Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wiedźmin 3 Dziki Gon


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Kampania reklamowa taka że boje się że mi zaraz wiedźmin z lodówki wyskoczy (tak jak kiedyś pudzian) no ale tak serio kto już gra i jak wrażenia? Ja kupiłem wczoraj wersje na PC, pograłem ze 2-3 godziny i bardzo pozytywnie. Dokładne przeciwieństwo skyrima gdzie cały świat wyglądał tak jakby był zrobiony metodą kopiuj wklej albo losowo wygenerowany. Tutaj każdy metr kwadratowy wygląda tak jakby ktoś nad nim spędził conajmniej pare godzin. Grafika bardzo ładna (w zeszły weekend skończyłem The order 1886 który to jest graficznym masakratorem więc może jestem spatrzony) chociaż spodziewałem się jednak czegoś więcej sądząc po trailerach. Tak czy inaczej jak na open world strasznie dużo detali jak falujące flagi, przelatujace ptaszki i reagujące na wiatr drzewa itd itp. O gameplay się nie bałem bo jest super. Najprostsze wątki podoczne oferują dużo dialogów i osobistych historii. Klimat ksiażek wylewa się z ekranu. Walka moim zdaniem świetna (bo nie przepadam za tradycyjnymi rpg gdzie sie klika na przeciwników dopóki ten nie upadnie i nie wypadną z niego przedmioty), można uskakiwać, oddturliwać, blokować i parować i to wszystko w real time a nie jakieś turówki :P Ode mnie dwa kciuki w górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co uważam, że growka bardzo udana a na pewno lepsza niż część druga.

Zdecydowanie trudniejsza, byle obdartus może nam skopać cztery litery, jeżeli nie będziemy rozważnie podchodzić do walki... już kilka razy zdarzyło mi się zginąć.

Wymagania trochę wywalone w kosmos ale i tak śmigam na mieszance ustwaień medium i high bez przycinek.

Na razie na liczniku mam 4 godz. gry, z czego połowa to rozkminianie co i jak ale i tak jestem mega zajarany.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z GOG-a, także DRM-Free. Kupione za 6 dyszek (kod z karty graficznej) na spółkę z bratem, gramy oddzielnie każdy na swoim kompie, więc jest elegancko. Gra wygląda bardzo dobrze (gram na uber-wysokich), ale nie jest to graficzny orgazm - i bardzo dobrze, bo ta gra klimatem stoi. A klimat jest soczysty i mocno książkowy.

 

Minusy - sterowanie postacią wewnątrz budynków, dziwnie wyglądający skok (normalnie prawie jak w gothicach dawniej, świeca w górę), skopany ekwipunek i za małe literki (gram na TV i za każdym razem muszę się przybliżać do ekranu, żeby zobaczyć np. co zebrałem z trupa). Gra jest ewidentnie przehajpowana, 10/10 na pewno bym nie dał, ale nad 8 można się już mocno zastanowić, bo wciąga mocno i trudno się od niej oderwać pomimo tych paru braków. Aha, bugów u mnie zero i działa bardzo płynnie na 2-gigowej 650 boost ti.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10 w tych czasach to arcydzieło

 

 

/tak w sumie zeby nie bylo, ze spamuję bez sensu. Jestem pozytywnie zaskoczony optymilizacją - stałe 30 fpsów wszystko ultra oprócz tej nvidiowej opcji od włosów na moim radku 7950 - jest git, na high 45-50.

Jeśli chodzi o gameplay - walka jak w w2, nawet trudno, niezmiernie wkurza mnie określanie lvla przeciwników, ale to standard od 2005 (lec na te 4 lvlowe utopce, to przeciez utopce. 10 razy #autyzm). Gram na hardzie.

fabuła - poki co jest bardziej w klimacie ksiazki niz w2, co mnie bardzo cieszy. Spoko napisane dialogi jak zawsze.

No dobrze się gra. Kilka głupich graficznych bugów, lekkie problemy z fizyką np. drzewa+wiatr = funny shit.

Jestem zadowolony, że ją s...d.d/das.... kupiłem.

Edytowane przez untilited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do gry jest dołączony audiobook "Dom ze szkła" ???.

Na nim mi zależy, bo gry i tak nie mam na czym odpalić ...

 

Miał być dystrybuowany tylko i wyłącznie z grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do gry jest dołączony audiobook "Dom ze szkła" ???.

Na nim mi zależy, bo gry i tak nie mam na czym odpalić ...

 

Miał być dystrybuowany tylko i wyłącznie z grą.

O audiobooku nic nie wiem ale na pewno można odebrać cyfrową kopię komiksu "Dom ze szkła"... tylko jeszcze nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy do gry jest dołączony audiobook "Dom ze szkła" ???.

Na nim mi zależy, bo gry i tak nie mam na czym odpalić ...

 

Miał być dystrybuowany tylko i wyłącznie z grą.

O audiobooku nic nie wiem ale na pewno można odebrać cyfrową kopię komiksu "Dom ze szkła"... tylko jeszcze nie wiem jak.

 

 

O to mi chodzi, ta cyfrowa wersja komiksu to prawdopodobnie udźwiękowione słuchowisko :

 

 

Mam wszystko w audio z Wiedźmina, a tego mi brakuje ...

 

Realizacja jest zaje...ta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zapowiadali, że audiobook na podstawie komiksu będzie dystrybuowany tylko z grą.

Chyba, że nie zdążyli z realizacja do końca.

 

Fanom gry polecam wszystkie udźwiękowione w postaci słuchowisk opowiadania i powieści.

Słucha się tego na dobrym sprzęcie znakomicie. Jest taka plastyka malowanych dźwiękiem scen, że banan nie schodzi z gęby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że słuchowiska są rewelacyjnie zrealizowane ale ja raczej odpuszczę, raz że Wieśmina czytałem już trzy razy(co prawda dawno temu) i kolejny raz mi się nie chce a dwa, że audbiooki mnie usypiają.

 

p.s.

Jeżeli ktoś chciałby poczytać dobre, rodzime fantasy, to polecam "Opowieści z meekhańskiego pogranicza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam teraz i do ściągnięcia z gog galaxy po zakupie gry jest coś co nazywa się "comics Reason of State - Part 1" ale niechce mi się ściągać bo wole pograć :D

:(

Przyznaję, że słuchowiska są rewelacyjnie zrealizowane ale ja raczej odpuszczę, raz że Wieśmina czytałem już trzy razy(co prawda dawno temu) i kolejny raz mi się nie chce a dwa, że audbiooki mnie usypiają.

 

p.s.

Jeżeli ktoś chciałby poczytać dobre, rodzime fantasy, to polecam "Opowieści z meekhańskiego pogranicza".

Czyli Sezon burz też czytałeś?

 

A Domu ze szkła nie napisał Sapek tylko Amerykanie na użytek swego komiksu, ale jest praktycznie nie do odróżnieniu, bo oprócz nazw zwyczajowych są też odniesienia do różnych spraw z tego uniwersum co świadczy dobrze o twórcach - znakomicie znają temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sezon burz też czytałeś?

 

A Domu ze szkła nie napisał Sapek tylko Amerykanie na użytek swego komiksu, ale jest praktycznie nie do odróżnieniu, bo oprócz nazw zwyczajowych są też odniesienia do różnych spraw z tego uniwersum co świadczy dobrze o twórcach - znakomicie znają temat.

 

Tak, wiem że "Dom ze szkła" to dzieło amerykańców.

Co do rzeczy do ściągnięcia - ja mam wersję pudełkową i w niej mam kod na pobranie komiksu "Dom ze szkła" ale nie bardzo wiem jak tam dalej zadziałać na stronie Dark Horse.

 

No właśnie "Sezonu..." nie przerobiłem, jakoś nie mogłem się przez to przebić, mam zaliczone opowiadania i sagę.

Swoją drogą, mimo że mam sentyment do Wieśka, to z perspektywy czasu uważam, że Trylogia Husycka jest jednak lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trylogia husycka jest znakomita. I to nie tylko fabularnie, ale i historycznie.

Sapek zrobił naprawdę dobrą robotę. Z ciekawości konsultowałem to nawet z kolegą, który jest historykiem.

 

Audiobook trylogii też stawiam w swoim rankingu bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trylogia husycka jest znakomita. I to nie tylko fabularnie, ale i historycznie.

Sapek zrobił naprawdę dobrą robotę. Z ciekawości konsultowałem to nawet z kolegą, który jest historykiem.

 

Audiobook trylogii też stawiam w swoim rankingu bardzo wysoko.

Właśnie tło historyczne, to był element który najbardziej mi pasował - wątki fantastyczne to tylko dodatek i wcale bym się nie obraził gdyby ich nie było.

Szkoda, że z czasem forma Sapka zaczęła spadać i popełnił rzeczy typu "Żmija" i... "Sezon Burz".

 

Nie wiem jakbym odbierał Wieśka gdybym teraz zaczął go czytać, w końcu zaliczyłem tą lekturę jeszcze w liceum i dzisiaj mógłby nie zrobić takiego wrażenia ale mam do niego sentyment i jeżeli ktoś rzuca hasło "fantastyka", to jest jeden z tych tytułów, które jako pierwsze przychodzą do głowy... następny to "Mroczna Wieża" Kinga.

 

Wracając do gry - na chwilę obecną mogę wystawić solidne 9. Przebrnąłem przez początek, teraz grasuję w Velen i... WOW, mapa jest ogromna, postacie bardzo fajnie zarysowane.

Jedna rzecz na którą zwróciłem uwagę, to dialogi i zachowanie postaci - jest znacznie naturalniej niż w poprzednich częściach, teksty zbirów z którymi przychodzi walczyć, to czysta poezja przekleństw ;)

Mam nadzieję, że im dalej tym będzie lepiej.

 

Udało mi się bujnąć grę na mieszance ustawień High i Ultra, wystarczyło wyłączyć Nvidia Hairworks i śmiga bez zająknięcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To hairworks to jakas kpina.

 

Dlaczego? Chodzi o jakość czy problemy z wydajnością na AMD?

 

Odnośnie grafiki. Wiem, że nie jest najważniejsza, chociaż mnie growe Wiedźminy nigdy nie wciągnęły z kilku powodów. Jednak moim zdaniem grafika jest słaba. Kolory są przejaskrawione, tekstury słabe (czerwona cegła, brrr...), rośliny także (płaskie). Nie podoba mi się też animacja "wiatru", animacja ruchu jest słaba, skok Geralta tragiczny, a NPCe głupie ;) Nie wygląda to jak gra 2015 roku.

 

Twórcy zapowiedzieli aktualizacje, łatki - grafika ma się poprawić + ma być więcej opcji konfiguracji grafiki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na i5 2500+gtx960 po podkręceniu+8Gb ram gra pięknie śmiga na mieszance medium/high/uber bez hairworks w 1080p (trzeba chwilę spędzić bawiąc się ustawieniami i zrozumieć, gdzie warto obciąć do medium bez wpływu na wygląd a z wymiernym wpływem na działanie gry) w 45(min)-60 fps, czasem powyżej 70fps. Grafika bardzo ładna, z fabułą daleko nie poszedłem, przez ponad 10h zwiedzałem okolice i robiłem zadania poboczne w pierwszej lokalizacji. Nie mam zbyt dużo czasu na granie w tych czasach ale jak na grę, którą dostałem za darmo do karty graficznej to jest cud, miód i orzeszki. W2 też był świetny.

 

 

 

Odnośnie grafiki. Wiem, że nie jest najważniejsza, chociaż mnie growe Wiedźminy nigdy nie wciągnęły z kilku powodów. Jednak moim zdaniem grafika jest słaba. Kolory są przejaskrawione, tekstury słabe (czerwona cegła, brrr...), rośliny także (płaskie).

 

Mam inne zdanie, wg mnie grafika jest świetna, jeżeli komuś przeszkadzają kolory to można wgrać sweetFx.

 

 

 

Nie podoba mi się też animacja "wiatru", animacja ruchu jest słaba, skok Geralta tragiczny,

 

Tu się całkowicie zgadzam :)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac ze gra jest ogromna i kipiaca zawartoscia wiec gra wyglada ok ale bez szalu. Co do hairwork uwazam ze to kpina bo sam system wyglada dziwnie i nie jestem przekonany czy standardowe wlosy wygladaj lepiej ale to jak to zabija wydajnosc (nie tylko na amd) to smiech na sali. Taki szczegol to powinien zabierac max 5 fps anie 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

 

Stoję przed wymianą grafiki, na razie mam R9 270 (podkręcony do 1165/1500) z i5-4690k 4,8 GHz, monitor FullHD. Mam 25 kl/s z HairWorks na High oraz 50 kl/s bez HairWorks na High... Początkowo się wkurzyłem na AMD, ale wyłączenie bajeru z włosami trochę mnie uspokoiło.

 

Dla przykładu w Far Cry 4 efekt futra nie wpływa u mnie na wydajność - wiem, że to mniej zaawansowane i dotyczy "tylko" zwierząt, ale rzeczywiście można było zrobić to lepiej. TressFX też bardziej mi się podobał w Tomb Raiderze, chociaż włosy były za lekkie i jakieś "naelektryzowane".

 

Chociaż chyba i tak przechodzę na Nvidię... Lubiłem AMD, ale już przy zmianie kompa dałem sobie spokój z ich prockami. Trzymam kciuki za ZEN, ale wątpię.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności