Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zyc sie da, ale czysciej, swobodniej graja ze wzmakiem. Ale nie z nfb28 a z smsl. Z nfb28 srednio sie zgrywaja... z schiitami powinno byc lepiej

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ergonomiczne kwestie jak wygoda, oraz poboczne jak wykonanie?

 

Oppo nie mają rezonansów, szczególnie w wyższych rejestrach, które się w przypadku HE-500 (oraz wielu innych modeli HiFiMAN-a) trafiają, a które dla mnie prywatnie są nieakceptowalne zarówno jako "rzecz nabyta" ale też nie pasują do słuchawek, które jeszcze nie dawno kosztowały prawie tyle co LCD-2 (obecnie wycofane z produkcji już są).

 

Dla mnie HE-500 to były nudy do potęgi, nie podobają mi się one w ogóle, nie wiem komu mógłbym je polecić, dla mnie PM-3 nawet mimo tego, że są zamknięte są lepszym wyborem przynajmniej można ich używać niezależnie od miejsca i czasu oraz posiadanego sprzętu.

 

PM-3 warto posłuchać z HA-2 i wtedy na podstawie tego połączenia zrewidować ewentualne wnioski, bo ja byłem mocno zaskoczony (pozytywnie) tym połączeniem.

 

Wracając do HE-500 dla mnie to brzmienie (z pamięci) było do przesady przytemeperowane, tak jakby słuchawki tłumiły całe życie w muzyce tylko po to, żeby ew. agresja nagrań czy "wykop" mnie czasem nie obudził.

Zbyt ugrzecznione dla mnie były co samo w sobie wadą nie jest, ale wypranie z emocji, jednostajny nudny bas, w dodatku z lekkimi brakami na najniższym zakresie, rezonans (słyszalny i w****iający w okolicy 10KHz) dodając do tego ergonomię i są słuchawki których po prostu nie chcę używać.

 

Kiedyś, kiedy jeszcze nowe były po 3500zł mogłem je mieć (ze sklepu praktycznie nowe, z ekspozycji w idealnym stanie) za 1900zł i stały na tej ekspozycji z rok czasu, ja ich nie kupiłem, na samym allegro wisiały kilka miesięcy zanim ktoś się nad nimi ulitował.

 

PM-3 trzeba oddać to, że mają w sobie sporo życia oraz dają dużo przyjemności z odsłuchów, a samo strojenie jest "pro konsumenckie" a słuchawki nie uciekają się do tanich trików jakie stosuje konkurencja aby "zabłyszczeć".

Zatem nie ma tutaj podbitego, nadmuchanego basu, cofniętej średnicy czy wyciągniętych wysokich, czy tam sztucznej detaliczności.

 

Ot słuchawki do słuchania muzyki tak jak pisałem powyżej, niezależnie od czasu, miejsca i stanu sprzętowego.

Mam je od @rymcymcym od półtora miesiąca i słucham ich codziennie, każdy dzień utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że to była dobrze wydana kasa.

 

Z tymi słuchawkami jest podobnie jak z takimi HD650 albo LCD-2, one nie lecą na złamanie karku ze wszystkim, ale z racji technologii mają bardzo poważne atuty, wykresy to też jednoznacznie udowadniają, że w Oppo nie pracują tłuki.

 

@Compton, PM-3 są słuchalne z telefonu, moje X5 II zdecydowanie wystarcza :)

Samo Oppo deklaruje aby nie przekraczać ok. 0.5W mocy ciągłej na nich.

 

Samo HA-2 nie ma też dużo mocy ;)

 

@grubby z Audio-GD nigdy z PM-3 (prawdopodobnie z wyższymi też) nie zaistnieje synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając ergonomiczne kwestie jak wygoda, oraz poboczne jak wykonanie?

 

Oppo nie mają rezonansów, szczególnie w wyższych rejestrach, które się w przypadku HE-500 (oraz wielu innych modeli HiFiMAN-a) trafiają, a które dla mnie prywatnie są nieakceptowalne zarówno jako "rzecz nabyta" ale też nie pasują do słuchawek, które jeszcze nie dawno kosztowały prawie tyle co LCD-2 (obecnie wycofane z produkcji już są).

Rezonansy masz na mysli poglosy? Na wyzszych rejestrach... hmmm... zwroce uwage bo nic takiego nei zauwazylem poki co - na AGD faktycznie gora cos mi ostatnio nie siada ale na Sensauris jest miodzio.

 

 

Dla mnie HE-500 to były nudy do potęgi, nie podobają mi się one w ogóle, nie wiem komu mógłbym je polecić, dla mnie PM-3 nawet mimo tego, że są zamknięte są lepszym wyborem przynajmniej można ich używać niezależnie od miejsca i czasu oraz posiadanego sprzętu.

 

kwestia baaaaardzo subiektywna wiec do pominiecia w naszej dyskusji, sorka :) Kwestia sposobu wykorzystania rowniez - w domu wole zdecydowanie he500.

 

 

 

PM-3 warto posłuchać z HA-2 i wtedy na podstawie tego połączenia zrewidować ewentualne wnioski, bo ja byłem mocno zaskoczony (pozytywnie) tym połączeniem.

 

zweryfikuejmy po urlopie :)

 

 

 

Wracając do HE-500 dla mnie to brzmienie (z pamięci) było do przesady przytemeperowane, tak jakby słuchawki tłumiły całe życie w muzyce tylko po to, żeby ew. agresja nagrań czy "wykop" mnie czasem nie obudził.

Zbyt ugrzecznione dla mnie były co samo w sobie wadą nie jest, ale wypranie z emocji, jednostajny nudny bas, w dodatku z lekkimi brakami na najniższym zakresie, rezonans (słyszalny i w****iający w okolicy 10KHz) dodając do tego ergonomię i są słuchawki których po prostu nie chcę używać.

Znow kwestie subiektywne (wypranie z emocji). Co do kwestii brakow na dole i jednostajnosci basu - uwazam ze jest bardziej zroznicowany niz oppo i na pewno nie nudny. Wiec mamy tu diametralnie inne spostrzezenia. Kwestia toru? Nie wiem...

 

 

PM-3 trzeba oddać to, że mają w sobie sporo życia oraz dają dużo przyjemności z odsłuchów, a samo strojenie jest "pro konsumenckie" a słuchawki nie uciekają się do tanich trików jakie stosuje konkurencja aby "zabłyszczeć".

Zatem nie ma tutaj podbitego, nadmuchanego basu, cofniętej średnicy czy wyciągniętych wysokich, czy tam sztucznej detaliczności.

Zgoda dla mnie tez duzo maja zycia, acz to subiektywne. Znam kilka osob co powie ze sa zupelnie bez zycia i energii przez ta gore.

 

 

@grubby z Audio-GD nigdy z PM-3 (prawdopodobnie z wyższymi też) nie zaistnieje synergia.

Wiem to doskonale i napisalem pare postow wyzej :) I nie na tym polaczeniu swoja opinie mowie, a na kilku tez innych.

Mam X5 II w domu (prywatne).

Bardzo ładnie zgrywa się z PM-3 moim zdaniem, pilocik też działa bez problemu ;)

 

Mam też HA-2 (działa bez problemu jako USB DAC na moim PC oraz jako Android DAC).

Chcesz to Ci podeślę komplet z PM-3 jak nie masz.

 

To się pobawisz.

a napiszesz cos o porownaniu x5 vs ha2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubby.

Przez rezonanse rozumiem problem z dampingiem w słuchawkach, tutaj HiFiMAN ma ewidentne problemy od lat, z którymi nie może sobie poradzić.

Zobacz sobie CSD HE-500 widać jak byk dzwonienie przy ok. 10KHz na tyle mocne, że to słychać i męczy.

 

Bas na samym dole też ma braki jak dla mnie.

Przestrzeń w tych słuchawkach jest typowo planarna, szału nie robi, nie są przestrzenne, ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza.

Dla mnie po prostu te słuchawki mają sztuczny dźwięk, nie wiem jaka koncepcja przyświecała podczas ich tworzenia, ale ona do mnie zupełnie nie przemawia.

 

Biorąc pod uwagę sposób w jaki one grają, to napewno nie parowałbym ich z Audio GD, które wg. mnie jest dokładnym odbiciem koncepcji HE-500, która absolutnie nie przemawia do mnie.

Wysokie tony w PM-3 są spoko, wiadomo jak przyjdzie ktoś kto całe życie słuchał Beyerdynamika, czy np: Ultrasone, gdzie jest pełno rezonansów to może mieć problem z przystosowaniem się.

Każdy normalny człowiek, który nie idzie w żadne ekstremum powinien je bez problemu docenić, ja zazwyczaj wolałem jasne słuchawki, całe życie uciekałem od ciemnych i mocno ciepłych słuchawek.

PM-3 są ciepłe (ale nie jakoś przesadnie, powiedzmy, że w sam raz) są też lekko ciemne i to wg. mnie świetne połączenie składników, które dało bardzo smaczne danie.

 

Jedyne co chciałbym do PM-3 to alternatywne nausznice (welur albo alcantara) ale znając Oppo to pewnie będą, skoro chcą zrobić "nowe ubranka" dla HA-2 (info bezpośrednio od nich) to pewnie i padami się zainteresują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec Mikołaju,że "to nie są słuchawki dla starych ludzi" ;) co gorzej mają z odbiorem wysokich ? :)

 

400i w odbiorze były całkiem naturalne. Choć kapka wysokich by się przydała.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-500 jak najbardziej zgrywają się z Audio Gd, który jest jakby pod nie nawet stworzony. Powstaje również w Chinach. I piszę to na podstawie własnego doświadczenia z tym połączeniem także kolego mikolaj612 za bardzo się rozpędziłeś i gadasz Panie zwyczajną nieprawdę.

 

Jesteś bodaj pierwszą osobą , która stwierdza,że męczy ją dźwięk z HE-500. Nie sądzisz ,że to zadziwiający wyjątek ?

Edytowane przez Geronimo1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie HE-500 to były nudy do potęgi, nie podobają mi się one w ogóle, nie wiem komu mógłbym je polecić,

 

 

Wracając do HE-500 dla mnie to brzmienie (z pamięci) było do przesady przytemeperowane, tak jakby słuchawki tłumiły całe życie w muzyce tylko po to, żeby ew. agresja nagrań czy "wykop" mnie czasem nie obudził.

Zbyt ugrzecznione dla mnie były co samo w sobie wadą nie jest, ale wypranie z emocji, jednostajny nudny bas, w dodatku z lekkimi brakami na najniższym zakresie, rezonans (słyszalny i w****iający w okolicy 10KHz) dodając do tego ergonomię i są słuchawki których po prostu nie chcę używać.

 

Kiedyś, kiedy jeszcze nowe były po 3500zł mogłem je mieć (ze sklepu praktycznie nowe, z ekspozycji w idealnym stanie) za 1900zł i stały na tej ekspozycji z rok czasu, ja ich nie kupiłem, na samym allegro wisiały kilka miesięcy zanim ktoś się nad nimi ulitował.

 

 

 

 

 

dzwonienie przy ok. 10KHz na tyle mocne, że to słychać i męczy.

 

Bas na samym dole też ma braki jak dla mnie.

Dla mnie po prostu te słuchawki mają sztuczny dźwięk, nie wiem jaka koncepcja przyświecała podczas ich tworzenia, ale ona do mnie zupełnie nie przemawia.

 

 

Dokładnie tak samo odbierałem he500...sztuczne, cukierkowe brzmienie, z co najmniej dziwnie "dźwięczną" górą i burackim basem, nie schodzącym dostatecznie nisko (k701 miały go znacznie mniej, lecz lepszej jakości); a na temat średnicy nawet nie będę się produkował..

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie sklepowej a nawet komisowej PM3 musiałyby to być jedyne słuchawki portable, dla większości z nas. Znacznie wyczyściłyby portfel. Taka "ostatnia paróweczka". ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie sklepowej a nawet komisowej PM3 musiałyby to być jedyne słuchawki portable, dla większości z nas. Znacznie wyczyściłyby portfel. Taka "ostatnia paróweczka". ;)

sprzedaj ak120, wez tanszego grajka +PM3. Jakosc wzrosnie i zostanie duzo hajsu na domowe sluchawki :P Wiec znow sie powtorze - te sluchawki daja wyzszy skok jakosci wg mnie niz DAPy za gruba kase, wiec to nie sluchawki czyszcza nam bezsensownie portfel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dotąd żaden grajek nie był dla mnie lepszy niż AK120. no z wyjątkiem DX100. Nie mogę więc zamienić lepszego na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sam grajek nie gra - wiec lepiej zagra nawet dx50 z pm3 niz ak120 z momkami, L2 czy focalami. To mam na mysli - zwlaszcza w kontekscie pisania o zjadaniu portfela :) Ze to nie sluchawki zjadaja...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sam grajek nie gra - wiec lepiej zagra nawet dx50 z pm3 niz ak120 z momkami, L2 czy focalami. To mam na mysli - zwlaszcza w kontekscie pisania o zjadaniu portfela :) Ze to nie sluchawki zjadaja...

jak wygląda góra w porównaniu do focali pro, nie jest jej mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności