Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza xDuoo X2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie napisac jak wypada porównanie X2 do M3 od FiiO, tylko muzycznie:

 

Na pierwszy rzut ucha- grają dosyć podobnie.

M3 gra bardziej średnicą do przodu. Nie jest to jednak aż tak duża zmiana, natomiast same wokale sa bardziej przytłumione na X2. Tak jakby chciały sie przebić, ale nie mogą.

Holografia jest lepsza w M3, ale nie jest to aż taka wielka różnica znowu. Scena jest podobna bardzo.

Tony niskie są bardziej wyraziste w M3, mocniejszy i bardziej sprężysty jest średni bas. Niski jest na podobnym poziomie.

Wysokie są trochę lepsze na X2, bardziej je można odczuć. Jakościowo jest podobnie, wręcz ciężko odróżnić- zalezy od utworu i słuchawek głównie.

 

Mocowo jest podobnie szczerze, ale mam wrażenie że X2 mniej szumi niż M3.

 

To chyba tyle :)

 

Na jakiej wersji firmware miałeś X2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy w xduo x2 możliwe jest robienie playlisty poprzez dodawanie do niej danego folderu? Tzn mam muzyke w 5 folderach i chcę sobie zrobić playlistę i słuchać muzykę tylko z dwóch folderów. Czy mogę wtedy dodawać muzykę całymi folderami czy muszę dodawać pojedyncze kawałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem przez ostatni tydzień sandiska sansa clip sport. Wg. mnie miał zbyt słaby bass, który nawet po skorygowaniu w eq szału nie robił, na dodatek był zbyt cichy, gniazdo słuchawek nie łączyło po około 20h użytkowania na rowerze - czasami przerywała mi jedna słuchawka, przez co zwróciłem go z powrotem do sklepu. Czy xduo x2 będzie głośniejszy od sporta i czy można ustawić go tak żeby grał ciepło? Używam słuchawek akg k518dj, lubię dobry bass i głośną muzyke i chyba xduo x2 jest ostatnią moją nadzieją, że wreszcie znajdę dobry player. Podobał mi się bardzo clip z rockboxem, bo dzięki bardzo rozbudowanemu eq mogłem sobie dowolnie skonfigurować dźwięk i przede wszystkim robił dużo hałasu - był głośny. Bralibyście xduo x2 na moim miejscu?

Edytowane przez DjAdamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, bo sam w sobie jest dość ciepły i ma znacznie więcej mocy od którejkolwiek sansy. Jedyna lipa to brak rockboxa ale nie można mieć wszystkiego..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tragedii chyba, że słuchasz na mega niskiej głośności typu 5 na 20. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie odnośnie manualnego equalizera w X2 - jest nadzieja, że niedługo będzie dostępny? Może ktoś napisać parę słów o aktualnych dostępnych ustawieniach EQ?

P.S. @bigmaras - nie mogę się z Tobą skontaktować, sprawdź pocztę: bigmaras@yahoo.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za odpowiedź, nie jestem tylko pewny czy nie jest ironiczna ;p Wiem, że jest masa takich pytań, ale przecież nie zakładam od razu osobnego tematu ;)
Chodzi mi bardziej o charakterystykę dźwięku z tych m6p. Wg recenzji kolegi z forum, są to dość szczegółowe, podkreślające górę słuchawki - co nie byłoby takie złe zważywszy na moje preferencje muzyczne - rock, metal, generalnie wszystko z gitarą i garami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Temat trochę stary ale stałem się szczęśliwym posiadaczem więc odświeżam aby nie zakładać nowych. Mam kilka pytań odnośnie sprzętu i słuchawek do tego grajka.

- Dostałem odtwarzacz z wersją oprogramowania 7, jak bym chciał wrzucić wcześniejsze to mam to zrobić mając kartę z muzyką w playerze czy bez?

- czy ktoś testował carbo tenorem z tym odtwarzaczem, final audio e2000/3000, mee audio m6pro i może coś napisać jak się takie zestawy zgrywają?

- czy podpięcie Grado 60/80 do takiego ustrojstwa ma sens? Czy to przyrost formy nad treścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2017 o 08:09, Scipio Africanus napisał:

- czy podpięcie Grado 60/80 do takiego ustrojstwa ma sens? Czy to przyrost formy nad treścią?

Ma sens SR80e z nim używałem, co prawda "wieki temu" niemniej miło wspominam ten duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam już odtwarzacz jakiś czas, użytkuję z Rockmasterami OE i FAD e3000 i różnic pomiędzy wersjami nie słyszę zbytnio (wracałem do 5 i do 6) to znaczy nie twierdzę że ich nie ma, są na tyle nie istotne jak na moje ucho i sprzęt, że wole wersję 7 bo wygoda użytkowania naprawdę się poprawiła względem wcześniejszych wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności