Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza xDuoo X2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, zagra to cudo z HM5? Wziąłem je dzisiaj na miasto i muszę przyznać, że SIĘ sprawdzają :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

LG G2 ma trochę za mało mocy.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

2 minuty roboty przy LG i będzie miał porównywalnie dużo mocy co X2. mixer_paths.xml do modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myślicie, zagra to cudo z HM5? Wziąłem je dzisiaj na miasto i muszę przyznać, że SIĘ sprawdzają :-)

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

LG G2 ma trochę za mało mocy.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

 

2 minuty roboty przy LG i będzie miał porównywalnie dużo mocy co X2. mixer_paths.xml do modyfikacji.

 

 

Czyli z tego co piszesz po modyfikacji plików konfiguracyjnych uaktywnia się "tajny wzmak" niedostępny wcześniej dający 250mW na wyjściu LG G2 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mam na myśli, że technicznie te 250mW jest do osiągnięcia. x2 jednak nie rozkręca się do granic możliwości. Z Wcd9320 w z2 wycisnalem podobna głośność na pro80. Mówię o głośności a nie wydajności prasowej i kontroli nad słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mam na myśli, że technicznie te 250mW jest do osiągnięcia. x2 jednak nie rozkręca się do granic możliwości. Z Wcd9320 w z2 wycisnalem podobna głośność na pro80. Mówię o głośności a nie wydajności prasowej i kontroli nad słuchawkami.

 

Masz może jakiś link do konfiguracji LG G2, zwiększający moc tego telefonu bo szczerze zaciekawiła mnie ta teoria. Na XDA doszukałem jest jedynie drobnych modyfikacji tego pliku w kwestii dżwięku przestrzennego i stereo. Nadmieniam, że chodzi mi dokładnie o LG G2 nie inne telefony. Pytam jedynie z czystej ciekawości :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie telefony z androidem 4.2.2 w górę az do 5.1.1 i snapdragonem 8xx mają takie same pliki konfiguracyjne. Trzeba pomęczyć folder system/etc i tam poszukać mixer_path i edytować. Potem wyszukać wartości odnoszące się do Headphone i Headset (dla Jacka 4 pinowych) i podnieść wartości. Są po dwie na kanał. Jedna z toru wejściowego do wcd a druga to wzmocnienie samego wzmacniacza słuchawkowego.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie telefony z androidem 4.2.2 w górę az do 5.1.1 i snapdragonem 8xx mają takie same pliki konfiguracyjne. Trzeba pomęczyć folder system/etc i tam poszukać mixer_path i edytować. Potem wyszukać wartości odnoszące się do Headphone i Headset (dla Jacka 4 pinowych) i podnieść wartości. Są po dwie na kanał. Jedna z toru wejściowego do wcd a druga to wzmocnienie samego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Ale nie wszystkie telefony mają te same "wnętrzności" a nawet ten sam model może różnic się chipsetem jak to miało miejsce w przypadku wersji htc one - wersja usa WCD9310 a międzynarodowa NVidia's Tegra 3, która prezentowała gorsze brzmienie. W niektórych modelech modyfikacje pliku konfiguracyjnego lub wszelkiej maści gotowe "volume boostery" mogą wpłynąć odrobinę na brzmienie ale z tego co można przeczytać nawet na xda to w bardzo niewielkiej mierze, a czasem zmiany w góle będą nie zauważalne a nawet nieumiejętna modyfikacja może skończyć się nieudaną próbą zabootowania telefonu. Poza tym w wątku o lg g2 pisano, że modyfikacja plików głośności o więcej niż jeden stopień powodowała już zniekształcenie dźwięku. Jest takie powiedzenie "z ****a bata nie ukręcisz" i jeżeli miałeś model telefonu w rękach, któremu sporo dała modyfikacja to jest to jeden z niewielu. LG G2 nie prezentuje tutaj zbyt dużego potencjału do magicznych zmian. Ze wszystkich telefonów jakie miałem (cała gama galaxy, sony, htc - obecny sony z3c) jedynie htc m8 coś tam z siebie potrafił wykrzesać. Do zapasu mocy xduoo to telefonom obecnym na rynku sporo brakuje. Nie wspomne już u moim obecnym z3c, który bez modyfikacji ograniczenia eu na dokanałowych słuchaweczkach kręce na maksa i jest cicho.... lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę się pożalić na jeden mankament, który ostatnio szczególnie daje się we znaki. Otóż zastanawiam się jaki idiota wpadł na pomysł lustrzanej szybki na wyświetlaczu - przy umiarkowanie słonecznej pogodzie nic na nim nie widać, muszę przystawać gdzieś w cieniu i/albo zasłaniać kurtką, co też nie zawsze pomaga i przy okazji w publicznym miejscu może wyglądać podejrzanie :P

 

Zastanawiam się czy dałoby się to jakoś wymienić i czy oznaczałoby to koniec gwarancji? Próbował ktoś może?

 

Na wyświetlaczu jest zawsze nałożona mikrofolia, próbowałeś zdjąć ją?

 

 

Ona tak błyszczy? Nie zdejmowałem, nie chcę mieć gołej szybki (rysy), więc może zamienić ją na matową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Bigmarasa... ;)

1,During playback, press prev key to enter the previous song when the play time is in 10 seconds;otherwise, it will replay this song when play time is over 10 seconds.
2.The button will be locked when the screen turn off. long press menu key to unlock.
3.when the screen turn off, if you short press any key, it will display the playing song,and notice you to long press menu key to unlock.
4. Update the UI.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś moze rusyzło w kwestii gapless i ReplayGain i/lub czy wiadomo coś o planach kolejnych poprawek producentów?

 

Na gapless na razie bym nie liczył, a co do kolejnych poprawek to na razie dość regularnie są wydawane i nie zapowiada się aby skończyło sie wsparcie. Z tego co wiem już pracują nad dalszymi zmianami, zatem idą w dobrym kierunku i słuchają userów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

strasznie wkurzającą rzeczą w FW 6.0 jest to, ze klawisze się automatycznie blokują po wygaszeniu wyświetlacza. nie mogli zrobić blokady "na żądanie" po przytrzymaniu jakiegoś przycisku? no chyba, że jest gdzieś zaszyta ta opcja i jej nie znalazłem :|

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Ja mam wyłączone wygaszanie ekranu, to rozwiązuje problem blokady. Na całe szczęście ten wyświetlacz nie pobiera dużo prądu, więc czas pomiędzy ładowaniami specjalnie się nie zmienił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Ja mam wyłączone wygaszanie ekranu, to rozwiązuje problem blokady. Na całe szczęście ten wyświetlacz nie pobiera dużo prądu, więc czas pomiędzy ładowaniami specjalnie się nie zmienił.

też chciałem tak zrobić ale obawiałem się właśnie o baterię. ale jak mówisz, że nie ma tragedii to przetestuję. dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa tego odtwarzacza z SE215? Czy poziom szumu mocno daje się we znaki?

Chętnie usłyszę opinie bo przymierzam się do zmiany mojego Clixa 1gen na coś równie małego i ciekawie grającego.

 

Odpowiem sobie sam ;)

Nie szumi tak straszliwie, nawet na Szurach nie słychać tego szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U @Bigmaras jako dystrybutora xDuoo masz za 199zł z gwarancją, papierami i wsparciem, nie wiem czy warto dla 25zł ryzykować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ryzykować?

Nie chcę tutaj nic mówić na Bigmaras, ponieważ kupowałem u niego słuchawki i bez najmniejszych problemów wszystko przebiegło.

Ale chciałbym dodać również, że początkowo też sceptycznie podchodziłem w ogóle do zakupów w chinach, ale po opiniach na temat sklepu Banggood.com zaczerpniętych z forum swiatelka.pl zmieniłem zdaniem.

Gdy kupiłem sobie pewne urządzenie, wysłałem tylko zdjęcia co jest uszkodzone i krótki opis, za 2-3 dni miałem zwrot gotówki na PayPala, więc czy można powiedzieć, że jest to ryzyko?

Nie sądzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłużej czekasz, a ewentualna gwarancja, to nawet 2 miesiące bez odtwarzacza. Te 20 parę złotych, to żadna okazja. Jak ktoś bardzo chce zaoszczędzić, to przez agenta Taobao ściąga poniżej 40 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności