinien powiedzieć bo widziałem jego fotę, gdzie miał parę grajków i również "dacowzmaka" mojo a obok leżały pm3 więc jego pytajcie. W przedmiotowym połączeniu obawiałbym się o górę pasma ale to tylko luźne przypuszczenia.

Przepraszam, to ja wprowadziłem w błąd. Źle poskładałem dac i słuchawki względem siebie ;)

 

Do palenia w piecu za drogi a sluchanie na sluchawkach na moto uwazam za glupote :)

Offtop on: A sezon tuż tuż...nawet się zastanawiałem czy już dziś do pracy śmignąć na moto...może od przyszłego tygodnia. Offtop off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy dzień z PM-3 dobiegł końca.

 

Jeśli chodzi o wygodę, to muszę powiedzieć, że słuchawki są świetne. Pady wystarczająco duże [...]

A widzisz, dla mnie pady były na granicy wygody, co w praktyce oznacza niewygodne :) Może faktycznie kwestia rozmiaru uszu.

 

Masz chyba wrażenia podobne do moich, czyli słuchawki ogółem bardzo fajne, ale też mało ekscytujące.

Najlepsze określenie dla nich to chyba "przyjemne". Taka wygodna kanapa, którą po prostu miło mieć ;)

 

Przy okazji: pady można odczepić (zatrzaski) i wypróbować HM5ss. Dźwięk się nieco zmienia, może będzie akurat tym, czego szukasz?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja polecę DX90 z PM-3. Sprawdzałem je z wieloma dapami i z tych, które mam osłuchane tak na prawdę tylko AK300 mógłby go wyprzeć pod względem synergiczności, szczególnie z 380AMP, ale to już duże pieniążki. DX90 z B1 to już mega zestawienie. N5 jeszcze z nimi zagrał poprawnie. X5iii już gorzej, a szkoda, bo to bardzo fajny player. Próbuję jakoś zastąpić poczciwego DX'a czymś nowym w rozsądnej cenie, ale ciężko znaleźć lepszą synergię.

HA-2 jedna z najlepszych opcji dla tych słuchawek, jakby były strojone pod tego dac/ampa, nawiasem mówiąc to bardzo zbliżone brzmienie do dx90 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w ogóle kupić nowe pady do PM3?

Testował ktoś HM5 SS?

Przy okazji: pady można odczepić (zatrzaski) i wypróbować HM5ss. Dźwięk się nieco zmienia, może będzie akurat tym, czego szukasz?

;)

Brzmienie rozciąga się nieco w górę i w dół, ale nie wzmacnia w tych obszarach, przez co robi się bardziej neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności