Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

OPPO PM-3 - przenośny hit planarny


forum-mp3store

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W naszej ofercie pojawił się kolejny już produkt OPPO - tym razem chodzi o model PM-3. Jest to bardziej przystępna i mobilna wersja modeli PM-1 oraz PM-2.

 

Jakość wykonania niemalże doskonała, do czego już przyzwyczaiło nas OPPO. Poza samą jakością wykonania z pewnością wielu zainteresuje fakt, iż jest to konstrukcja planarna, zamknięta, charakteryzująca się wyjątkowo niską wagą oraz wysokim poziomie izolacji od hałasu otoczenia. Walory brzmieniowe zostaną szerzej opisane w recenzji, która niebawem pojawi się na naszym forum, jednak już teraz możemy powiedzieć, że słuchawki charakteryzuje bardzo spójny i neutralny dźwięk, z dynamicznym, nisko schodzącym basem i barwną, czytelną średnicą. Wszystko to oczywiście przy zachowaniu pełnej mobilności.

 

Dla zainteresowanych forumowiczów, jak zwykle postaraliśmy się o zestawy i promocje - szczegółowe informacje pojawią się zaraz po publikacji recenzji.

 

 

Serdecznie pozdrawiamy,

 

Zespół MP3Store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cena 2k za sprzet portable ma byc super :/

ale poczekajmy na recke... i na odsluchy w mp3store. Bo jesli zagraja na poziomie he500 to mimo ceny jestem za :)

 

@maciux - jak z wygoda? lepiej niz focale? sa wokoluszne czy niezbyt?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironia (grec. εἰρωνεία eironeía, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce. - wiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo obrona albo żart albo co ? po co od samego początku ironizować ??? ....

byłem ciekaw zobaczyłem cenę już przestałem być ciekaw, ironia to ten model :D stacjonarny który można używać portable ale ani jedno ani drugie zapewne .... co za ironia losu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeszcze nie jeden z Was się zdziwi, jak je przesłucha, bo słuchawki są warte swojej ceny. Jak na konstrukcję zamkniętą i dodatkowo przenośną grają rewelacyjnie, są bardzo neutralne, jedynie może do górnego pasma bym się przyczepił patrząc na cenę :) No i wiadomo - przestrzenność też nie jest idealna, ale trzeba pamiętać, że to konstrukcja zamknięta, więc dostajemy seal, kosztem rozpiętości dźwięku, a ten jest naprawdę dobry.

 

I w sumie nie wiem co ma portable do ceny - płacimy za jakość dźwięku, a portable to tylko dodatkowy plus, bo możemy używać zestawu nie tylko w domu. To tak jak z laptopem - złóż sobie kompa za X i laptopa za X, w życiu w tej samej cenie laptop nie będzie równie wydajny co komputer, ale zapewnia mobilność. Tutaj sytuacja jest podobna - może i cena to 2tys. ale mamy konstrukcję planarną, która jest łatwa do napędzenia, a to podejrzewam był nie mały problem dla konstruktorów. Dodatkowo jakość wykonania, która nie ustępuje wcale słuchawkom w tym przedziale - ba od wielu jest znacznie lepsza.

Edytowane przez Chickenek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest - za słuchawki stacjonarne zapłaciłbym tyle. Za portable juz nie bardzo. No ale sa ludzie co kupują portable za 15k i jest ok. Dla mnie idealna cena na ten model to 1500/1600 zł. Niestety popatrzcie co się dzieje z cenami. Denon, Sony, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z wygoda? lepiej niz focale? sa wokoluszne czy niezbyt?

 

Sony 1R uznawane za bardzo wygodne nawet przy tych Oppo nie stały. Nie wiem z jakiej skóry te pady są ale żona stwierdziła, że nie wzgardziłaby torebką lub kozaczkami z takiej skórki :)

 

Dla większości społeczeństwa są wokółuszne, dla co niektórych nauszne ale przy tym komforcie to raczej bez znaczenia (pomijając walory dźwiękowe)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczeta - chodzi o wykorzystanie słuchawek na ulicy. Przez hałas, mój ruch itp równie dobrze spiszą się np T51P :) za 849pln.

Pytanie, czy T51P zapewnią Ci taki seal, jak PM-3 - bo mnie nie. Dodatkowo T51P nie mógłbym słuchać stacjonarnie zamiennie z PM-3 - nie ta wygoda, nie ta jakość dźwięku, dwa różne światy. I tutaj pojawia się uzasadnienie dla ceny i tego co napisał maciux - te słuchawki nadają się zarówno do portable, jak i stacjonarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wielce wdzięczny jakby ktoś sprawdził czy i jak zgrywają się z Plenue p1.

Grały całkiem fajnie, wprawdzie nie słuchałem ich na stacjonarnym torze (więc nie znam pełni możliwości),

ale na spotkaniu u Wojtka podłączyłem do P1 i ładnie grały, tak jak wcześniej ktoś pisał scena nie za duża

ale dźwięk równy i bardzo dobry.

 

A i porównanie wygody T51p z PM-3, to nie ma porównania, miałem DT1350 które są podobne.

Jedna uwaga duże uszy to słabo może być.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności