Skocz do zawartości

[DIY] Microlab Solo6c- przeróbka na dwa tryby- aktywny i pasywny?


Andrewek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki pomysł.

Myślę o przerobieniu microlabów Solo6c by były w nich dwie opcje jednocześnie- głośniki aktywne i pasywne.

Można zamontować przełącznik lub osobne gniazdo.

Czy to jest do zrobienia tak prosto jak mi się wydaje? Po prostu lutuję drut omijając wzmacniacz i przedwzmacniacz bezpośrednio do zwrotnic w obu głośnikach i tyle?

A co jeśli bym przełączył nie tak jak trzeba i podłączył do amplitunera głośniki w trybie aktywnym?

Idea jest taka, aby pominąć ten chiński szajs (podobno) w środku i podpinać pod normalnego wzmaka i jednocześnie nie rezygnować z wbudowanego wzmaka, po prostu sobie przełączać.

 

Pozdrawiam,

Andrewek.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki pomysł bo stacja nawaliła, problem w tym że te kolumienki na nić lepszego nie zasługują, dobrać coś lepszego jest jeszcze trudniej.

Cała idea tez w tym by skompensować słabe punkty pracy danego przetwornika i tu bose pokazuje np że można coś wyczarować.

 

Ale po co? sprzedaj kup normalne monitory .... chcesz rób a czegoś się nauczysz dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud! Zrozumiałem całkowicie post Rettera i jeszcze się z nim w 100%zgadzam! :)

Ja jestem orędownikiem komputerówek od microlaba i edifiera, ale tylko w jednym przypadku: chcemy tanich, oszczędzających miejsce, solidnie grających gĺośników. Do 800zł sprawdzają się świetnie. Potem widzę w nich potencjał tylko edukacyjny. A dokupując sensowny wzmak, plus koszt 6c przekraczasz tą granicę od razu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajki wyszli to powiem, że lubię :)

A co do tematu - można się pobawić całkowicie w diy i kupić głośniki plus mdf i lutować :)

Przy przełączniku do aktywnych trzebaby trochę drutu dosztukować, żeby wyciągnąć przełącznik na zewnątrz. Do tego ryzyko zwarcia. Jak dla mnie skórka za wyprawkę, a i z synergią kłopot. Co innego edukacyjnie, ale tutaj z urzędu trza spisać głośniczki na straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wzmaka, a widzę że masz CR620, to rób, koszt znikomy (trochę kabelka, 4 gniazda na kabelki), miałem kiedyś 6c u siebie i grały całkiem fajnie. Wszystko pod warunkiem że w środku jest pasywna zwrotnica, ale chyba jest, jak rozbierzesz to zobaczysz.

Szczerze mówiąc nie rozumiem co w tym trudnego i niebezpiecznego, i w jaki sposób to zaszkodzi niby głośnikom, na początek wyprowadź sobie kabelek na zewnątrz i sprawdź czy opłaca się to robić, jak nie to nie będzie śladu, jak tak to możesz sobie zrobić gniazda wyjściowe i wejściowe obok siebie, i w trybie aktywnym spinać kabelkiem (jak w kolumnach przystosowanych do bi-ampingu, sa takie zwory). Da się to zrobić ładnie, estetycznie i bezpiecznie jak się nie ma dwóch lewych rąk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie taka idea jest, żeby to pod CR620 podpinać. Bo stoi obok 6C zaraz, a grają one z iPoda...

I wiem, że technicznie nie jest to skomplikowane. Dłubię czasem, już modowałem moje 6C i żyją, poradzę sobie.

Chodziło mi o to, czy są techniczne przeciwskazania, typu rodzaj zwrotnicy itp. Ale tak, zwrotnica jest pasywna.

 

 

możesz sobie zrobić gniazda wyjściowe i wejściowe obok siebie, i w trybie aktywnym spinać kabelkiem (jak w kolumnach przystosowanych do bi-ampingu, sa takie zwory). Da się to zrobić ładnie, estetycznie i bezpiecznie jak się nie ma dwóch lewych rąk.

Możesz coś więcej o tym?

Tu mam schemat, jak jest i jak zrobić drugi tryb. Na czerwono jest to co jest fabrycznie, na zielono to co bym zrobił.

Chciałbym najlepiej zrobić tak, aby kablel do wzmaka, CRki, szedł tylko od jednego, głośnika głównego.

Czy to tak wyjdzie? Czy w ten sposób omijam sekcję wzmacniacza i przedwzmacniacza? Czy tu nie ma zonka i nie musiałbym odłączać od zasilania najpierw wmontowanym przełącznikiem ampa i pre-ampa żeby obwód był niedomknięty? Bo podłączając jak na rysunku to w zasadzie omijam sekcje wzmaka i przed-wzmaka tylko przy jednym głośniku.

 

LJnqCIH.jpg


Był już taki pomysł bo stacja nawaliła, problem w tym że te kolumienki na nić lepszego nie zasługują, dobrać coś lepszego jest jeszcze trudniej.

Cała idea tez w tym by skompensować słabe punkty pracy danego przetwornika i tu bose pokazuje np że można coś wyczarować.

 

Ale po co? sprzedaj kup normalne monitory .... chcesz rób a czegoś się nauczysz dowiesz.

To mi kup albo daj hajs :)


Cud! Zrozumiałem całkowicie post Rettera i jeszcze się z nim w 100%zgadzam! :)
Ja jestem orędownikiem komputerówek od microlaba i edifiera, ale tylko w jednym przypadku: chcemy tanich, oszczędzających miejsce, solidnie grających gĺośników. Do 800zł sprawdzają się świetnie. Potem widzę w nich potencjał tylko edukacyjny. A dokupując sensowny wzmak, plus koszt 6c przekraczasz tą granicę od razu.

No, tylko ja dałem za nie 250zł i 30zł za modyfikację i jest dobrze, nie mam zamiaru aktualnie wydawać 800zł a wzmak do nich mam.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak widzę, przykład dla jednego kanału:m9mgYuL.pngJakość za Painta nie najlepsza ale teraz mi się nie chce w czym innym tego rysować(styk normalnie zwarty też narysowany na opak niż widzą to normy, ale nie zmieściłem się i nie chciało mi się już kombinować więcej), więc proszę o wybaczenie :)

 

Ogólnie w panelu dodatkowym zastosował bym jakiś przełącznik lub zworki, zworki chyba taniej wyjdą i korzystniej dla jakości sygnału(choć to juz i tak końcowy etap i nic nie będzie wzmacniane dalej więc...). Z tym że przy zworkach będziesz musiał pamiętać aby nie pomieszać, a przełącznik będzie jednym max 2 guzikami gdzie twoja rola skończy się na wciśnięciu ich. Wybór należy tutaj już do ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie taka idea jest, żeby to pod CR620 podpinać. Bo stoi obok 6C zaraz, a grają one z iPoda...

I wiem, że technicznie nie jest to skomplikowane. Dłubię czasem, już modowałem moje 6C i żyją, poradzę sobie.

Chodziło mi o to, czy są techniczne przeciwskazania, typu rodzaj zwrotnicy itp. Ale tak, zwrotnica jest pasywna.

 

 

możesz sobie zrobić gniazda wyjściowe i wejściowe obok siebie, i w trybie aktywnym spinać kabelkiem (jak w kolumnach przystosowanych do bi-ampingu, sa takie zwory). Da się to zrobić ładnie, estetycznie i bezpiecznie jak się nie ma dwóch lewych rąk.

Możesz coś więcej o tym?

 

Tu mam schemat, jak jest i jak zrobić drugi tryb. Na czerwono jest to co jest fabrycznie, na zielono to co bym zrobił.

Chciałbym najlepiej zrobić tak, aby kablel do wzmaka, CRki, szedł tylko od jednego, głośnika głównego.

Czy to tak wyjdzie? Czy w ten sposób omijam sekcję wzmacniacza i przedwzmacniacza? Czy tu nie ma zonka i nie musiałbym odłączać od zasilania najpierw wmontowanym przełącznikiem ampa i pre-ampa żeby obwód był niedomknięty? Bo podłączając jak na rysunku to w zasadzie omijam sekcje wzmaka i przed-wzmaka tylko przy jednym głośniku.

 

LJnqCIH.jpg

Był już taki pomysł bo stacja nawaliła, problem w tym że te kolumienki na nić lepszego nie zasługują, dobrać coś lepszego jest jeszcze trudniej.

Cała idea tez w tym by skompensować słabe punkty pracy danego przetwornika i tu bose pokazuje np że można coś wyczarować.

 

Ale po co? sprzedaj kup normalne monitory .... chcesz rób a czegoś się nauczysz dowiesz.

To mi kup albo daj hajs :)

Cud! Zrozumiałem całkowicie post Rettera i jeszcze się z nim w 100%zgadzam! :)

Ja jestem orędownikiem komputerówek od microlaba i edifiera, ale tylko w jednym przypadku: chcemy tanich, oszczędzających miejsce, solidnie grających gĺośników. Do 800zł sprawdzają się świetnie. Potem widzę w nich potencjał tylko edukacyjny. A dokupując sensowny wzmak, plus koszt 6c przekraczasz tą granicę od razu.

No, tylko ja dałem za nie 250zł i 30zł za modyfikację i jest dobrze, nie mam zamiaru aktualnie wydawać 800zł a wzmak do nich mam.
Swój wzmak i cena 250 zmienia postać rzeczy :)

Wtedy faktycznie rozcięcie kabla pomiędzy ampem i zwrotnicami ma sens.

Skoro dłubałeś, to na początek spróbuj podłączyć zewnętrzny wzmak na krótko do głośników, bez kombinowania z przełącznikiem. Zobaczysz czy to wogóle jako tako gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować i próbować dopasować do nich wzmacniacz (wielu próbowało, są bardzo często opinie, że oryginał do nich najlepiej pasuje) spróbuj zmodyfikować pre-amp i zwrotnice. Dodatkowo wytłumienie. U siebie zrobiłem taki myk, nowe kondy w zwrotnicy (te same parametry tylko MKP zamiast jakiegoś chińskiego elektrolitowego szajsu), zmieniony sam opamp w preampie (reszty na razie nie ruszałem), do tego wytłumienie mata bitumiczna+filc.

 

Niezależnie od internetowych opinii jestem w stanie stwierdzić, że mogą bez problemu konkurować z tanimi monitorami. W skrócie ożywiły się, grają bardziej naturalnie, wszystko się poprawiło. Na modyfikacje wydałem łącznie niecałe 100zł (wraz z wysyłkami).

 

@EDIT

Pisałem o Solo7C, w 6C koszt modów może być mniejszy, ale generalnie wszystko wygląda tak samo.

 

Co do twojego moda, tak jak Ugz pokazał będzie najprościej i najlepiej tylko kwestia odpowiedniego wyprowadzenia przycisku żeby to wyglądało jakoś

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności