Skocz do zawartości

Porządna przejściówka mini jack stereo - 2xrca


touok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym móc podłącząć X5 jako dac klasycznymi ic z 2xrca po każdej stronie, w związku z tym potrzebuję na jedną stronę takiej przejściówki (adaptera - bez kabla). Problem w tym, że widziałem do kupienia na allegro/w sklepach internetowych tylko jakieś chińskie tandety. Skusiłem się na najbardziej solidnie wyglądającą aukcje od dobrego sprzedawcy, licząc, że będzie OK, jednak po przyjściu okazało się że jest lipa - jeden kanał nie działa, dosłali mi nową - miesiąc podziałało i znów jeden kanał przerywa. Czy znajdzie się coś porządnego/markowego? Czy jednak trzeba zrobić/przerobić jeden kabel do takiego zastosowania? Z mojego punktu widzenia jednak takie rozwiązanie z przejściówką byłoby dużo bardziej uniwersalne i być może dawałoby większe możliwości uzyskiwania choćby niewielkich zmian w brzmieniu.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale niekoniecznie wszędzie się sprawdzi - jak gniazdo słuchawkowe jest za mocno "wcięte" wgłąb urządzenia, to ten gruby kołnierz może trochę przeszkadzać. Szkoda, że kołnierz nie ma "schodka", bo wtedy przejściówka byłaby idealna, np do przenośnych grajków, czy też przy wąskich wcięciach w stacjonarnych urządzeniach (np dźwiękówka w kompie jak wykorzystujesz więcej gniazd)

 

Taki schodek mają moje JVC i jest to zajefajne rozwiązanie:

jvc-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich przejściówek unikałbym jak ognia, bo jakość konektorów może być ważniejsza od jakości samego kabla.

Jak Mayster, radziłbym zrobić/zamówić taki kabel konfekcjonowany w całości.

Chyba że nie zależy Ci na ekstramalnym odsłuchu, tylko traktujesz to jako dodatkowa opcja.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj, jak głupi zamówiłem 3 :D Obadam sobie i najwyżej zrobię zwrot.

W sumie mogę przerobić wszystkie kable na mini-jack a potem najwyżej z powrotem na rca jakbym zmienił dac...


Ale nie sądziłem że taka przejściówa może wpływać na dźwięk. Myślałem że kwestia jedynie porządności/dobrego siedzenia w gniazdach/trwałości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności