Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ,że może pojawić się wersja Oppo PM3 ...BT. Czyli z Bluetooth. I ANC. Są takie MSR7. Poza tym można by zrobić mniejsze "nauszne" Oppo PM-4 zachowując kształt i SQ.

 

Do PM-3 można by dodać ciut więcej przestrzeni. Ale nie w stylu K550 ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Oczywiście ,że może pojawić się wersja Oppo PM3 ...BT. Czyli z Bluetooth. I ANC. Są takie MSR7. Poza tym można by zrobić mniejsze "nauszne" Oppo PM-4 zachowując kształt i SQ.

 

Do PM-3 można by dodać ciut więcej przestrzeni. Ale nie w stylu K550 ;)

 

Ciut więcej przestrzeni w PM3 powstaje wraz z zakupem PM2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Oczywiście ,że może pojawić się wersja Oppo PM3 ...BT. Czyli z Bluetooth. I ANC. Są takie MSR7. Poza tym można by zrobić mniejsze "nauszne" Oppo PM-4 zachowując kształt i SQ.

 

Do PM-3 można by dodać ciut więcej przestrzeni. Ale nie w stylu K550 ;)

 

WOW 

 

Dobra informacja :) chociaż PM1 mnie w ogóle nie urzekły to bardzo dobre BT pełnowymiarowe bardzo chcę mieć w swojej kolekcji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to moje gdybanie. Na podstawie popularności wersji BT słuchawek innych firm. I jak już to trafiłby do PM3 a nie PM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 08:05, Lord Rayden napisał:

Ale to moje gdybanie. Na podstawie popularności wersji BT słuchawek innych firm. I jak już to trafiłby do PM3 a nie PM1.

 

Już myślałem, że to potwierdzone info :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak to gra z Macbookiem Pro 15 i7 mid2015r :o Spory zapas mocy, jakościowo też nieźle... laptop gra może odrobinę rozrywkowo, trochę na planie V, ale PM-3 nabrały z nim takiej energii, że jestem mega zdziwiony, że laptop może tak grać. Słucham przy 50% głośności. W niektórych kwestiach brzmienia nawet combo dx90 z b1 może się czuć zagrożone. Oczywiście nie ma tak pięknie i ogólna jakość dźwięku jest nieco niżej, ale nie jest to jakaś duża strata. Jak ktoś chce spróbować energetycznej odsłony Oppo to zdecydowanie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cześć :)

 

Od 4 miesięcy mam Oppo pm3. Piszę teraz, bo chciałem żeby moja opinia w ogóle nie była podkolorowana przez hajp związany z nowym sprzętem.

Jednym słowem - są wybitne. 

Konstrukcyjnie są świetne. Wygodne, jak na over-ear nie za wielkie, nie ma siary jak pójdziesz z nimi na miasto, i zwyczajnie piękne. Metal, skóra (albo eko skóra), coś pięknego. Jakością wykonania moim zdaniem tylko Momentumy mogą się równać ze względu na swój piękny klasyczny look i super materiały.

Dźwiękowo tak mniej więcej je odbieram:


Te słuchawki mają wszystko - średnicę, górę, dół, pozycjonowanie, szybkość, decay, szczegółowość, REALIZM... Ani trochę nie żałuję horrendalnej sumy którą za nie dałem. Ponad 2k za słuchawki to bardzo dużo, ale czuję, że wreszcie znalazłem to, czego szukałem.
 

Genialna przestrzeń przy owszem średniej scenie (no ale to zamknięta konstrukcja...). Jakością dźwięku zbliżone były dla mnie jedynie psb m4u1, no ale plastik i wadliwa (pękająca) konstrukcja PSBków przegrywa z Oppo. Poza tym Oppo zdecydowanie wygrywają kulturą grania. Szegółowść jest naprawdę wysoka, tylko niektóre pasma - bas konkretnie - nie są podbite ani trochę, więc jeśli ktoś ma wrażenie braku szczegółów, to wynika IMO stąd.
W każdym razie są idealne do niemal każdego gatunku (jakieś mega basowe elektroniki typu dubstep są wyjątkiem).
 
Cóż za średnica! Góra jest naprawdę dobra. Mam niekiedy zastrzeżenia do basu, czasem chciałbym więcej ******lnięcia... no ale tutaj pretensje musze zgłaszać do artysty który źle wyprodukował płytę :D

Jeśli kogoś usypiają, i brakuje tam dynamiki - moim zdaniem (i nie chcę się kłocić, takie mam zdanie :) ) ten ktoś źle pojmuje dynamikę. Tutaj dynamika jest w średnicy. Ona nie jest leniwa, snująca się, miękka - ona jest punkt. Najwięcej się dzieje w tym paśmie, i to co się dzieje jest po prostu nie do opisania :) Lepsze SQ słyszałem do tej pory tylko na głośnikach jbl lsr 305. Realizm tej średnicy jest dla mnie nie do pobicia w tej klasie słuchawek, wokale obu płci, smyki, gitary są po prostu idealne. I ta dynamika... Jeśli dana wokalista wyciąga jakieś chore wysokie nuty, albo słyszysz naprawdę dominujący i narastający lead w jakiejś eltronice, to w oppo to po prostu ma taką energię, że nie można się do czegokolwiek przyczepić.

Średnia robi dynamikę w tych słuchawkach, a nie kontrast góra-dół jak w słuchawkach z brzmieniem typu V.

Mogę jej słuchać przerwy. Liczba detali i zabarwienie powoduje, że to jest najlepsza średnica na słuchawkach z jaką miałem do czynienia. Może nie słuchałem wielu par elektrostatów audeze itp, ale kategorię zamkniętych dynamików do 300 USD kojarzę dość dobrze, parę topowych słuchawke posiadałem, i sporo odsłucahłem przez dłuższy czas (Momentum, MSR7, NAD VISO, Denonki, Focale classici i pro...), i w tym paśmie IMO każde słuchawki dynamiczne przegrywają z OPPO.
Jeśli chodzi o górę - albo się rozwinęła wraz z wygrzaniem, albo doszło do "mentalnego" wygrzania słuchawek, w każdym razie jest idealna. Po prostu nie na*******a chamskimi sybilantami, ale nie ma się do czego przyczepić, i wszystkie, najdrobniejsze detale są odwzrorowane idealnie a momentami jak ją słyszysz przechodzą ciary.
Dół... No tutaj niekiedy mam zastrzeżenia. Ale to raczej, powtarzam, z winy muzyków, którzy źle masterują płyty :D Tam gdzie mam do czynienia z genialną produkcją, bas jest świetny. Natomiast muszę nadmienić, że to słuchawki po prostu oddają to co jest nagrane... I jeśli bas jest tylko dopełnieniem, to tak będzie odtworzony... Jeśli dominuje i napędza kawałek - Oppo to odwzorują, tylko bez podbicia tego pasma. Po prostu. 

Co do napędzenia - słucham z telefonu honor 9 (on ma serio spoko audio, dedykowany dac itp, brakuje jedynie wzmaka ale na miasto wystarcza...) i FIIO K1 z kompem. Myślę że warto wymienić daca żeby pasował do klasy słuchawek - macie jakieś propozycje, które może dodadzą CIUTKĘ! mocy basowi?

Podsumowując - polecam je z całego serca. Jeśli masz kase, ale skłaniasz się do zakupu słuchawek do powiedzmy 1500 zł, ale masz kase na oppo, przesłuchaj je koniecznie zanim podejmiesz decyzję i kupisz inne słuchawki. Myślę że trzeba je poznać, żeby podjąć świadomy wybór. Ja w sumie dzięki tym słuchawkom jestem kontent jeśli chodzi o gonienie za słuchawkowym króliczkiem, i mógłbym wypisać się z forum - nie zrobię tego tylko po to żeby od czasu do czasu pomóc komuś i polecić OPPOsy :)

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marab Twoje spostrzeżenia IDEALNIE pokrywają się z moim odbiorem słuchawek. Teraz najważniejsza kwestia. Wyrobiłeś sobie taką opinię o nich tylko i wyłącznie na Honor 9 i K1? Nie znam ich, ale z góry zakładam, że znacznie więcej można wycisnąć z Oppo, dalej zachowując przenośną formę źródła. Boję się pomyśleć, jak mogłyby Ci się spodobać z bardziej klasowym źródłem i większym zapasem mocy ;) Swoje mam od dwóch lat, przerobiłem prawie wszystkie modele, które można uznać za konkurencję dla PM-3 i jakoś nawet przez myśl mi nigdy nie przeszło, że mógłbym je zmienić. Eksperymentowałem też z źródłami i wyrobiłem sobie opinię o dwóch idealnie synergicznych i dobrze napędzających zestawach. ak300+380amp lub dx90+b1. Spróbuj któregoś z nich, a jeszcze bardziej się zakochasz :rolleyes: HA-2 również ukazuje ich największe atuty. W końcu ten dac/amp i słuchawki były pod siebie strojone. Zmiana kabelka w ich przypadku wnosi też wiele dobrego, więc polecam. Jimmi Dragon robi dla nich świetne okablowanie, trochę drogie, ale robi różnicę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś z Was Opponek pm3 z Aune S6? Da się z tego połączenia wycisnąć więcej niż z przenośnych DAP-ów, zwłaszcza gdy chodzi o rozdzielczość i brak koloryzacji oraz brak przybliżania wokali przez dac/amp z Aune ?

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
10 godzin temu, MPM napisał:

Panowie wracam do tematu padów do PM3. Szukam i szukam i na razie znalazłem w Australii i Holandii ale bez wysyłki do Polski. Ktoś ma jakiś sprawdzony namiar? Na oppodigal.pl nie ma.

Sprzedaż i serwis OPPO:

CINEMATIC Andrzej Gratkowski
ul. Piotra Ignuta 89 
54-151 Wrocław

NIP: 9291569010
REGON: 933037050

tel. 71 351 91 96
pn.-pt. 8.30-16.30
email: kontakt@oppodigital.pl

 

Dzwoniłeś, mailowałeś tutaj ? Zrób to i zapytaj. Pady są sprowadzane, czeka się na nie 2 tygodnie chyba, zanim dojdą do firmy a firma Ci wyśle. W każdym razie zadzwoń do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za info, dam znać jaką dadzą odpowiedź.

 

Już po.....

Kontakt bezproblemowy, nie ma na miejscu ale będą w przyszłym tygodniu... Podobno nie ma problemu z dostępnością, chociaż na angielskiej stronie ich nie ma....

Edytowane przez MPM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pochwale sie, ze mam u siebie ciekawy piecyk stereo Soul Note SA300 i o ile z moimi Dyniami nie polubil sie za bardzo to wyjscie sluchawkowe z oppo pm3 gra baaardzo dobrze. Zeby tak jeszcze graly kolumny z tym wzmakiem jak graja oppony pm3 to byloby super, a tu ****...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 76 napisał:

Pochwale sie, ze mam u siebie ciekawy piecyk stereo Soul Note SA300 i o ile z moimi Dyniami nie polubil sie za bardzo to wyjscie sluchawkowe z oppo pm3 gra baaardzo dobrze. Zeby tak jeszcze graly kolumny z tym wzmakiem jak graja oppony pm3 to byloby super, a tu ****...

To taki DAC/AMP ... audiofilsko wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 o 13:01, Adam 76 napisał:

Pochwale sie, ze mam u siebie ciekawy piecyk stereo Soul Note SA300 i o ile z moimi Dyniami nie polubil sie za bardzo to wyjscie sluchawkowe z oppo pm3 gra baaardzo dobrze. Zeby tak jeszcze graly kolumny z tym wzmakiem jak graja oppony pm3 to byloby super, a tu ****...

 

Ile więcej Oppo potrafią pokazać na stacjonarce względem jakiegoś solidnego dapa? Jeszcze nie miałem okazji podpinać ich do niczego tak "audiofilskiego", a raczej właśnie pod porządne przenosne urządzenia ;) Z B1 sprawiają wrażenie już w pełni zadowolonych dostarczoną mocą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 25.01.2018 o 22:52, MPM napisał:

Panowie wracam do tematu padów do PM3. Szukam i szukam i na razie znalazłem w Australii i Holandii ale bez wysyłki do Polski. Ktoś ma jakiś sprawdzony namiar? Na oppodigal.pl nie ma.

 

Na Headfi powiadają, że pady od Brainwavz HM5 pasują z amazona. 40EUR + shipp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinGD napisał:

 

Na Headfi powiadają, że pady od Brainwavz HM5 pasują z amazona. 40EUR + shipp.

 

Pasują o tyle o ile. Zakłada się je na obudowę słuchawek, spada izolacja, pierniczy się dźwięk. Jest ostrzej, słabsza średnica. Zalety PM3 się ulatniają. Oryginalne pady zamawia się w serwisie i po 2, 3 tygodniach są dostępne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pasują o tyle o ile. Zakłada się je na obudowę słuchawek, spada izolacja, pierniczy się dźwięk. Jest ostrzej, słabsza średnica. Zalety PM3 się ulatniają. Oryginalne pady zamawia się w serwisie i po 2, 3 tygodniach są dostępne.
Jaki koszt oryginałów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2018 o 19:14, MarcinGD napisał:

Panowie temat jest. Chodzi o wtyk jack 4 polowy do PM-3. Ranko niestety nie wchodzi do konca. Ktoś sprawdzał inne wtyki i coś pasuje bez problemu ?

Pytaj Mistrza Perula. On mi robił kable zwykłe i balans do PM-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności