Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, vonBaron napisał:

U mnie PM3 dalej przegrywają z takimi DT-150. Brakuje im powietrza i większej sceny, są zbyt misiowate jak dla mnie. Może kabelek ze srebra by im dobrze zrobił ale nie chcę zgadywać w ciemno. Jak na planary to trochę słabo.

Synergiczne i dość mocne źródło to podstawa. Mi też z niektórymi grało tak, że gdybym nie miał pojęcia jak potrafią zagrać z synergicznym, to pewnie bym ich nie kupił. Potrafią być duszne, pozbawione detalu, wykopu... to czułem np z Pono. Z dx'em i aune to zupełnie inna bajka. Scena rzeczywiście w porównaniu do d7200 czy dt150 może być ograniczona. Jednak uważam, że na tle innych portable stereofonia nie wypada najgorzej. Jak dotąd nie znalazłem lepszego przenośnego brzmienia, łącząc komfort użytkowania, wygląd i przyjemność odsłuchów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - D7200. Tak jak PM-3 zgrywają się z AK300 i tandemem 300/380 tak D7200 są z nim dla mnie nieodpowiednie. Ostre, suche. Nie pasują mi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

Synergiczne i dość mocne źródło to podstawa. Mi też z niektórymi grało tak, że gdybym nie miał pojęcia jak potrafią zagrać z synergicznym, to pewnie bym ich nie kupił. Potrafią być duszne, pozbawione detalu, wykopu... to czułem np z Pono. Z dx'em i aune to zupełnie inna bajka. Scena rzeczywiście w porównaniu do d7200 czy dt150 może być ograniczona. Jednak uważam, że na tle innych portable stereofonia nie wypada najgorzej. Jak dotąd nie znalazłem lepszego przenośnego brzmienia, łącząc komfort użytkowania, wygląd i przyjemność odsłuchów. 

Tylko że ja je nie traktuje jako portable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jabłek - słabo, ciemno wszędzie, ciemność, widzę, ciemność.

 

Z xdp-100R - skradly mi serce, od pierwszego wejrzenia, znaczy, założenia...

oby nie tylko z pionkiem grały tak dobrze, bo co będzie, jak mi padnie gniazdo :ph34r:

a200p, wyjscie awaryjne,  jest w odwodzie, jest nadzieja, sprawdzę...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLO off, high gain, do 145 max na razie. Nie potrzeba głośno na nich słuchać, podobnie jak na dt1990pro :P 

wszystko słychać :P 

mam wzmaki, ale kurzą się...

pionek mi robi robotę, surowy dźwiek pionka mnie zadowala bardziej niż nasycany jaką bądź amplifikacją...

z b1 @lukekaczmareksłuchał i petarda była, choć z d7200 u niego przegrały - też z kanapki pionek - FAW - b1 

 

I 3oposy tę mają bezcenną zaletę, ze jak Goira wydziera się lawiną dźwieku, żona obok siedzi w fotelu i zupełnie nie wie, że ja przeżywam katharsis, tylko widzi jak mi głowa się kiwa i stopa... w dt1990 muszę już uciekać na kanapę, parę metrów dalej i ostrożnie jednak  głośność katharsis w sluchawkach dawkować, by jej dramaturgia nie dosięgła. 

Owszem IEMy też mają taką zaletę...

Ale  3oposy jednak bardziej komfortowe...

@vonBaron ukłony i podziękowania. 

Pogoniłem w ciagu ostatnich miesięcy  t70, t5p v2, meze99, chociaż każde miały swoje niewątpliwie zalety...

Jednak 3oposy to jest moje granie, tak różne i jednocześnie tak podobne do dt1990pro,

zostają ze mną , jak 1990 , na zawsze.

dokonało się.

wszystko upolowane.

endgame

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Meze musisz się oswoić i wygrzać je. Mnie na początku odrzuciły, jak Ciebie, a na końcu już mogły zostać, polubiłem je i doceniałem, z przyjemnością raz na jakiś czas słuchałem.

3oposy są przy Meze - nudne, jak 1990 są nudne przy hołkach. Ja okurat kocham nudne słuchawki, jak 1990, ER4XR , pm3, pod warunkiem, ze są perfekcyjne technicznie (pm3 - troszkę brakuje, ale wybaczam) i mają "to coś" co mnie rozwala na łopatki.

Fun, rozrywka, dynamika, kopnięcie basowe - to przewaga Meze. Słuchaj sobie ich ze spokojem, Meze to nie jest miłość od pierwszego wejrzenia, ale mają potencjał, by w sobie rozkochać. Dopłata już była, ale nad jakimś prezentem pomyślimy. Ale to na PW :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam się, ale PM3 to dla mnie osobiście odkrycie na miarę ... już sam nie wiem czego, czegoś wielkiego w każdym razie. :) Ani z DX90, ani z AK300 nic mi tak nie grało jak PM3. To jest takie holistyczne granie, całościowe, zbilansowane, a przy tym przyjazne dla słuchacza. Nie tak jak inne słuchawki, które są doskonałe w jakimś aspekcie, a do reszty trzeba się zmuszać, albo akceptować kompromisy.  Według mnie najlepsze słuchawki przenośne jakie stworzono. Z tym założeniem, że są to słuchawki do słuchania muzyki, a nie poszczególnych ścieżek i rejestrów.   

Edytowane przez westberg
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bym tego nie ujął :) PM-3 u mnie wygrały z: Focal Listen, Audeze Sine, Audio-Technica MSR7, Focal Spirit Pro, Focal Spirit Classic, B&O H6, AKG K545, Sony MDR-1A, Momentum Over Ear (tych słuchałem krótko), Fidelio L2, Denon MM400... było ich więcej, ale tu zebrałem największą konkurencję w ich kategorii i pewnie jakiś model pominąłem. W dużej mierze to zasługa wyśmienitej synergii. Niedawno słuchane D7200 pokazały, że są wyraźnie lepsze w technikaliach, choć sama barwa tak mnie nie przekonała. Poza tym, nie można ich nazwać przenośnymi. Ciekawe czy Oppo myśli nad ich następcą. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

Lepiej bym tego nie ujął :) PM-3 u mnie wygrały z: Focal Listen, Audeze Sine, Audio-Technica MSR7, Focal Spirit Pro, Focal Spirit Classic, B&O H6, AKG K545, Sony MDR-1A, Momentum Over Ear (tych słuchałem krótko), Fidelio L2, Denon MM400... było ich więcej, ale tu zebrałem największą konkurencję w ich kategorii i pewnie jakiś model pominąłem. W dużej mierze to zasługa wyśmienitej synergii. Niedawno słuchane D7200 pokazały, że są wyraźnie lepsze w technikaliach, choć sama barwa tak mnie nie przekonała. Poza tym, nie można ich nazwać przenośnymi. Ciekawe czy Oppo myśli nad ich następcą. 

Pamiętasz coś o dźwięku H6 w porównaniu z PM-3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opposy mają wyższą rozdzielczość. Bas ma więcej mocy, jest masywniejszy i przy tym bardziej punktowy. Średnica dużo lepsza w PM-3, naturalniejsza i te słynne wokale. Brzmienie bardziej analogowe, nasycone. H6 są przy nich takie zwiewne, mniej angażujące, jako tło będą fajne, jednak do emocjonowania się muzyką już nie bardzo. Występuje w nich mała górka w wyższej średnicy i delikatnie potrafi zaszeleścić. W B&O górne rejestry są mocniej zaakcentowane. Scena w H6 większa i bardziej napowietrzona. W moim odczuciu nie ten poziom, ale mają swoich zwolenników. Dodam, że słuchałem V1, a te od kolejnej generacji podobno wyraźnie się różnią. Z tego co słyszałem, dla posiadacza PM-3 wersja druga jest łatwiej przyswajalna. 

H6 bardzo łatwe do napędzenia, fajnie zgrywają się z ajfonem.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał dostać iem`y grające dokładnie tak jak PM3.

 

Trochę podobne są XBA 40, ale to jednak nie ten poziom prezentacji. Z kolei 846 grają zdecydowanie bardziej monitorowo - co czasami jest fajne, a czasami niefajne. Na PM3 większość płyt, a w zasadzie chyba nawet wszystkie, da się słuchać z przyjemnością i zaangażowaniem. Prezentacja 846 powoduje z kolei, że słabiej nagrane płyty są ...słabe. Nie chce się ich słuchać. To jest problem, którego nie brałem pod uwagę kupując lepsze urządzenia - tj. tego, że przy okazji wylezie mizeria producencka i część moich ulubionych dotąd płyt stanie się praktycznie niesłuchalna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wasze zachwyty i przypomina mi sie jak sam je mialem i do tej pory jedynie tych sluchawek brzmienie mam ciagle w pamieci a przeciez bylo to juz chyba ze 2 lata temu. I zawsze gdy je zakladalem bylo tak samo czyli pierwsze 5 minut - ojej ale licho to gra, mija 15 minut - kurde nie graja tak zle, mija pol godziny - morda mega banan a w srodku euforia i chec podzielenia sie z wszystkimi ludzmi w zasiegu wzroku tym niesamowitym brzmieniem. Niestety moje deli****ne skronie nie wytrzymuja ich docisku i ciagle jeszcze ich u mnie nie ma, chociaz pamietam, ze jak je odsylalem to obiecalem sobie, ze kiedys je kupie. Teraz pojawily sie AEON i licze, ze nie beda gorsze od pm3 a przy tym wygodniejsze, jezeli przejade sie na nich, biore pm3 i ide do neurologa niech cos poradzi na moja wydelikacona glace heh. Pozdro dla wszystkich, ktorzy dali sie wkrecic w brzmienie pm3, jak zlapia ze sluchaczem synergie to juz nigdy sie ich brzmienia nie zapomni.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, westberg napisał:

Powtarzam się, ale PM3 to dla mnie osobiście odkrycie na miarę ... już sam nie wiem czego, czegoś wielkiego w każdym razie. :) Ani z DX90, ani z AK300 nic mi tak nie grało jak PM3. To jest takie holistyczne granie, całościowe, zbilansowane, a przy tym przyjazne dla słuchacza. Nie tak jak inne słuchawki, które są doskonałe w jakimś aspekcie, a do reszty trzeba się zmuszać, albo akceptować kompromisy.  Według mnie najlepsze słuchawki przenośne jakie stworzono. Z tym założeniem, że są to słuchawki do słuchania muzyki, a nie poszczególnych ścieżek i rejestrów.   

 

Zawsze kiedy wydaje mi się, że już nie chcę posłuchać PM3 to wtedy ktoś wrzuci taki post. A idź Pan... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzę. :) Dzisiaj sobie posłuchałem PM3 i trochę mi się smutno zrobiło, że idzie gorąc i okresowo nie będę ich słuchał. :) Ten wzmacniaczyk od Astella pozwolił im rozwinąć skrzydła i ciężko się oderwać od odsłuchów.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności