Skocz do zawartości

Co po iP4s? [Android]


kasumo

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji pilnej potrzeby zakupu zwracam się z prośbą o ukierunkowanie mnie co do poszukiwań telefonu.

 

Z założeń:

- android - mam sporo aplikacji zakupione, dodatkowo level-iny mi podpasowały,

- dźwięk o sygnaturze zbliżonej do iP4s, może być technicznie lepszy, downgrade jak i totalna zmiana w charakterze niewskazana,

- ekran max 5,5 cala, wskazany mniejszy,

- nie musi być to demon wydajności - nie gram, jednakże kilka kart w przeglądarce zazwyczaj mam otwarte,

- przyzwoity aparat - głównie fotografuję dokumenty - jednak często w kiepskim świetle bez opcji "błyskania",

- bateria musi wytrzymać minimum dobę - mam na myśli normalne wykorzystanie - w moim przypadku kilkadziesiąt rozmów, poczta, przeglądarka jak nie mam laptopa pod ręką, zdalny dostęp rdp kilka razy dziennie...

- zakup na wolnym rynku, jednak w kraju - muszę kupić do poniedziałku (znaczy w poniedziałek mieć fizycznie), niekonieczna FaVat

- obsługa LTE,

- min 32GB lub slot na kartę SD,

- cena do okolic 1500 zł, ( z jakimś tam marginesem w górę aczkolwiek niechętnie),

- tel. nowy lub "prawie nowy",

- na markę, lans, pseudo prestiż itp. mam wyrąbane (korzystam z e90 i nie mam oporów przed wyciąganiem jej z kieszeni).

 

Po zapoznaniu się z tymi kilkoma tematami na forum mam tylko mętlik w głowie a pośpiech nie sprzyja racjonalnemu myśleniu, stąd prośba o delikatną pomoc.

 

Co brałem do tej pory pod uwagę:

 

- iP5S - może nie android, ale ten sam ekosystem co obecnie - niemniej ponoć dźwiękowo słabiej od 4s,

- Meizu mx4 - raczej nie kupię do poniedziałku, ofert na All brak, w sklepach na zamówienie,

- Oneplus One - tu by dało się powalczyć,

- JiaYu S3 - też by się dało pewnie kupić w Wa-wie, kompletnie nie wiem jak to gra?

- Galaxy Alpha - przeraża mnie pojemność baterii...

- LG G3 - też nie wiem jak gra, faktycznie laguje?

 

Inne propozycje?

Edytowane przez kasumo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,iphone ma to do siebie,że jakość muzyki stoi tu na bardzo wysokim poziomie(jak na telefony oczywiście).Chociaż są osoby dla których np.sgs3 czy one m8 grają lepiej.Kwestia preferencji dźwiękowych i doboru słuchawek.Z3 podobno ma nieco lepszą jakość dźwięku niż Z2(nie porównywałem,powtarzam tylko opinie).Natomiast musisz jeszcze zwrócić uwagę na to,że Z3c ma sporo gorszy zewnętrzny głośnik od zwykłej Z3,więc nawet jeśli nie słuchasz muzyki na głośniku,to może to przeszkadzać w usłyszeniu sygnału wiadomości czy połączenia w jakimś głośniejszym miejscu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu MX4 - akurat w okolicach tej kwoty masz wersje 32GB, Ewentualnie Galaxy Alpha. Wbrew pozorm bateria jako tako daje rade.

 

Meizu jest faworytem, tyle że fizycznie w sklepie nigdzie nie ma, tylko na zamówienie, więc do jutra się nie uda ( piszę o Wa-wie, na moim zaścianku to już w ogóle utopia).

Niestety sprawa wygląda tak iż trafiam na dłuższy czas do szpitala i stąd to ciśnienie. Chcę wziąć ze sobą tylko jedno urządzenie - mniejszy kłopot z ładowaniem i mniej do pilnowania.

Z3c i Alphę znajdę w MM czy innej macalni bez problemu więc spróbuję odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Alfę w takim razie. Po tym jak rozwaliłem z1 pewnie na nią się przestawię jak zbiorę fundusze. Choć Meizu ma chyba odrobinę więcej mocy to klasa grania podobna. Tu chyba zaważy cena - trochę tańszy jest samsung. Dylemat mam również spory. Szuka też info co siedzi w innych ciekawych Chinczykach:1+1, jaiyu, elephone p5000, p7000, thl 2015, umi zero. Trochę fajnego sprzętu z Chin jest.

 

A Tobie życzę szybkiego wyjścia z szpitala. Nie tylko zadowolenia z nowego sprzętu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi jak i życzenia :-)

W rezultacie wybrałem z3c - po odsłuchu w markecie Alphy, Lg G3 jak i Xperii.

Warunki odsłuchu dość liche, kawałek z YouTube (niemniej znany mi na pamięć) tak więc swój wybór dopiero weryfikuję od wczoraj. Jak na razie nie mam powodu do narzekania, choć trochę strzeliłem sobie w stopę - nie działa środkowy przycisk na level-inach. Zastanawia mnie czy na KitKat też tak było? Może się z lizakiem pospieszyłem.

[edit]

Doczytałem w innym wątku (nadrabiam zaległości) - jednak to nie lizak bruździ, ten typ tak ma. A wydawało mi się iż jak testowałem w sklepie działało ok...

Edytowane przez kasumo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to przypadek Xperii z3c, na xda też jest wątek w tym temacie.

Wszelkie programy zmieniające działanie przycisków nie działają - brak jakichkolwiek efektów.

Natomiast w słuchawkach pod Apple środkowy przycisk zachowuje się jak należy.

Przede mną jeszcze kilka dni w szpitalu, czytam więc, ale na razie nic nie wykopałem konstruktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności