Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&kern AK Jr.


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Cienki player od razu wydaje się mniej audiofilski :(
Generalnie dziwny taki, krzywy, mogli by sobie darować wzorkowane plecki o pokrętle nie wspominając. Ale to tylko moja własna opinia odnośnie designu, a nuż zrobi szał muzycznie? (nie zrobi :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zacząłem tym interesować to iPod 6G kosztował 1000 zł. Natomiast słyszałem o cenach iRiverów starych koło 2-3 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się przedsprzedaż tego sprzętu w MP3store. Ciekawe za ile....

 

Jak sądzicie - czy jest to sprzęt opłacalny na dłuższą metę w świetle innych playerów ? Rozumiem,że napędzi to spokojnie wszelkie portable nauszniki. Może będzie to coś w stylu Sonny ZX-1, którego część z naszych userów lubi a część twierdzi,że nie napędza on dobrze nawet Momentum.

 

Znalazłem takie zdanie :

"The Astell & Kern AK Jr is based on the hardware of the Astell & Kern AK100 with DAC Wolfson WM8740" .

(http://www.techtoyreviews.com/astell-kern-ak-jr-hi-fi-audio-music-player-with-64gb-memory-and-ultra-slim-design/)

 

Ciekawe czy chodzi o AK100 MK I czy MK II - obstawiam MK I.

 

I jeszcze :

"he Astell and Kern also favor descrambles DSD 2.8 MHz by switching PCM format and then sent to the DAC. An additional feature of this Music Player is the ability to use USB DAC to connect with PC / Mac to transfer audio files better than the sound card on your computer. The device does not support Wi-Fi connections, but integrated Bluetooth 4.0. Connect a 3.5mm headphone with the output impedance to 2 Ohms for a significant gain in sound fidelity"

 

I jeszcze Alex An z FejZbuka

 

"About Astell&Kern new model :

Yes. Its model name is AK Jr.
Yes. It will be available in May.
Yes. It has signle wolfson DAC which is same as AK100.
Yes. It can playback DSD.
Yes. Its internal memory is 64GB.
Yes. It is very slim. Just 9mm thickness.
Yes. Its body is made of Aluminum.
Yes. Its rear panel is Gorilla glass.
Yes. It can play 12h based on 16/44 and 9h for 24/96.
Yes. Its MSRP is US$499. (without VAT)

No. It do not support Optical Out.
No. It do not support Balanced out.
No. It do not include bundle case.
No. It do not support wi-fi.
No. It do not suppot 128GB microSD. (but try after FAT32 format)
No. Its sound is not the same as AK100.

Sound better than AK100? You kidding me? Two and half years are long enoug time to make BIG progress!

Don't look down on Jr just because it is entry model.
This is the newest Astell&Kern and we know what portable Hi-fi player should be."

 

Szkoda,że brak WiFi i optyka....

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy ak co mi sie na prawde podoba. wifi faktycznie zal odkad sobie spotify "zaprenumerowalem"...

a wiadomo czy moze robic za DACa dla Androida/iP?

 

jesli zagra lepiej niz dx90 to moze miec moje zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezstratny streaming, to już nie jest żadna egzotyka i bardziej by się przydał, niż bt.

Broń Panie Boże ruszać bluetooth!

Ja w pilocie na bluetooth IAA01 jestem zakochany (pomimo, że wizualnie to tandeta), ale grunt, że bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Gdyby jeszcze miał funkcję włączania i wyłączania DAP-a, to szczerze powiedziawszy dla mnie byłby wart nie 200 zł, a nawet 500 zł!

Zresztą, nawet teraz, kwota 200 zł jest dziwna w kontekście cen marki Astell&Kern.

Gorąco polecam ten pilocik!!!

jesli zagra lepiej niz dx90 to moze miec moje zainteresowanie :)

Czy ja dobrze czytam? I wtedy kupisz urządzenie tej "dresiarskiej" marki? :huh:

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wart 200pln? Przeciez duzo bardziej rozbudowane piloty renomowanych firm sa w tych kwotach.

Moj pilot do telewizora, do Blueraya - wszystkie maja funkcje wlaczenia :D Tylko ten do DACa nie ma :/ I w zadnym wypadku nei sa warte 200pln. Nawet jakby ten DACowy mial funkcje wlaczenia.

Ale pewnie jakbym nakleil znaczek AK to by byly?!??! Masakra...

Co w pilocie AK jest co nie ma w moich ze ma byc tyle warty?

 

Jak to sie czesto zdarza zle czytasz :) Dresiarskiego w zyciu bym nei kupil. Dresiarskie czy paskudne tragiczne kubly urzadzenia to nie sa dlatego ze sa AK tylko dlatego ze tak je zaprojektowali (ak240 czy ak500N). Nigdy o marce jako takiej tak nie powiedzialem. Mowilem o przewartosciowaniu ich produktow w stosunku do jakosci.

aLe tan ak jr jesli bedzie lepszy od dx90 i bedzie ponizej 2kpln to moze od tej smutnej taktyki nabijania klienta w butelke odejsc. Dodatkowo jest pierwszym na prawde ladnym playerem AK. Dlatego jestem nim zainteresowany. Ale oczywiscie najpierw treba posluchac co to warte...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby-> Bardzo fajne w pilocie IAA01 jest to, że szybko (lub wolniej/precyzyjniej - w zależności od potrzeb) można zrobić głośniej, a jak kręcę kręciołkiem od AK240, to czasem jeża z nudów mogę urodzić :(

Dzięki remołcikowi IAA01 czuję się jak ze sterami sportowego samochodu :) w stosunku do kręciołka AK240, który mogę przyrównać do jazdy MPK :lol:


Ja wulkana nigdy nie zrozumiem, więc nawet nie podejmuję dyskusji :)

Podejrzewam, że na żywo wrażenia ze spotkania ze mną mogą być inne. Sporej ilości osób w "wirtualnej rzeczywistości" nieraz obija lub są w sprzeczności ze swoją naturą (i być może też to tyczy się mnie) ;) Pozdrawiam!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... to to i duzo wieksza funkcjonalnosc maja pilot renomowanych innych marek. Nawet z ekranami lcd i innymi ******lami... wiec AK znow i pilotem nabija w butelke wiec dla mnie kompletna bzdura ze wart takiej ceny bo potrafi fajnie zmieniac glosnosc. Moj chinski pilot uniwersalny za 30pln tez to potrafi, a ma wieksza funkcjonalnosc.

A ze AK240 jest tak slabo przemyslany w tej cenie to juz bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze AK240 jest tak slabo przemyslany w tej cenie to juz bez komentarza...

Kwestia gustu. Niektórym precyzyjna regulacja głośności w AK240 może się podobać, ale ja tam wolę "mocniejsze" wrażenia i dlatego bardziej podoba mi się regulacja głośności w Twoim DX90, niż w AK240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500$ netto + VAT + przewalutowanie na Polskę! (droższy o 100$ od DX90)

czyli za 1900 macie w przedsprzedaży na moje

- bez wifi

- bateria wymienna?

- ~ 9-12h na 1 ładowaniu

 

taka marka i etui nie dorzucili?

 

poza rozmiarem to nic nowego

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności