Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

majkel

Rekomendowane odpowiedzi

DX50 to kompletnie inna kostka. Ona wręcz tak "referencyjnie" brzmieć nie powinna, w aplikacji Wolfsona. DX50 dla mnie brzmi miękko, nie tracąc detali, chociaż nieco droższy X5 jest bardziej detaliczny, ale i bardziej "cyfrowy". Ale jest lekki misiu w sensie mocy, brzmi to trochę sucho.

 

Spodziewam się po Twojej Sławku opinii nt budowy analoga Geeka, że faktycznie ożywia ona dźwięk kostki DACa. W DX50 tego brakuje. W ogóle iBasso nie za bardzo mi odpowiada w sekcji analogowej, jedynie DX100 się tutaj wyróżnia (i nie tylko tym, aplikacja DACa tam to jest kombinacja alpejska).

 

Myślę, czy na tapetę małego Sabre nie wziąć, z klasowym analogiem może być nawet lepiej niż w Geeku 450.

 

Januszu, jak to małe cudo brzmi z DT990?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla klarowności sytuacji napiszę, że nie uważam Geeka za ostateczną ostateczność w kwestii dobrej implementacji tej kostki. On już po prostu przekroczył tę potrzebną granicę, ab było przyjemnie. Ale to jeszcze nie znaczy, że jest idealnie. Bo nie jest, na pewno da się więcej wycisnąć, choćby w kwestii kontroli dolnych zakresów i ogólnej kontroli i kultury brzmienia. Ale do tego trzeba jeszcze i zasilanie stabilne jak skała. A tutaj wiadomo, wsio leci USB. Więc na pewno da się lepiej.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX50 to kompletnie inna kostka. Ona wręcz tak "referencyjnie" brzmieć nie powinna, w aplikacji Wolfsona. DX50 dla mnie brzmi miękko, nie tracąc detali, chociaż nieco droższy X5 jest bardziej detaliczny, ale i bardziej "cyfrowy". Ale jest lekki misiu w sensie mocy, brzmi to trochę sucho.

 

Spodziewam się po Twojej Sławku opinii nt budowy analoga Geeka, że faktycznie ożywia ona dźwięk kostki DACa. W DX50 tego brakuje. W ogóle iBasso nie za bardzo mi odpowiada w sekcji analogowej, jedynie DX100 się tutaj wyróżnia (i nie tylko tym, aplikacja DACa tam to jest kombinacja alpejska).

 

Myślę, czy na tapetę małego Sabre nie wziąć, z klasowym analogiem może być nawet lepiej niż w Geeku 450.

 

Januszu, jak to małe cudo brzmi z DT990?

 

Sekcja analogowa w DX50 to bieda aż piszczy :)

Więc nie ma się co dziwić, że gra to niezbyt szczególnie.

 

Oppo HA-2 gra bdb.

A to też TPA6120A2 i ES9018K2M.

 

W środku świetnie zbudowane i bardzo przemyślane urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki uprzejmosci jd1210 testuje sobie Geek Outa. Od razu zastrzegam, ze wystepuje glownie w roli DACa przez wyjscie slucawkowe. Obecne slawki w postaci pradozernyc ortodynamikow i tanic dokanalowek sluzacyc do biegania nie pozwalaja mi ocenic i docenic co ten mikrus potrafi w swoim glownym zalozeniu.

Niemniej jesli ktos mysli o tym sprzecie jako dacu to dla mnie jest to spore rozczarowanie. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to nie jest czyste LO, ale mimo wszystko spodziewalem sie znacznie wiecej. Tymczasem okreslilbym dzwiek jako idacy masywnoscia od dolu poprzez cudosc i brak dociazenia na srednicy do rozswietlenia na gorze. Jest przy tym dynamicznie i prezycyjnie, ale jak dla mnie niezbyt naturalnie, zeby nie powiedziec dosadniej.

Do Audio GD 1.32 czy cocby Subbu DAC (Sabre 9023) + WaveIO ma daleko.

Byc moze ze slucawkami brzmi to calkiem inaczej, lepiej, ale w tym konkretnym zastosowaniu mnie nie zacwycilo. Szkoda, bo myslalem o zakupie. Tutaj konczaca sie aukcja:

 

http://www.ebay.de/itm/like/LH-Labs-Light-Harmonic-Geek-Out-USB-DAC-32-bit-384kHz-DSD-128-NEU-OVP/171863949455?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p5197.c100068.m2280&_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140211130857%26meid%3D5e0777448213400d9b5b1147224adc8b%26pid%3D100068%26clkid%3D7738324759041490993&_qi=RTM2052467

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieki uprzejmosci jd1210 testuje sobie Geek Outa. Od razu zastrzegam, ze wystepuje glownie w roli DACa przez wyjscie slucawkowe. Obecne slawki w postaci pradozernyc ortodynamikow i tanic dokanalowek sluzacyc do biegania nie pozwalaja mi ocenic i docenic co ten mikrus potrafi w swoim glownym zalozeniu.

Niemniej jesli ktos mysli o tym sprzecie jako dacu to dla mnie jest to spore rozczarowanie. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to nie jest czyste LO, ale mimo wszystko spodziewalem sie znacznie wiecej. Tymczasem okreslilbym dzwiek jako idacy masywnoscia od dolu poprzez cudosc i brak dociazenia na srednicy do rozswietlenia na gorze. Jest przy tym dynamicznie i prezycyjnie, ale jak dla mnie niezbyt naturalnie, zeby nie powiedziec dosadniej.

Do Audio GD 1.32 czy cocby Subbu DAC (Sabre 9023) + WaveIO ma daleko.

Byc moze ze slucawkami brzmi to calkiem inaczej, lepiej, ale w tym konkretnym zastosowaniu mnie nie zacwycilo. Szkoda, bo myslalem o zakupie. Tutaj konczaca sie aukcja:

 

http://www.ebay.de/itm/like/LH-Labs-Light-Harmonic-Geek-Out-USB-DAC-32-bit-384kHz-DSD-128-NEU-OVP/171863949455?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p5197.c100068.m2280&_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140211130857%26meid%3D5e0777448213400d9b5b1147224adc8b%26pid%3D100068%26clkid%3D7738324759041490993&_qi=RTM2052467

Geek jako dac plus wzmacniacz z tego "line out" było fatalnie, sprawdzałem.

Natomiast jako daconapędzacz lcd2 (czyli audeze podłączone normalnie do wyjścia słuchawkowego) baaardzo ok. Być może właśnie dlatego : "Tymczasem okreslilbym dzwiek jako idacy masywnoscia od dolu poprzez cudosc i brak dociazenia na srednicy do rozswietlenia na gorze.", bo lcd średnicę mają bardzo dociążoną, a rozświetlenie na górze by im się przydało.

W ogóle to całe "line out" w geeku to jakaś ściema.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieki uprzejmosci jd1210 testuje sobie Geek Outa. Od razu zastrzegam, ze wystepuje glownie w roli DACa przez wyjscie slucawkowe. Obecne slawki w postaci pradozernyc ortodynamikow i tanic dokanalowek sluzacyc do biegania nie pozwalaja mi ocenic i docenic co ten mikrus potrafi w swoim glownym zalozeniu.

Niemniej jesli ktos mysli o tym sprzecie jako dacu to dla mnie jest to spore rozczarowanie. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze to nie jest czyste LO, ale mimo wszystko spodziewalem sie znacznie wiecej. Tymczasem okreslilbym dzwiek jako idacy masywnoscia od dolu poprzez cudosc i brak dociazenia na srednicy do rozswietlenia na gorze. Jest przy tym dynamicznie i prezycyjnie, ale jak dla mnie niezbyt naturalnie, zeby nie powiedziec dosadniej.

Do Audio GD 1.32 czy cocby Subbu DAC (Sabre 9023) + WaveIO ma daleko.

Byc moze ze slucawkami brzmi to calkiem inaczej, lepiej, ale w tym konkretnym zastosowaniu mnie nie zacwycilo. Szkoda, bo myslalem o zakupie. Tutaj konczaca sie aukcja:

 

http://www.ebay.de/itm/like/LH-Labs-Light-Harmonic-Geek-Out-USB-DAC-32-bit-384kHz-DSD-128-NEU-OVP/171863949455?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p5197.c100068.m2280&_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140211130857%26meid%3D5e0777448213400d9b5b1147224adc8b%26pid%3D100068%26clkid%3D7738324759041490993&_qi=RTM2052467

 

Zawiedziony nie byłem, ale spodziewałem się więcej, podobnie jak kolega. Tak czytam ten temat i widzę, że opinie są nader optymistyczne, nie wiem, mnie nie urzekł ten sprzęt. Jest niezły, ale po takich opisach człowiek oczekuje cudów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj aktualnie uzytkowany egz Geeka 450 (nie ten nowy ze sklepu na sell) bralem od Angola ktory zakupil V2 i przy okazji narzekal na jej wykonanie tzn. obudowe i niewielki wzrost SQ w stosunku do V1 wobec sporo wyzszej ceny. Przy tej okazji podkreslal super synergie z Fidelio X2, z ktorymi pozostal ze wzgledu na wybitny stosunek jakosc / cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie HD800 z geekout 1000.
Gra to dla mnie zaskakująco dobrze.
Dla przykładu mój były tor dla HD800: Dacmagic Azur+Schiit Lyr nie pamiętam by zagrał lepiej od tego geek-a :o

Spodziewałem się, że HD800 zagrają mniej więcej na takim samym poziomie jak z Fiio X5, tymczasem zagrały lepiej niż z przenośnym grajkiem ;)
Szkoda, że nie mam porównania do wersji 450, bo jestem ciekaw czy on też tak dobrze by zagrał z HD800.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie HD800 z geekout 1000.

Gra to dla mnie zaskakująco dobrze.

Dla przykładu mój były tor dla HD800: Dacmagic Azur+Schiit Lyr nie pamiętam by zagrał lepiej od tego geek-a :o

Spodziewałem się, że HD800 zagrają mniej więcej na takim samym poziomie jak z Fiio X5, tymczasem zagrały lepiej niż z przenośnym grajkiem ;)

Szkoda, że nie mam porównania do wersji 450, bo jestem ciekaw czy on też tak dobrze by zagrał z HD800.

Podeslac? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gra dobrze z audeze. Sprawdziłem dokładnie na Twoim egzemplarzu a wcześniej na 450. Oczywiście slabiej niż na moim torze ale przy tej cenie, rozmiarze i wygodzie nie można marudzic. BTW zostajesz na dt990? Wściekłeś się czy co? :)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jako niezorientowany mam pytanie - o co chodzi z tymi pendrivami udającymi ;) DAC i AMP ? Bo,że jeszcze DAC to rozumiem, ale czy to prawda,że taka mała pierdółka napędza "poważne słuchawki" ? Może jeszcze T1 v2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gra dobrze z audeze. Sprawdziłem dokładnie na Twoim egzemplarzu a wcześniej na 450. Oczywiście slabiej niż na moim torze ale przy tej cenie, rozmiarze i wygodzie nie można marudzic. BTW zostajesz na dt990? Wściekłeś się czy co? :)

Jaka jest różnica na audeze między geekout 450 a 1000? O ile pamiętasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności