Skocz do zawartości

JVC HA-KX100


Markonelli

Rekomendowane odpowiedzi

Evil, ja nie stawiam w szranki eLek i KX-ów.

Może kiedyś, jak się osłucham trochę z JVC. Poza tym mózg musi mi odparować przyzwyczajenie do Levelinów.

 

Scena - zapuściłem swojego ulubionego binaurala "Natura space". Jest tam taki motyw jak za naszymi plecami, od prawej do lewej biegnie łoś po moczarach.

Na tym momencie zawsze sprawdzam - bo przy dobrej produkcji sceny przez słuchawki łosia powinno być słychać jak jest już kilkadziesiąt metrów od nas, po lewej stronie.

 

Na KX100 jest zaje...cie :)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie muszę powiedzieć Paratykusie, że szczerze podziwiam każdego, kto jest w stanie słuchać naprzemiennie słuchawek kontrastowych w warunkach innych, niż na potrzeby recenzji. Próbowałem wiele razy i zawsze kontrast przez mocną pamięć do brzmienia rzucał mi się od razu w uszy. Nie mógłbym np. mieć obok siebie LCD-3 i HD800, bo w każdej z tych par brakowałoby mi cech, które ma przeciwna. A połączenia wszystkich generalnie nie ma i chyba nigdy nie będzie, bez względu na to kto jak by się nie zarzekał, że takowe znalazł. Dlatego zawsze będzie to (przynajmniej w moim przypadku) wybór na zasadzie jak najmniejszej konieczności kompromisu.

 

Jak grają LINy niestety nie wiem i przyznam się, że mimo krążących po forum opisów i recenzji konsekwentnie unikam zapoznania się z nimi, toteż nie jest ich konfrontowanie moją intencją czy też kompetencją w tym świetle. To jednak co mnie interesuje, to Twoje własne na temat stricte KX100 zdanie. Swoje wyraziłem recenzją na AF, teraz czas na Twoje, będące swoistym rzuceniem kart na stół z okrzykiem "sprawdzam" ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, no co Ty ??? Po pół godzinie, prosto z pudełka ?

 

Zlituj się nade mną. Przesłucham sobie trochę ulubionego materiału, podepnę je pod dużego klocka ( może nie spalę, bo ... lubię ) :P .

 

Na ten moment mogę powiedzieć, że w tym przedziale cenowym to są zjawiskowe słuchawki.

 

Zaś co do odsłuchów na różnych słuchafonach to ja mam tak, że czegoś tam słucham na jednych, czegoś na drugich itd.

I nie wyobrażam sobie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Scena - zapuściłem swojego ulubionego binaurala "Natura space". Jest tam taki motyw jak za naszymi plecami, od prawej do lewej biegnie łoś po moczarach.

Na tym momencie zawsze sprawdzam - bo przy dobrej produkcji sceny przez słuchawki łosia powinno być słychać jak jest już kilkadziesiąt metrów od nas, po lewej stronie.

 

Na KX100 jest zaje...cie :)

 

 

No, bo już niepewność się wkradała ;).

 

 

2fa46fa02cdf7dbb5a74594994c2c698.gif

Evil, no co Ty ??? Po pół godzinie, prosto z pudełka ?

 

Zlituj się nade mną. Przesłucham sobie trochę ulubionego materiału, podepnę je pod dużego klocka ( może nie spalę, bo ... lubię ) :P .

 

Na ten moment mogę powiedzieć, że w tym przedziale cenowym to są zjawiskowe słuchawki.

 

Zaś co do odsłuchów na różnych słuchafonach to ja mam tak, że czegoś tam słucham na jednych, czegoś na drugich itd.

I nie wyobrażam sobie inaczej.

 

 

Nie no, wiadomo. Chodzi mi bardziej o pierwsze wrażenia - te bardzo często do człowieka potrafią wracać w odsłuchach.

 

Przeczytałem to zdanie w trochę innym kontekście, także proszę o wzajemność w litowaniu się o tej porze :D.

 

Dokładnie to chciałem przeczytać.

 

U mnie inaczej - bardziej standaryzacja brzmienia i minimalizacja kontrastów, ale bez kupowania identycznych par. Co człowiek to odsłuchy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten łoś to mnie prawie powalił, słyszałem go do samego końca, a to niezły wyczyn dla słuchawek.

 

Muszę się jednak osłuchać. Teraz mam dziwne, ale miłe zaskoczenie : płyta Dhafera Youssefa "Mousafer", którą mam osłuchaną na Fidelio L2 + Sony A15 i bardzo ją cenię za klimat, ale "darcie mordy" przez Dhafera, które było na granicy mojej tolerancji odbierało mi przyjemność słuchania - teraz słucham z przyjemnością.

 

I takich kwiatków będzie z pewnością więcej, czego sobie bardzo życzę. Idę do jakiegoś normalnego wokalu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena jest często definiowana przez tonalność góry. To tam tkwią przecież wszelakie detale i pogłosy, także przy tak wysokim przebiegu jak w KX100 i umiejscowieniu przetwornika blisko ucha z pominięciem klasycznej komory rezonansowej efekty jak sam słyszysz są bardzo przednie. Bardzo Ci dziękuję za wszelkie opisy wrażeń, ponieważ jest to dla mnie zawsze weryfikacja, czy słuchawki odebrałem należycie i spostrzeżenia są jakkolwiek u innych osób powtarzalne. Podejrzewam, że zwykły szeregowy redaktor audio miałby luksus wylania na ten aspekt.

 

Zachęcam do prób z przestrzenną elektroniką. Przez to, że to bardzo delikatne U (nie powiem V, bo zaraz znów się gwałt okrutny podniesie jak w wątku z Beyerami ;) ), wykazują ku temu gatunkowi naturalne predyspozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest bardzo delikatna V-ka, niech będzie, że "U". Tylko, że moje A15 wypycha zdaje się średnicę do przodu w tych słuchawkach, prawie tego nie słyszę.

 

Zresztą, uległem pod presją i puściłem album, którego słucham od 19-u lat :ph34r: i który siłą rzeczy weryfikuje mi słuchawki ...

 

A elektronika będzie, owszem, ale wg. definicji z czasów Tangerine Dream, Vangelisa i Jarre ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, dzięki za recenzję na Twoim blogu, bo bez niej Markonelli nie założyłby tego wątku, a ja nie miałbym fajnych doków za śmieszne pieniądze.

 

Zresztą, po przeczytaniu Twojej recenzji nadstawiałem uszu,a właściwie oczu na Forum czy coś drgnie, ale była cisza.

Ja z lenistwa chyba ( mea culpa ) nie założyłem wątku ...

 

A ta płyta co to ją ... od 19-u lat :

 

"Golden Heart" Knopflera ( jego pierwszy solowy krążek )

 

Jest dobrze Panowie i Panie.

 

Jest Dobrze :)


Cześć Gourney !

 

Idę w piernaty, właśnie z elektroniką w starym stylu i z "dżejwisi"

 

( relacja z pola walki - jutro )

 

Nie, jeszcze niech mi wybrzmi "A Night in Summer Long Ago" Knopflera ... Jest detalicznie, rozdzielczo ale aksamitnie i melodyjnie.

 

Dobranoc

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sony A15 gra podobną manierą jak Sony X , w tych JVC jak widać łagodzą bas i dodają średnicy u mnie w dodatku scena jest wielowymiarowa, nie ma efektu grania w głowie , ART-S pytał jak wokale na Sony X, są nieco bliżej jak w Shure 840 na Soniaku , damskie bardziej czarują , jest też powietrze mimo że góra jest ocieplona to sięga daleko , ogólnie są to najlepsze doki jakie na Sony X udało mi się posłuchać , M1 też z Sony się ładnie zgrywają ,ale przegrywają z JVC sceną , basem i ilością góry, jedynie gitary w metalu i rocku jakby odrobinę bliżej są podawane co mozna odebrać jako większe dociążenie.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, że wspomniane wczesniej frd60 graja też super i w ogóle. Bardziej mi się podobają i nie mają takiego lichego kabla.

 

btw rozumiem, że zbiorówka padła?

 

 

Z ogromną chęcią potwierdziłbym lub zdementował tą informację, gdyby FRD60 przeszły przez moje ręce. Trzeba więc póki co liczyć na to, że KX100 znajdą się w posiadaniu osoby albo mającej ten model do ew. porównania, albo mająca z nim wcześniej dobrą styczność i z pamięci (ale zawsze) coś powie w tym temacie. Oczywiście przy założeniu, że potrafi jakkolwiek poprawnie zdiagnozować brzmienie obu modeli.

 

Póki Panowie nie zrestartują jej - yup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

 

czy te:

http://www.amazon.co.uk/JVC-HA-KX100-W-Stereo-Headphones-iPhone/dp/B0029LHLH8

 

róznią się czymś od tych:

http://www.amazon.co.uk/JVC-HA-KX100-W-Stereo-Headphones-White/dp/B00455YJKI

 

oprócz tego, że przy jednych jest w opisie iphone? czy są jakieś dwie różne wersje tych słuchawek? :)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję posłuchać innych JVC (model FXC80) z takim driverem - moje wrażenia tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/95188-jvc-ha-fxc80-ktokolwiek-slyszal/

Jak najbardziej pokrywają się co do detaliczności, sceny, natomiast tonalnie FXC80 to (na podstawie recenzji i opisów innych) coś innego niż KX100.

 

Miał ktoś okazję porównać z Audeo?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przesłu****ąc po raz pierwszy KX100 nie wiedziałem jak sobie na własny użytek zdefiniować w nich bas.

 

Twój opis z FCX80 : "za to subbas taki, że w mózg się wwierca a uderzenie perkusji doskonale czuć na bębenkach" nawet pasuje, szczególnie w kwestii perkusji na bębenkach.

Z basem mam trochę problem, bo uszy zmanierowane przez Leveliny.


pytanie:

 

czy te:

http://www.amazon.co.uk/JVC-HA-KX100-W-Stereo-Headphones-iPhone/dp/B0029LHLH8

 

róznią się czymś od tych:

http://www.amazon.co.uk/JVC-HA-KX100-W-Stereo-Headphones-White/dp/B00455YJKI

 

oprócz tego, że przy jednych jest w opisie iphone? czy są jakieś dwie różne wersje tych słuchawek? :)

 

Po zdjęciach to są te same słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem hurtowo w uk kilkanascie szt KX100 (tylko BIAŁE) :) beda dostepne poczatkiem czerwca, w kwocie 75 zeta z szipem, dostepnych bedzie ok. 7-10 egz., jak cos to proscie o odwieszenie watku ze zbiorowka i wpisujcie sie na liste - decyduje kolejnosc zgloszen :)

ps. nie zapychajcie mi PW bo nie nadążę z kasowaniem :)

ps2. jak będzie duuuże zainteresowanko, zawsze mogę machnąć drugi rzut jak jeszcze będą

(powyżej określonej liczby zamówionych sztuk cena za 1 egz. słuchawek spada symbolicznie, nie ma sensu robić "kobylastych" zamówień")

Edytowane przez adikadik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności