Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie dobre kable głośnikowe?


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wybierzemy drut, to najlepiej kilka cieńszych, a nie jeden gruby. Zakończyć to najlepiej najprostszymi widełkami z miedzi.

 

Ile w ogóle tego kabla potrzebujesz?

 

2 x 2,5-3m

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po zakupie kabla YDYP 2 x 2,5mm2 .
Kabel wpięty już w system, gra tak z 20-30 minut, żadnego zamulenia ani czerni .
Gra gładko i przejrzyście, muszę mu dać trochę czasu na wygrzanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepne się :P Mówicie, że warto brać takie YDYP dla budżetowego zestawu? Mam Yamahę A-400 oraz kolumny http://obrazki.elektroda.pl/2217904100_1357752583.jpg i po prostu w nowym lokum stare kable są zbyt krótkie :P A cena takiego kabla jest... zbyt piękna żeby się nad nim nie zastanowić :) Od razu powiem, że mam BARDZO ograniczony budżet.

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wrażenia z zastosowania YDYP w systemie, macie jakieś porównania z markowymi kablami? Ostatnio słucham na QED Revelation Signature, około 90 zł za metr, gra to detalicznie i przestrzennie, ale trochę za jasno i chudo, mimo że gra to u mnie z lampą. Mam też kabelek głośnikowy Lappa zrobiony z jakiegoś kabla zasiljącego i jest o wiele lepiej, większa masa i kultura, ale kosztem szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .

W moim systemie juz od dluzszego czasu graja YDYP .

W tej chwili mam kombinacje tego kabla ze skretka cat6 - sam YDYP za bardzo mi rozjasnial granie toru .

Nie mialem okazji z niczym porownywac tego kabla, w tej cenie za metr to swietny kabel .

Chetnie bym sprawdzil tego Qeda :)

Lec do najblizszego budowlanego i koniecznie sprawdz ten kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chce eksperymentować, chcę dobry kabel, który za dużo nie napsuje, w dobrej cenie. Może być trochę ponad 10zl/m.

Ja kupiłem sobie kiedyś Cordiale CLS225 i usłyszałem poprawę w stosunku do noname głośnikowy 2zł/m. Dlatego je polecam.

 

Z ciekawych, to na audeosie pojawił się ostatnio ciekawy przewód: https://www.audeos.pl/pl/p/WM-Mix-Stream-2.5mm-kabel-glosnikowy%2C-miedz-miedz-srebrzona/525

Powiem szczerze że gdybym teraz miał kupować to bym zaryzykował :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc dopiszę się tutaj. Znajomy buduje dom i zaczyna wykańczać go w środku. Myślał nad położeniem kabla głośnikowego w podłodze pod panelami/parkietem, ale nie orientuje się za bardzo w sprzęcie, a nie ma sensownego sklepu i specjalistów w tym zakresie w mojej okolicy, a wycieczka 30km nie koniecznie może oznaczać dobre doradztwo. W każdym razie może doradzicie wy coś względnie dobrego i w przyzwoitej cenie? Przyznaję, że nie wiem, z czym będzie to grało. Ot, domowe zastosowanie dla człowieka, który czasem lubi w domowym zaciszu posłuchać muzyki, więc haj-endy odpadają w przedbiegach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Bywalec

Melodika to dość dobry wybór w zakresie budżetowym, postaram się dowiedzieć, kto robi te kable dla nich, podejrzewam, że jedna znana mi firma ;)

Nie siedzę w tych pułapach ale powyżej to na pewno mogę polecić: Kimber 4PR, DNM Reson, Audioquest Rocket 33 oraz oczywiście najtańszy Nordost (Flatline Gold). Ogólnie najsensowniejszym pomysłem jest - jeżeli to ma być stricte budżet - solid core ale z 4 kablami o różnym przekroju. O, coś takiego: http://allegro.pl/przewod-jantzen-audio-solid-core-2x1-0-2x0-5-mm-i5348048193.html Tara Labs Air to może nie będzie ale w tej cenie powinno zdać egzamin.
W tanie taśmy, zwłaszcza te robione na zasadzie przeplatania kabli, bym się nie pchał.

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności