Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Lord Rayden napisał:

A ile takie hm5 kosztują ?

 

Kosztują niedużo, ale trzeba robić przekładkę. 

 

http://audiomagic.pl/brainwavz-2/nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-super-soft?from=listing

 

Widzę, że niedostępne. Kosztowały 79 zł. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyciąganie padów zrobiłem za pomocą noża sprężynowego. :) Delikutaśnie, żeby nie zaciąć podważyłem i pady odeszły bez bólu. Natomiast palcyma nie dałem rady - myślałem, że se zerwę paznokietki. Odnośnie różnic dźwiękowych? A bo ja wiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak; po założeniu padów Brainwavz Super Soft istotnie zwiększa się wygoda użytkowania, bo nawet wielkie uszyska się zmieszczą do środka. Ja uszy mam małe, więc jak dla mnie - sprawa pomijalna. Natomiast zwiększa się dystans między uchem a przetwornikiem, więc generalnie tworzy się miejsce dla propagacji dźwięku. Tym samym mamy lepszą holografię i szerokość stereofonii. Dźwięk moim zdaniem traci swoje walory, co dla jedynych będzie zaletą, dla innych wadą. Średnica się osusza (inni powiedzą, że neutralizuje), bas też nieco chudnie (inni powiedzą, że się neutralizuje). W tych aspektach występują najbardziej słyszalne zmiany. Mnie to połączenie jednak nie podpasowało, więc wróciłem do starych padów. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że pady Brainwavz nie są tak szczelne, jak firmowe, więc nie ma też takiej izolacji. Najlepiej by było, gdyby OPPO wypuściło firmowe pady, większe, najlepiej niesymetryczne i głębsze. 

 

PS. Co ciekawe - miałem więcej problemów z ponownym założeniem padów, niż z ich zdjęciem. 

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, westberg napisał:

No więc tak; po założeniu padów Brainwavz Super Soft istotnie zwiększa się wygoda użytkowania, bo nawet wielkie uszyska się zmieszczą do środka. Ja uszy mam małe, więc jak dla mnie - sprawa pomijalna. Natomiast zwiększa się dystans między uchem a przetwornikiem, więc generalnie tworzy się miejsce dla propagacji dźwięku. Tym samym mamy lepszą holografię i szerokość stereofonii. Dźwięk moim zdaniem traci swoje walory, co dla jedynych będzie zaletą, dla innych wadą. Średnica się osusza (inni powiedzą, że neutralizuje), bas też nieco chudnie (inni powiedzą, że się neutralizuje). W tych aspektach występują najbardziej słyszalne zmiany. Mnie to połączenie jednak nie podpasowało, więc wróciłem do starych padów. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że pady Brainwavz nie są tak szczelne, jak firmowe, więc nie ma też takiej izolacji. Najlepiej by było, gdyby OPPO wypuściło firmowe pady, większe, najlepiej niesymetryczne i głębsze. 

 

PS. Co ciekawe - miałem więcej problemów z ponownym założeniem padów, niż z ich zdjęciem. 

Opis zgadza się z moimi doświadczeniami, więc potwierdzam. Ale czy oznacza to wyższość firmowych to bym polemizował, bo to przecież kwestia gustu jest :) . Natomiast wygodowo dla mnie firmowe pady były niezbyt, a to już konkretny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, timecage napisał:

Opis zgadza się z moimi doświadczeniami, więc potwierdzam. Ale czy oznacza to wyższość firmowych to bym polemizował, bo to przecież kwestia gustu jest :) . Natomiast wygodowo dla mnie firmowe pady były niezbyt, a to już konkretny problem.

 

Zdecydowanie jest to kwestia gustu, preferencji, oczekiwań i ogólnie tego, co się komu podoba. Ja w brzmieniu PM3 jestem ewidentnie zadłużony emocjonalnie, wiec tylko ono mi się podoba najbardziej. Wszelkie odstępstwa od tego co mi się podoba - osobiście bardzo mnie bolą. :) Natomiast całkowicie rozumiem, gdy komuś podobać się będzie dźwięk "mniej spektakularny" w średnicy i basie - przecież i takie głosy padały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie porwały mnie te Oppo. Zbyt ocieplone granie jak dla mnie. Brakuje mi przede wszystkim większej dynamiki i powietrza. Bas strasznie mułowaty i stara się wybić ponad szereg. Słuchałem jakieś 40min i już zaczęły mnie usypiać. Raczej miłości z tego nie będzie. Już chyba moje dawne FSC bardziej mi się podobały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok., ale na jakich innych sluchawkach w cenie do 2kzl. pierwsze plyty Ani Dabrowskiej czy Varius Manx dadza wiekszy ladunek emocji dzieki wokalom? Ja nie znam i ciagle szukam, walcze sam ze soba, bronie sie przed tymi oppo pm3 jak moge, teraz pojawily sie otwarte sine, moze one zdetronizuja krola srednicy? Moze...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, Sine mają chyba jeszcze bardziej skrajne opinie od PM3. Pewnie kiedyś zapoznam się z nimi.

Godzinę temu, mikla napisał:

A słuchałeś Audeze Sine? Porównywałem oba modele i AS są czytelniejsze, bardziej dynamiczne i z większym powietrzem (porównywałem na Fiio i B1). Jedynym minusem są ich niewygodne pady. Gdybym był fanem "kanapek" w zestawach przenośnych to bym je nabył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie. Mnie skutecznie powstrzymały przed dodaniem PM3 do polecanych przenośnych. Choć PM3 są całkiem fajne, to jednak P7W cenię sobie znacznie wyżej. Siódemki nabyłbym prędzej niż ich flagowe P9 Signature, które porównywałem z nimi bezpośrednio. Słyszałem że jeszcze B&O ma coś bardzo ciekawego do zaoferowania, ale kompletnie nie zgłębiałem tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillarunaPewnie piszesz o H6 Gen 2. Jakoś przeszły mi koło nosa w zacnej cenie (powody niestety finansowe). P7W są za to brzydsze niż PM-3 ! Howgh !

 

Ale co my tu chwalimy jakieś modele obce w klubiku Oppo ;) ? Lepiej spytam - nabył ktoś już te pady za 99 zł do PM-3 ? I jest para za 99 zł czy jedna sztuka za 99 zł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ale co my tu chwalimy jakieś modele obce w klubiku Oppo ;) ? Lepiej spytam - nabył ktoś już te pady za 99 zł do PM-3 ? I jest para za 99 zł czy jedna sztuka za 99 zł ? 

Jeszcze nie nabyłem, ale się przymierzam. 

IMG_2523.PNG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności