Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 II


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Miałem przez chwilę X5II i dla mnie brzmiał bardzo dobrze, nie wiem czy określenie będzie właściwe ale wręcz sterylnie (co zresztą bardzo lubię).

Bardzo jasno i czysto.

Ja miałem odwrotną sytuację bo najpierw miałem słuchawki a do nich dobierałem grajka. Ostatecznie wziąłem DX80 ale wybór był naprawdę bardzo trudny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posted 05 July 2016 - 23:59

"Zaczęło mnie to drażnić, więc odesłałem dzisiaj do serwisu."

Odnośnie powyższego postu, to bardzo szybko wymieniono mi playerka na nowy :)

 

Ja również słuchałem tego zestawu, nie długo bo tylko w sklepie w Krakowie, ale myślę, że to bardzo dobry zestaw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Porównywałem x5 i x5II bezpośrednio.

Nowe jest lżejszy na basie i ma większą przestrzeń.

 

Moim zdaniem największą jego zaletą jest wygoda użytkownia. Osobiście jeżeli miałbym obecnie kupować DAP do K702 to kupiłbym Cayin N5, bo mnie X5II nie powaliło, no chyba, że z Aune B1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moje X5 I poległo i po wymianie serwisowej dostałem X5II. Jest mniej midbasu, przez co trochę mniej ciepełka. Najbardziej bałem się jasnej góry, ale bez przesady jakiejś drastycznej różnicy w stosunku do I gen nie ma. W ogóle to w 90% to samo granie albo ja nie jestem taki "złotouchy" jak inni :) . Funkcjonalnie jest za to na plus, niby małe zmiany, ale diabeł tkwi w szczegółach. Reasumując - mogłem żyć z X5 i tak samo mogę żyć z X5II.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moje X5 I poległo i po wymianie serwisowej dostałem X5II. Jest mniej midbasu, przez co trochę mniej ciepełka. Najbardziej bałem się jasnej góry, ale bez przesady jakiejś drastycznej różnicy w stosunku do I gen nie ma. W ogóle to w 90% to samo granie albo ja nie jestem taki "złotouchy" jak inni :) . Funkcjonalnie jest za to na plus, niby małe zmiany, ale diabeł tkwi w szczegółach. Reasumując - mogłem żyć z X5 i tak samo mogę żyć z X5II.

To prawda. Można się zgodzić, że 90% to to samo. Kiedyś z Lemonsky'm dość dobrze porównaliśmy, i x5II była jaśniejsza, miała delikatnie mniej basu. Reszty zmian już nie pamiętam.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawdź jak masz ustawione klawisze w trybie blokady. Ja mam włączone głośności, przewijania i środkowy. Ten środkowy załącza mi muzykę nawet bez podpietych słuchawek i wtedy rozładowanie baterii występuje.

 

Może byc tak po prostu, że przy usypianiu nie wyłącza grania i zjada mu baterię. Poza tym przypadkiem nigdy nie miałem problemów z usypianiem, a używam go bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na lockscreen 3, czyli tak samo. Może ja go źle usypiam bo po prostu włączam pauzę wciskając ok na środku kółka. Czas standby timer mam ustawiony na 1 min i po tym czasie zwykle słychać że się wyłącza, ale czasem chce go wybudzic i bateria nie żyje.

 

EDIT: po przywróceniu ustawień fabrycznych odtwarzacza usypianie działa jak trzeba:)

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak samo. Pauza, a potem przycisk power. Tylko ten środkowy duży przycisk jest bardzo delikatny i może przed pełnym uspieniem gdzieś przypadkowo go przyciskasz. Wtedy odpala się muzyka zamiast spać i masz powód pustej baterii ;)

 

Oczywiście to tylko moje przypuszczenia. Równie dobrze może być coś innego skopane.

Edytowane przez scooby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z ręką na sercu słyszycie różnicę pomiędzy low i high gain? Na X5 1gen było bardziej "punchy" a w 2nd gen to już bardzo subtelna różnica, jeśli nie wytwór mojej wyobraźni...

 

 

EDIT: Po kilku dniach wsłuchiwania się i ciągłego zmieniania gainu na różnych kawałkach stwierdzam, że faktycznie jest odrobinę więcej dynamiki i lepsze uderzenie basu.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności