Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Albo dołożyć do GTX 970, można też upolować jakaś używkę w cenie 1000-1100 zł. Pytanie czy faktycznie tylko ma na tym śmigać przyzwoicie Wiedźmin czy chcesz coś bardziej wszechstronnego. 970 to sporo wydajniejsza karta, zapewni wyższy i stabilniejszy framerate, a do tego zauważalnie mniej prądu bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wy tak serio? Naprawdę trzeba przekroczyć 1k na kartę graficzną aby pograć? Nie wierzę.

Ja gram na GTX760.

M

 

Też polecę GTX760, jest git, 2GB pamięci i szyna 256bit - gram na wysokich ustawieniach.

Używkę upolujesz za około 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX960 za jakieś 900zł w zestawie z kodem na grę. Najlepsza opcja. Nawet po 850zł chodzą. Owszem, 970 jest znacznie wydajniejsza, ale już 1k trzeba przekroczyć na używkę. A na 960 Wiedźmin 3 chodzi lepiej niż na teoretycznie mocniejszych Keplerach. I ten trend będzie się utrzymywał, Nvidia będzie sztucznie zaniżać wydajność Keplerów żeby Maxwell dostawał kopa. Niby są tweaki na Keplera, ale i tak 960 jest bardzo opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzą średnie ustawienia + zero post process'ów, to można też pograć i na R9 270x po OC. Ale w tym budżecie rzeczywiście R9 280 lub GTX 960 - na benchmarkach raz jedna wyżej, raz druga.

 

GTX 970 przez większość czasu 60 kl/s, a ustawienia blisko maksa, ale są miejsca gdzie spada do 48-50 kl/s i nie mogę wyczuć z czego trochę zejść. O dziwo, dzisiaj odpaliłem znów HairWorks i nie miało wpływu na framerate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez przesadyzmu ;)

 

Trzeci Wiesiek śmiga już naprawdę dobrze i z przyzwoitym framerate na kartach klasy AMD7950/R280 lub na GeForce'ach 670/760.

 

No chyba, że ktoś potrzebuje czegos, co pociągnie Uber powyżej FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim budżetem dana osoba dysponuje.

 

Podam Ci przykład. Dwa lata temu wydałem 1300zł na Radeona 7950 - model Gigabyte'a na bardzo wyżyłowanych zegarach, który dorównywał wydajnością 7970, tudzież dzisiejszemu, odgrzewanemu kotletowi - R280X. I przez te dwa lata mam spakój z grami - specjalnie nie muszę ciąć detali, obniżać rozdziałki itd. A te karty dzisiaj kosztują ~ 800zł. I specjalnie nie widzę sensu wydawania dwa razy więcej na GTX'a 970, który jest realnie 40-50% szybszy.

 

Jedna, istotna uwaga: W3 bazuje na GPU, a nie na CPU, czyli posiadacze słabszych procesorów (AMD w domyśle) powinni raczej zainwestować w lepszą kartę graficzną i to... ze stajni nVidii (GeForce'y maja mniejszy narzut na CPU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do Wieśka 3 to gtx960 w wersji 2Gb (W3 ma małe wymagania co do pamięci vram), jak do innych gier to warto dołożyć te ~70zł do wersji 4Gb żeby był jakiś zapas na przyszłość.

O ile na i5 2500+gtx960 4Gb po OC mam 50-60 fps to w Novigradzie mam spadki czasem do ~40fps. Myślę więc, że gtx960 to takie minimum żeby gra ładnie działała i ładnie wyglądała. 1500 zł za grafę (gtx970) bym nie dał osobiście, zbyt mało gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakim budżetem dana osoba dysponuje.

 

Podam Ci przykład. Dwa lata temu wydałem 1300zł na Radeona 7950 - model Gigabyte'a na bardzo wyżyłowanych zegarach, który dorównywał wydajnością 7970, tudzież dzisiejszemu, odgrzewanemu kotletowi - R280X. I przez te dwa lata mam spakój z grami - specjalnie nie muszę ciąć detali, obniżać rozdziałki itd. A te karty dzisiaj kosztują ~ 800zł. I specjalnie nie widzę sensu wydawania dwa razy więcej na GTX'a 970, który jest realnie 40-50% szybszy.

 

Jedna, istotna uwaga: W3 bazuje na GPU, a nie na CPU, czyli posiadacze słabszych procesorów (AMD w domyśle) powinni raczej zainwestować w lepszą kartę graficzną i to... ze stajni nVidii (GeForce'y maja mniejszy narzut na CPU).

 

A propos CPU, u mnie i5-4690k po konkretnym OC dobija na większości rdzeni do 70% użycia. FC4 czy GTA V nie przekraczają praktycznie 50%. Po benchmarkach na PClabie też widać, że jednak procek trzeba konkret.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos CPU, u mnie i5-4690k po konkretnym OC dobija na większości rdzeni do 70% użycia. FC4 czy GTA V nie przekraczają praktycznie 50%. Po benchmarkach na PClabie też widać, że jednak procek trzeba konkret.

Na ile masz OC?

Mój 4.4 robi przy 1.27V i więcej chyba jedynie chyba by pozwoliło skalpowanie i woda.

 

Co do GPU moim zdaniem aby sobie płynnie pograć na ładnej grafice wystarczy taki mój GTX 770 który jest na poziomie nowej 960.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem ekstra z prockiem, bo 4,8 GHz przy 1,3 V. Działam już tak kawał czasu + przeszedł długie testy stabilności. Jedynie Linpackiem w OCCT katowałem go krótko, bo strach :P Chłodzę go Reevenem Okeanosem, 73 stopnie przy długotrwałym obciążeniu OCCT, w praktyce maksymalnie 55 stopni. Zobaczymy jak przyjdą upały.

 

Gorzej z GTX 970, bo przy +100 MHz (około 1420 MHz na GPU) mi się wysypał w Wiedźminie, ale może to nie była kwestia OC, więc jeszcze czekają mnie testy. Niby 1500 MHz to nie problem dla tej karty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności