Skocz do zawartości

Pytanie o porady dotyczące modowania


jerronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Włożyłem do muszli moich akg k530 po kawałku 1,5 mm grubości szmatki podobnej do fizeliny. Bas zdecydowanie się poprawił, ale straciłem na tym dużo przestrzeni jaka cechowała ten model. Wydaje mi się, że średnica również się trochę pogorszyła i jest już trochę nijaka. Szkoda mi tej unikatowości w postaci ogromnej sceny i poruszającej średnicy.

 

Czy można przywrócić część poprzednich parametrów tracąc jak najmniej basu? Czy to jest zależność liniowa między basem, przestrzenią i średnicą?

 

Modyfikacja była robiona na szybko i nie jest to równo doklejone. Co uzyskałbym jeśli materiał przykleiłbym w bardziej dokładny sposób (nie odstawałby miejscami i byłby równo docięty)? Jak zmieniłoby się brzmienie gdyby materiał był przyklejony na zewnątrz muszli w miejscach gdzie są otwory (słuchawki półotwarte)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie włożyłeś tą szmatkę, że basu przybyło basu? Domyślam się, że przed przetwornik obcinając średnie i wysokie.

Co możesz spróbować to wyciąć z tej szmatki po środku mały otwór, a nawet nie tyle po środku, co nad otworami w kratce przetwornika.

Taki mod nie zmieni wiele w charakterystyce - może trochę ociepli dźwięk.

Jak chcesz więcej basu to powinieneś zainwestować w szczelniejsze pady - ja mam u siebie pady HM5. Do tego mocny prądowo wzmacniacz, najlepiej z dość łagodną charakterystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś K530 modowałem dając na ścianę gąbkę, i tak jak Perul pisze, zrobiłem dziurki.

Ja próbowałem też dać pomiędzy przetwornik a ucho materiał, żeby przyciemnić dźwięk, ale z tego co pamiętam słabo to wyszło.

 

Nie jest to zależność liniowa.

Na zewnątrz raczej efekt byłby znikomy, bo to chodzi o to że ten materiał pochłaniał dźwięk, żeby nie odbijał się on od muszli- żeby nie było pogłosu (a z tego co pamiętam w K530 on jest).

Efekt by był gdybyś zakleił od zewnątrz całkowicie otwory. Co widać jak ma się słuchawki z jednym małym bass- reflexem i się go palcem zakryje.

NIerówno materiał może być, dopóki otwory będa w równej proporcji pozakrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki (półotwarte) miały fabrycznie 40% powierzchni otworów zasłonięte czymś w rodzaju fizeliny. Ja zasłoniłem jeszcze kolejne ~40%, tak aby uzyskać bas podobny tego jaki mamy w zamkniętych konstrukcjach.

 

Chyba już przez lata się przyzwyczaiłem do charakterystyki dźwięku tych słuchawek. Pomysł z padami mi się podoba. I tak mam skarpetmoda, więc mogę go trochę powypychać w odpowiednich miejscach. Generalnie to słuchawki sa już bardzo stare, więc modowanie ich traktuję jako eksperyment i chciałbym się trochę tego nauczyć na starych słuchawkach, żeby w przyszłości już móc z jakimś pojęciem przystąpić do modowanie nowszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności