Skocz do zawartości

Astell&kern AK Jr.


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam cenę 2.200 zł (standardowo, bo w przedsprzedaży może być oczywiście taniej - 1.899 zł lub 1.999 zł, ale raczej tak, jak pisze Hibi).

Przy założeniu, że np. Layla, czy AK240 kosztują po 11 kzł (a są pięć razy droższe w $), to AK Jr powinien kosztować właśnie tyle.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że nadal musimy czekać na player "idealny" w rozsądnej cenie.

 

Często posługuję się teraz Taczką T4g 32 GB. AK JR mógłby ją zastąpić. Ma LCD dotykowy,jest płaski, ma sporą pamięć. Znacznie droższy oczywiście , no i ten brak WiFi. Nie uźywam Spotify ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i ten brak WiFi. Nie uźywam Spotify ale kto wie...

Drogi Lordzie! Po co komu w Astellku Spotify, czy Wi-Fi w tramwaju, czy autobusie? ;)

Z tego co wiem każdy sklep z naszej sieci dostanie Juniora na wyposażenie. Jest szansa, że każdy kto będzie chciał dostanie szansę odsłuchu.

Daj proszę Wojtku znać, jeśli by się zdarzyło, że Wasza sieć dostanie AK240SS do testów.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... no i ten brak WiFi. Nie uźywam Spotify ale kto wie...

Drogi Lordzie! Po co komu w Astellku Spotify, czy Wi-Fi w tramwaju, czy autobusie? ;)

po to zeby spiac pod telefon, ktory udostepni net.

w pociagach, w polskich busach jest net. Poki co czesto watpliwej szybkosci, ale jednak idzie to w dobrym kierunku. Podejrzewam ze na rynkach bardziej zinformatyzowanych "publicznie" takie cos jest jeszcze bardziej porzadane.

w pracy mam wifi... chetnie bym mial spotify na takim plajerku...

 

wiele argumentow rozni klienci moga miec...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że, tak jak napisał Grubbby, różni klienci mają różne argumenty (argumenty Lorda Raydena też bardzo silne), ale zastanówcie się Panowie... Jedziemy załóżmy 20-30 minut MPK. Czy jest sens to wszystko odpalać (routery mobilne, itd.) w MPK? Czy w ogóle jest na to wszystko czas? Czy nie lepiej załadować uprzednio w domu muzykę na urządzenie (czy na kartę) i na spokojnie zwyczajnie włączyć sobie przycisk play w odtwarzaczu i zanurzyć się w muzyce? ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bzdurą jest zabieranie takiego sprzętu do MPK, gdzie 10 razy tańszy zestaw da tyle samo frajdy, bo i tak na szczególikach się człowiek nie skupi.

Zostaje więc dom, gdzie wi-fi i bezstratny streaming dają większą kolekcję muzyki oraz lepszą wygodę niż jakiekolwiek karty pamięci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, Ja rozumiem że Twój statement ma sens w odniesieniu do osób z uniwersalnymi IEMami albo nausznikami, które mają taką sobie izolację. Jednakże w przypadku customów masz taką izolację, że bez problemu jesteś w stanie skupić się on the go na szczegółach; oczywiście inną sprawę jest ew. Twój dryfujący w obłokach mózhg. Więc deko nie rozumiem Twojego stwierdzenia.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że sporo uniwersali ma izolacje na poziomie customów a na triflagach i lepszą...Zresztą zobacz sobie jak wyglądają wykresy izolacji. Przy niskich częstotliwościach

izolacja jest dużo gorsza a do takich zaliczają się pomruki silnika autokaru. Zresztą myslę , ze w takich warunkach i np: nowe Momki z NC powinny się dobrze (lepiej) sprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że, tak jak napisał Grubbby, różni klienci mają różne argumenty (argumenty Lorda Raydena też bardzo silne), ale zastanówcie się Panowie... Jedziemy załóżmy 20-30 minut MPK. Czy jest sens to wszystko odpalać (routery mobilne, itd.) w MPK? Czy w ogóle jest na to wszystko czas? Czy nie lepiej załadować uprzednio w domu muzykę na urządzenie (czy na kartę) i na spokojnie zwyczajnie włączyć sobie przycisk play w odtwarzaczu i zanurzyć się w muzyce? ;)

możesz mieć ją offline, kwestia dostępu do muzyki i ile to kosztuje.

Ale faktycznie AK i spotify/deezer jak to wygląda- nie te bajki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemrod, w moim przypadku jedynymi słuchawkami z zauważalnie lepszą izolacją (wręcz totalną) były Ety ER4 na triple.

 

Nigdzie nie napisałem, że customy dają taką izolację że nic nie słychać ze świata zewnętrznego. Moim jednak zdaniem przy poziomie izolacji customów (w większości przypadków lepszej od innych typów słuchawek) dostaje się takie odcięcie że bez problemu można się skupić na detalach. Ja po dłuższym odstawieniu Video 5g i słuchaniu tylko dx100 nie byłem w stanie ponownie słuchać Video 5g i go sprzedałem; decyzję podjąłem właśnie w trakcie słuchania Video 5g on the go. Tym samym, kompletnie się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że on the go player może być średniej jakości bo przecież nie usłyszymy lepszości.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszość usłyszysz, ale to jak kupowanie Ferrari, żeby podjechać do Biedronki. Lepiej wystartuje spod świateł niż Panda? Lepiej. Lepiej brzmi silnik? Lepiej. Taki zakup ma sens? Ni cholery, chyba że już kompletnie nie ma co się robić z kasą.

 

Inszy, Ja rozumiem że Twój statement ma sens w odniesieniu do osób z uniwersalnymi IEMami albo nausznikami, które mają taką sobie izolację. Jednakże w przypadku customów masz taką izolację, że bez problemu jesteś w stanie skupić się on the go na szczegółach; oczywiście inną sprawę jest ew. Twój dryfujący w obłokach mózhg. Więc deko nie rozumiem Twojego stwierdzenia.

To nie jest kwestia izolacji, tylko warunków. Osobiście nie widzę możliwości wgłębiania się w nagrania, kiedy przepychasz się tłumie, tramwajem/autobusem trzęsie, a obok o szybę opiera się przedwczorajszy menel.

Codzienne 15 minut takiego przejazdu jest warte wydawania powiedzmy 6 tysięcy na zestaw audio? Dla kogoś może i tak, ale biorąc na logikę, to jest zwykła masturbacja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To fakt, że, tak jak napisał Grubbby, różni klienci mają różne argumenty (argumenty Lorda Raydena też bardzo silne), ale zastanówcie się Panowie... Jedziemy załóżmy 20-30 minut MPK. Czy jest sens to wszystko odpalać (routery mobilne, itd.) w MPK? Czy w ogóle jest na to wszystko czas? Czy nie lepiej załadować uprzednio w domu muzykę na urządzenie (czy na kartę) i na spokojnie zwyczajnie włączyć sobie przycisk play w odtwarzaczu i zanurzyć się w muzyce? ;)

 

możesz mieć ją offline, kwestia dostępu do muzyki i ile to kosztuje.

Ale faktycznie AK i spotify/deezer jak to wygląda- nie te bajki

O to, to... dokładnie, jak piszesz. Muzyka załadowana wcześniej i odpalamy w trybie offline, do tego wimp/tidal hifi i jest super. Zresztą, nawet gdybysmy korzystali niezbyt często z tego dobrodziejstwa, to przynjamniej MAMY WYBÓR :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, dostrzegam deko Twoj punkt.

 

Jezeli zas chodzi o ferrari to przy zalozeniu ze kupujesz samochod bo Ci sie podoba z glownym zamiarem aby jezdzic a nie wygladac to nie widze nic zlego podjechania ferrari do biedronki czy odwrotnie panda pod sklep gucci czy prady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dam trzeci punkt widzenia :D

jeden w autobusie zamknie oczy i uslyszy roznice i jest w stanei sie delektowac - o ile ta izolacja rzeczywiscie jest na dobrym poziomie.

A drugi nawet z hiper izolacja nie uslyszy roznicy bo wstrzasy, ludzie dookola, spadajace liscie z drzew i inne ******ly pochlonia mozgownice. A pamietajcie ze roznica w DAPach jest niewielka w porownaniu z roznica w sluchawkach... ktora tez nie kazdy wychwytuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie Inszy - router mobilny mam odpalony już przy wyjściu z domu. Telefon ma włączone WiFi i jestem online.

 

Shakur ma rację. Sprzęt kupuje się dla siebie. Ma ktoś możliwości i ochotę to jeździ z AK240 i z Customami tramwajem. Zresztą tramwaj czy autobus staje się środkiem lokomocji bo zwyczajnie auta w centrum miasta nie ma gdzie zaparkować. Albo parkingi mają za wysokie opłaty.

Wolę czasem zapłacić haracz MPK niż napychać kasę miejską Panu Prezydentowi i jego kolesiom (sprawa parkingu koło ZOO we Wrocławiu to jak historia mafijnej korupcji...).

 

Powiem jeszcze,że przy sobie mam też czasem czytnik ebooków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy-> Wiesz... Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że przy sprzyjających warunkach akustyczno-lokalowych, w ogóle bez sensu jest słuchanie muzyki w domu na słuchawkach, bo znacznie przyjemniej jest słuchać na dobrej klasy zestawie audio. Więc gdzie niby mam słuchać AK240? :)

Mam małe doświadczenie, jeśli chodzi o typowe słuchawki, ale na podstawie tego, co słyszałem ostatnio, naprawdę nie wiem, co ludzie widzą (słyszą) np. w takich Ultrasone Edition 5 Unlimited (w odniesieniu do dobrze zestawionego stacjonarnego systemu audio z kolumnami głośnikowymi).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności