Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki 2.0 edifier r1700bt czy r1600


Rekomendowane odpowiedzi

Jak szukasz walnięcia jak z altusów, tylko jakościowego to nie. Zresztą jak r2700 były dla Ciebie monitorowe, to chyba basshead jesteś :) Ja miałem r 2600 i r1600 w domu na raz. 2600 były dla mnie przebasowione. Za to r1600 bardziej monitorowe (w porównaniu do większych braci oczywiście) i ja je za to polubiłem. Dla mnie to granie z kopem, ale dla Ciebie to będzie susza i chudość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podłogowe to ja mam, ale kiepsko się sprawują stojąc obok biurka - zdecydowanie za blisko i słuchanie staję się nieprzyjemne. Dlatego podłogówki lecą do salonu, a Edifiery pewnie zostaną do komputera. Głośniczki w monitorze są za słabe nawet do Skype'a :/ Słuchawek nie chcę.

 

Chciałem Microlaby Solo 6C, ale są dość spore i też ponoć nie sprawdzają przy bliskim odsłuchu.

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem R2600 bo jakaś promocja była ;) Na razie jest OK, jak na 600 zł to grają dość dobrze. O wiele lepiej niż Pearl Monitory podłączone do NADa (rekomendowego wzmacniacza w recenzjach).

 

UPDATE: Niestety kolumny syczą gdy nie leci dźwięk.

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie 1700BT są po 450 i ciekawe czy te łączne 6W mocy więcej w porównaniu do 1600 jest warte dopłaty. Czemu pytam? Bo chcę kupić jedne albo drugie a te głośniczki były "testowane" na benchmarku i w teście 1700 padło takie stwierdzenie:

 

"Można zauważyć dużo większą zależność jakości dźwięku od głośności, w stosunku do R1600TIII. Słychać to szczególnie podczas bardzo głośnego odtwarzania muzyki. Tony niskie zaczynają się nagle dławić, przysłaniając przy tym średnicę, która staje się przytłumiona i niewyraźna. Podobna sytuacja nie była aż tak wyraźna w tańszym zestawie (1600)."

 

Prawda to czy bujda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Co prawda R1700BT to większy bas i mniejszy nacisk na średnicę, jak się im da mocno basowe brzmienie, to po niezdrowym rozkręceniu głośności rzeczywiście niskie mogą przytłumić średnie.

 

Ogólnie, R1700BT to lepsze głośniki dla typowego melomana, właśnie przez mocniejsze skraje pasma, a trochę chudszą średnicę. R1600TIII to już mocniejsze średnie i mniej efektowne brzmienie, Edifier lepiej zestroił R1700BT. No i słychać, że działa tam DSP, jest lekko cyfrowo, ale dalej poziom bardzo dobry. Świetne głośniki w tej cenie, via BT też spoko.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem R1700BT to raczej strojenie pod brzmienia elektroniczne, popularne, bo tam jest trochę V - średnica jest lekko z tyłu. R1600 już prezentują dużo bliżej średnicę, są bardziej naturalne. Ja wolę R1600TIII, ale dla typowego melomana R1700BT to bardziej atrakcyjne brzmienie.

 

R2730DB też nie miały niestety zachwycającego DACa. Przewodowo R1700BT również bardziej uniwersalne, szczególnie jak się da im źródło z mocniejszą średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności