Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Oppo białe czy czarne wybrać? :) 

Oba kolory wyglądają świetnie... Wiecie może czy białe pady w oppo się brudzą po jakimś czasie używania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kiedyś wisiały w komisie chyba przez kilka miesięcy, czarne sprzedają się dość szybko. To tak jakbyś myślał kiedyś o sprzedaży. Mi osobiście oprócz czarnych podobają się granatowe...faktem jest także że uzywki ostatnio mocno potaniały z jakiś 1500 zł na 1200-1300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

Białe kiedyś wisiały w komisie chyba przez kilka miesięcy, czarne sprzedają się dość szybko. To tak jakbyś myślał kiedyś o sprzedaży. Mi osobiście oprócz czarnych podobają się granatowe...faktem jest także że uzywki ostatnio mocno potaniały z jakiś 1500 zł na 1200-1300 zł.


Dzięki za sensowną odpowiedź, zatem z punktu widzenia sprzedaży lepiej brać czarne... Przyznam że nie wybiegałem tak daleko myślą w przyszłość, po dzisiejszych odsłuchach jestem nimi zachwycony :) Już rozumiem skąd tyle ciepłych słów na ich temat, i w ogóle o co chodzi z tymi planarami...

PS. Granatowe i czerwone też wyglądają super :) Szkoda jeszcze, że nie ma jakiegoś gustownego brązu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Nie ma za co. Najbezpieczniej kupić czarne. Chyba, że kupujesz z zamiarem "ever forever" to hulaj dusza ;)

Słuchawki mają niewątpliwe szerokie grono zwolenników :)


Haha, ale w tym hobby nie ma czegoś takiego jak ever forever, po jakimś czasie chce się kupić coś lepszego i wydać kolejne tysiące plnów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczę tu opinię Kolegi @Karmazynowy z jego testu Czterech Jeźdźców ;)

"Oppo PM-3 (O) - zupełnie inne od pozostałych, zdecydowanie nastawione na czarowanie barwą, bardziej pogrubiony dźwięk, świetna średnica, zwłaszcza niski zakres (męski wokal), trochę dopalona, bas zwarty i konturowy, lekko podbity, bez mulenia, choć jest lekko rozmyty, schodzi niżej niż w B czy F. Góra lekko przygaszona, przyjemna, przydymiona powiedziałbym - ale jak na lekką ciemność dosyć szczegółowa (klimaty AQNH) - specjalnych braków nie stwierdzono, choć trzeba się bardziej wsłuchać. Przekaz przez to intymny, dociążony, granie bliskie i kameralne, scena mała na szerokość, budowana głównie w głąb. Nie tak żwawe jak reszta, dynamika średnia, czasem mogą zadziałać usypiająco, najbardziej relaksujące z całej stawki. Fajnie dociążają utwory nagrane słabo, za jasno lub za lekko. Lubią trochę więcej prądu, można je głośno kręcić, trzeba ostrożnie dobierać źródło, bardziej niż z Mojo wolę je z Pionka lub z iFi - trochę się rozjaśniają i dostają życia, no i bas jest bardziej skupiony. Dla fanów Nighthawków, ale bez tak grubaśnego basu, z mniejszą sceną i pogłosowością.

 

7+/10 za świetną, czarującą średnicę, muzykalność, naturalny, realistyczny dźwięk i dobry bas. Dobry wybór na długie odsłuchy, mają w sobie to coś - lubię takie charakterne słuchawki."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialy minac 2 lata zanim to zrobilem, przewalilem u siebie na testach nascie roznych sluchawek w cenie do 3.500zl. po tzw. rabatach i jednak te wokale z pm3 jak zadne inne daly mi najwiecej pieknych uniesien, emocji a przeciez o to w tej calej audiozabawie chodzi. Teraz juz nic nie zmusi mnie, zebym wypozyczone pm3 odeslal do mp3store, sa moje! Dzieki Wojtek za cala okazana mi pomoc, za umozliwienie odsluchu w domowym zaciszu wszystkich nausznikow o ktore Cie prosilem. No i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tych malych czarodziejek (pm3).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nastepcy dap-a pod oppo pm3, chce jak najblizszych wokali i chorkow, bardzo wyraznie i intymnie oddanych, z ladna plynnoscia na srednicy, z krysztalowo czysta gora i basem z zaznaczonym konturem i maksymalnie zroznicowanym. Na poczatek sprawdze AK70 i zobacze czy to bedzie to. Chodzi mi jeszcze po glowie pomysl podlaczenia pod fiio x5III tego dedykowanego dakowzmaka od oppo - ha2, chyba dobrze zapamietalem oznaczenie. Tylko nie wiem, czy mozna takie podlaczenie wykonac, zeby minac dac fiio a przejsc przez przetwornik w ha2, da sie taki myk zrobic? A jezeli AK70 nie da mi tego czego szukam, zostaje isc w wzmacniacze z dac ale stacjonarne, i tu jaki "dakowzmak" stacjonarny polecacie konkretnie pod oppo pm3, zeby maksymalnie wykorzystac potencjal sluchawek. Cena w okolicy 2kzl. Dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA DAC/AMP nie mam pomysłu. Słucham zwykle na AK120 i AK300 (ewent. plus AMP). Dobrze zgrywał się z nimi Aune B1 ale to tylko AMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PM3 zyskuja przy dodatkowym wzmaku - na tyle ze postanowilem nawet AK doladowac konto za ampa :/

A probowales do x5 iii podpiac wlasnie aune B1 ? Dalej nie bedzie to tak jak ak300... ale poprawa powinna byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, ze moim zdaniem ten fiio jednak kompletnie nie pasuje swoim brzmieniem pod pm3, no pod kazdym wzgledem gryza sie ze soba i dolozenie AMPa nie da mi tego czego chce. Fiio jest ok. ale nie z pm3, no dosc powiedziec, ze lepiej mi graja oppo z fonem mikroszitu i z tuby.... Wiem, ze to moze wydawac sie niemozliwe ale niestety jest prawidziwe, fiio zabija caly czar brzmienia pm3, no chyba, ze moje pm3 zmienia sie jeszcze jak troche pograja bo maja na liczniku ok. 20h grania ale jakos w tym konkrentym przypadku w wygrzewanie nie wierze bo i co ma sie tam wygrzac - magnesy i folia... Fiio pojdzie w swiat szukac synergicznych sluchawek, od tej decyzji nie ma juz odwolania heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci, ze moim zdaniem ten fiio jednak kompletnie nie pasuje swoim brzmieniem pod pm3, no pod kazdym wzgledem gryza sie ze soba i dolozenie AMPa nie da mi tego czego chce. Fiio jest ok. ale nie z pm3, no dosc powiedziec, ze lepiej mi graja oppo z fonem mikroszitu i z tuby.... Wiem, ze to moze wydawac sie niemozliwe ale niestety jest prawidziwe, fiio zabija caly czar brzmienia pm3, no chyba, ze moje pm3 zmienia sie jeszcze jak troche pograja bo maja na liczniku ok. 20h grania ale jakos w tym konkrentym przypadku w wygrzewanie nie wierze bo i co ma sie tam wygrzac - magnesy i folia... Fiio pojdzie w swiat szukac synergicznych sluchawek, od tej decyzji nie ma juz odwolania heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko AK70 i podobało mi się. Takie chłodne brzmienie. Ale mocy do Trójek więcej ma AK300. I lepiej, ciekawiej z nim brzmią niż z AK120, co. odkryłem po zakupie 300tki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie Lordzie stwierdzeniem cyt.: "...chłodne brzmienie." zwłaszcza, że moim zdaniem pm3 mają lekko ocieploną sygnaturę a znowu w testach AK70 piszą, że to DAP grający również delikatnie ocieploną barwą, no ale tego połączenia koniecznie muszę  posłuchać. Możesz mi jeszcze przybliżyć różnice jakie wychwyciłeś między oppo ha-2 a właśnie AK70 w połączeniu z peemtrójką? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo HA-2 miałem chwilę i i to strasznie dawno. Wcale go nie pamietam, oprócz tego,że mi się nie podobał.  

 

Tutaj piszę o AK70

Gdyby nie cena, chętnie widzialbym u siebie parę AK300 (z AMPem) i AK70. Poniewaź jednak nie wydolę finansowo, nadal korzystam (obok AK300) także z AK120, który oprócz braku Tidala, nadal jest funkcjonalny, gra fajnie i jest zgrabny.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem PM3 z IBasso DX 90 i było to bardzo dobre połączenie - ale na najwyższym gainie. PM3 potrzebują prądu (mimo wszystko) i mam takie wrażenie, że DX 90 lepiej wysterowywał te słuchawki niż samodzielnie grający AK300. Nie chodzi tu o jakość dźwięku (chociaż dynamikę DX90 ma lepszą niż sam AK300) tylko o to, że w AK300 czasami wprowadzał do PM3 jakieś lekkie brzęczenie na średnicy - co było ewidentnie brakiem prądu. Po dołączeniu wzmacniacza do PM3 brzęczenie na średnicy zniknęło. 

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

, który oprócz braku Tidala, nadal jest funkcjonalny, gra fajnie i jest zgrabny.

 

A używasz tego Tidala, bo ja nie. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności