Skocz do zawartości

majkel

Rekomendowane odpowiedzi

@majkel - a gdzie byś postawił behra, któremu wymieniałeś zegary?

Jeśli pytasz o egzemplarz Barthussa, to trochę wyżej niż Myteka.

 

Dokładnie. Trzeba po prostu wiedzieć. A najlepiej zadzwonić do majkela czy się coś ma podobać czy nie. Bo zawsze można się pomylić i wtopa - wyjść na żółtodzioba.

Ja nikomu nie mówię, co się ma komuś podobać, bo nie jest obowiązkiem zachwycać się dźwiękiem wysokiej jakości. Po prostu nie zgadzam się z konkretnym Twoim poglądem, do którego się odniosłem. 192-DSD to nie jest dla mnie wysoka klasa, zresztą po co by wypuszczali Manhattana i Brooklyna? Za okolice 3kzł jest Audiolab M-DAC, IMHO lepszy i dźwiękowo i funkcjonalnie, więc masz lepiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziś na występach od czesia te Twoje Fischery - z Geekiem jest sucho ale to wina sluchawek a nie napędzenia - coś się uparł na te gumowane u-/oblepy z iBooda ? :D

Spirytus do nich mogłem kupić w Biedronce 0,5L, i jak teraz ubywa ciut ciut to mówię dziewczynie, że podczyszczam Fiszery...

No w ciemno brałem bazując na opisach HM5, że tam masywnie i równo, i tak wylądowałem na Saharze. Ale takie 770dt z Twojej sygnatury też wcale mi nie odpowiadały, za duża V-ka, bas musiałem przykręcać a góra też momentami zakuła, mimo, że niby ta 80 Ohm wersja miała być wolna od tej typowej szpilki Beyera, M50 w ogóle dla mnie brzmiały tak jakoś sztucznie w każdym paśmie, więcej sensownych słuchawek w zasadzie nie znam :F Ogólnie to nie wiem czy się tak międzygatunkowo muzycznie zrozumiemy jeśli Ty słuchasz cywilizowanej muzyki a ja kudłatych brudasów w garażu na przełomie lat 80 i 90-tych. Przeszedłbym się na odsłuchy marudzić do sklepu, ale chyba wolę jednak postawić na dokanałowe na razie (bo się lepiej leży), może ten hicior w promo zwany R2A, faktycznie ogromna zajawka na headfonics, zwłaszcza sceną (w dokach?) i tonalnie chyba seems legit.

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@majkel - a gdzie byś postawił behra, któremu wymieniałeś zegary?

Jeśli pytasz o egzemplarz Barthussa, to trochę wyżej niż Myteka.

 

Dokładnie. Trzeba po prostu wiedzieć. A najlepiej zadzwonić do majkela czy się coś ma podobać czy nie. Bo zawsze można się pomylić i wtopa - wyjść na żółtodzioba.

Ja nikomu nie mówię, co się ma komuś podobać, bo nie jest obowiązkiem zachwycać się dźwiękiem wysokiej jakości. Po prostu nie zgadzam się z konkretnym Twoim poglądem, do którego się odniosłem. 192-DSD to nie jest dla mnie wysoka klasa, zresztą po co by wypuszczali Manhattana i Brooklyna? Za okolice 3kzł jest Audiolab M-DAC, IMHO lepszy i dźwiękowo i funkcjonalnie, więc masz lepiej i taniej.

 

Ty robisz coś więcej niż się nie zgadzasz. Ty dyskredytujesz mój pogląd odbierając mi zdolność oceny. Piszesz - podoba mu się, a to znaczy że jeszcze nie słyszał tego co mi się podoba bardziej, znaczy nie wie jak może grać dobre źródło. A ja wiem, bo mi się inne podoba bardziej. Wybacz, ale to jest moim zdaniem poniżej poziomu.

 

Na pewno sporo krócej siedzę w audio od Ciebie, ale nauczyłem się jednej rzeczy. Gra cały tor, grają synergie, "grają" preferencje słuchacza. Tani i pozornie "gorszy" klocek, "z niższej półki" może w jakimś systemie pozamiatać 3 razy droższy i bardziej uznany. Ten, którego uważam za lepszy może nagle w innym systemie zagrać dużo gorzej niż "gorszy". Jeden słucha takiej muzyki, to mu się to spodoba, inny takiej, to polubi co innego. Ty wciąż tego nie wiesz? A może wiesz i po prostu bawisz się w manipulacje?

 

Tak więc ja wygłaszam swoje opinie i toleruje wszystkie inne i przyjmuje do wiadomości. Sam wiem, jak można nawet swoje opinie często zmieniać np. kupując po raz drugi jakieś urządzenie i używając je z innym sprzętem.

 

Myteka słuchałem z 007 MK1, 009, Lambdami Signature, 507, HD800 i innymi. Wzmaki to LST z dobrymi wzmacniaczami stereo, Eurydyka, a także kilka wzmaków Staxa, Dubiel Skorpion HV-1 i inne. Źródła porównawczo to głównie Muse Dac Model Two, stary dobry dac, poza tym chwilę Cayin idac-6 (ten nie podobał mi się). Behringera Barthussa też miałem i to jakiś czas i Mytek stawiam jednak wyżej, choć Behr jest zupełnie niezły. Mytek to nie jest ideał i nosi delikatne znamiona jazgotu niekiedy, ale ma szereg zalet i ogólnie gra bardzo dobrze moim zdaniem, energetycznie, dobrze różnicuje barwę. Osobiście wolę jednak spokój, elegancję i kulturę grania Muse Dac na podwójnym PCM63K.

 

Under pamiętam jak relacjonował sekcję dac Myteka ze swoją Lampucerą i raczej był to równiutki pojedynek. Twoim zdaniem rozwałkowuje, no fajnie, ale niestety nikt nie jest wyrocznią i Twoja opinia jest warta tyle co inne w całym morzu poglądów.

 

Nowy właściciel ocenia Myteka wyżej od Cayina, ale ostatnio kupił kolejny nowy wmak i na tym stawia wyżej Cayina. I tak dalej, i tak dalej...

 

Tak więc pozostawiam do przemyślenia i życzę wszystkiego dobrego na Święta, w pokoju i bez złośliwości. Pozdrawiam :)

Edytowane przez touok
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem nigdy Geeków, ale z tego co widziałem to powiedziałbym, że większość twierdzi iż Mojo jest lepszy niż Geeki, ale Geeki mają lepszy stosunek price/performance. Do tego warto dodać, że jest też duża grupa osób, która nie lubi sposobu grania Mojo i twierdzi, że Geeki grają lepiej. W USA lubią też hejtować na produkty Chorda, bo tam cenowo nie wypadają korzystnie, a w Europie jest na odwrót, sprowadzać takiego Geeka V2 za te $300 + opłaty to chyba średni deal.

 

Jak sam nie porównasz to nie dowiesz się. Moim zdaniem Mojo to nie jest dobry sprzęt na posłuchanie w sklepie przez 10 min, na początku nie porwał mnie w stosunku do wydanych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ktoś w stanie porównać któregokolwiek Geeka z HRT Microstreamerem? Z pamięci, hipotetycznie, jakkolwiek?

GeekOut moim zdaniem wyraźnie lepszy, bez porównania. Miałem jeden i drugi :) Już model 450 zapewnia naprawdę zastanawiającą moc napędową - szczególnie dla niskoomowych słuchawek. Moim zdaniem w dziedzinie DACów-pendrive`ów to jest hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Panie?)... Pojawił się GO1000 na allegro. Zacząłem licytację, ale pewnie nie tylko ja o nim myślę. Jak ktoś ma zamiar startować do niego, proponuję się dogadać co do ceny na PW, żeby sobie niepotrzebnie nie podbijać.

Link

 

Jak ktoś przebije moją maksymalną, to wtedy uśmiechnę się do Adika po GO450 :)

A na razie próbuję szczęscia.

 

edit:

No to ja już pasuję :)

Bijcie się między sobą.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności