Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanalówki do Fiio X1, Level in - to dobry wybór?


trop

Pytanie

Posiadam Fiio X1 i poszukuje teraz dokanałówek, które dobrze zgrywałyby się z tym playerem. Górna granica to 400 zł.
Lubie brzmienie raczej neutralne, dobrze zbalansowane, ze wskazaniem na dobrą średnicę, ale jednocześnie w miarę "grube" :)

Zastanawiałem się nad Samsungiem Level in. Gdzieś na forum przeczytałem, że to dobre połączenie - czy ktoś z Was może to potwierdzić? :)

 

Dużo dobrego słyszałem też o Audeo PFE 012...

 

Które z nich byście polecili do X1? A może macie jeszcze jakieś inne typy do tej kwoty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do X3 bdb ;)

 

Cytuje siebie, mówię jak jest:
Samsung Level-In ... nie rozumiem sprzedających ten model, fakt zaraz po podłączeniu góra tnie, a słuchawki wypadają, ale po obniżeniu wysokich na moim X3, dobraniu gumek Sony Hybrids i doklejeniu (z uwagi na kształt kabla) prowadnic Audeo otrzymujemy rewelacyjny produkt. Scena mała, ale pozycjonowanie i stereofonia bdb, dobry jakościowo bas, przyjemna średnica i świetna góra. Jeden z najlepszych modeli jaki miałem :P

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dużo dobrego słyszałem też o Audéo PFE 012...

 

Mam to połączenie :) Na szarych filtrach świetnie się słucha klasyki, jazzu, muzyki skupionej na wokalu, czy nawet muzyki popularnej (ale to już zależy jaki wykonawca). Jak chcesz słuchać metalu, czy szeroko pojętej muzyki elektronicznej, to szarych nie polecam. Wtedy czarne filtry są ok, ocieplają dźwięk. Zielone filtry dodają dużą ilość basu, ogólnie nie polecam, chyba że tylko i wyłącznie elektronicznej muzyki słuchasz :P I tak ci podpowiem, że pianki przy PFE 012 to raczej średni pomysł, standardowe tipsy grają lepiej.

 

Jakiś czas temu dodałem jeszcze Fiio E6 do powyższych i teraz słucham na szarych filtrach, wyłączonym korektorze w X1 i we wzmacniaczu mam włączony tryb EQ2 (EQ1 jak mnie najdzie potrzeba na jakiś house albo heavy metal). Mi się podoba :P

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomimo długoletniego kontaktu z muzyką takich niuansów nie wychwytuję w dźwięku, bo zwyczajnie nie miałem tylu rodzajów słuchawek, żeby mieć porównanie :x
Po prostu piszę, że z mojego punktu widzenia (czy tam słyszenia) jest okay :P
Edit: Swoją drogą przymierzam się do własnego tematu z gatunku "co kupić", bo za nausznymi do 250-300zł się rozglądam, więc chętnie posłucham propozycji :3

Edytowane przez lipharDYT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatecznie zamowilem Meelectronics M6 Pro. Mam nadzieje, ze sie dogadaja z X1.

 

BTW z ciekawości wygrzebalem moje stare ep630 i po podłączeniu do X1 pierwszy raz w życiu ich brzmienie mi sie spodobało! Przy odpowiednim ustawieniu EQ potrafi to fajnie zagrać...

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności